Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bu Sezon Lüfer Ne Olur?

montoya

Üye
Adı
Mehmet
herkese merhaba aranıza yeni katıldım..
yavas yavas takımları hazırlamaya basladıgımız bu gunlerde gelecek sezonla ilgili beklentileriniz nedir..
Tahminler palamutun bol olacagı yönünde..lüferle ilgili olumsuz haberler insanın keyfini kacırıyor...palamutun bol oldugu cogaldıgı boyle bı yılda lüfer de kendini toplamazmı acaba lüfer avı göçü nasıl olur sizce...

coffee

Yeni Üye
Adı
ORHAN KOCATÜRK ZEYTINBURNU/İSTANBUL
selam bence yıne husranla bıter. her zaman aynı seneryo busezon hep balık bol olcak denıyor ama hıç öyle olmadı ne zaman balıkcı tekler ortadan kaybolursa ozaman balık bol hemde ne bol

AkÇ@Y

Üye
Adı
Murat Akçay
Gönlümüz tabi ki bol bol lüfer, kofana tutmaktan yana ama benim şahsi fikrim bu sene çok çok az balık yapacağı yönünde... Geçen ilkbahar döneminde belki balık sadece kanaldan yürüyüp yukarı gitmiştir diyeceğim ama bilemiyorum.Bu sene mayıs döneminde bir tek balık bile alamadım zaten hepimiz biliyoruz ki doğru düzgün bir rapor göremedik en azından ben hiç görmedim( belki gözümden kaçmıştır karadenize çıkıştan bahsediyorum)...Geçen sene kaç kişiyle konuştum parmak boyundaki yaprakları salmaları için ama nafile üstüne üstlük çoğu insan bu balıkların tutularak bitirilemeyeceğini bile düşünüyor.(Bunu duyduğum zamanlar resmen şok olmuştum ) En sevdiğim ve hastası olduğum bu cins için gerçekten çok çok üzülüyorum.

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Geçen sene lüfer boldu, busene çinekopun bol olması gerekiyor mantık olarak. Ama mayıs ayında kıyılarda aşırı yem olduğundan çinekoplar ve lüferler rapalamıza bikaç taneyi saymazsak pek atlamadılar.
Fakat mayısta tekneler kanalda güzel lüfer ve çinekop avı yaptılar.
Ağustos sonlarına doğru Karadenizde defne yaprakları görülmeye başlar ve bol olup olmayacağı biraz belli olur gelen haberlerden.

AkÇ@Y

Üye
Adı
Murat Akçay
Geçen sene lüfer boldu, busene çinekopun bol olması gerekiyor mantık olarak. Ama mayıs ayında kıyılarda aşırı yem olduğundan çinekoplar ve lüferler rapalamıza bikaç taneyi saymazsak pek atlamadılar.
Fakat mayısta tekneler kanalda güzel lüfer ve çinekop avı yaptılar.
Ağustos sonlarına doğru Karadenizde defne yaprakları görülmeye başlar ve bol olup olmayacağı biraz belli olur gelen haberlerden.
Birol abi buralarda durum böyle olmuş olabilir ama güney marmara da yemlik balık bile yoktu.Kısacası hiçbirşey yoktu.Biraz o yüzden de karamsar düşünüyorum.Çünkü önceki seneler mutlak balık alınıyordu.Sanki yer yarıldı içine girdiler.

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Palamut bol olacak hikayesini her sene dinliyorum ama
kayıkçılarla bile ava çıkınca hüsranları oynuyoruz.
En son oltayla palamut tutulmasını 2 sene önce görmüştüm...
Lüfer için yorum bile yapmam,Allah tutmayı nasip etsin,ben çok karamsarım bu sene...

AkÇ@Y

Üye
Adı
Murat Akçay
Palamut bol olacak hikayesini her sene dinliyorum ama
kayıkçılarla bile ava çıkınca hüsranları oynuyoruz.
En son oltayla palamut tutulmasını 2 sene önce görmüştüm...
Lüfer için yorum bile yapmam,Allah tutmayı nasip etsin,ben çok karamsarım bu sene...
Birol abi seninle aynı hisleri paylaşıyorum:(:D

montoya

Üye
Adı
Mehmet
Yemin bol olması lüfer ve bütün boylarının saldırganlıgını göz önüne alırsak beslenme bollugunu ekleyip bence karadenize çıkan çinekopların dönüşte iyi birer lüfer.. lüferlerin ise kaba lüfer ve kofana olarak döneceği yönünde düşünebilirmiyiz..Bu sene doğan yavrularda çinekop olarak görürüz sanırsam..
yanılıyormuyum

Arif

Aktif Üye
Adı
Arif
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Saros'un kuzeyinde, şimdiye kadar görülmemiş bollukta palamut var şu an. Sabah erken çıkanlar 70-80 adet alıyorlarmış çapariyle. Dün aldığım bir habere göre de, liman ağzında çok kalabalık bir lüfer (irice hem de) sürüsü görülmüş. Temmuz ayında karadenizde tatmin edici vanos avı yapılmış. Onlar da umutlu bu sene. Güzel oynaklar gözlemleniyormuş. Hayırlısıyla bu sene ben, kendi adıma umutluyum her iki cins için de..

İnşallah hayal kırıklığı olmaz..

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
Girişi ağlarla kapamayıp balığın iflağını kesmezlerse her sene balık olur. Hem palamut hem lüfer... Bir de balık yemi bol bulup da kıyılarda oyalanmadan çabuk çabuk inişe geçerse av yasağı bitmeden alabildiğimizi alırız. Yoksa yine balık traşşş.