Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu surf set nasıl?

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında scorpion26 tarafından paylaşıldı.

1. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Arkadaşlar Spin kamışım ile yakın avlaklarda bir başarı sağlayamadığımdan ve elimdeki diğer makina ve kamış tarihi eser olduğundan uzak atış yapabileceğim bir set toplamaya karar verdim. Kafamdaki rakam 150-200 TL aralığı. Boyum 1,65 ve 390-420 cm civarındaki modellerden bakıyorum ağırlıklı. Kamış kapalı boyuda 120-125 cm i geçmemeli yoksa bagaja sığmıyor. Benim bulduğum kamış ve makina bunlar. Bunlar hakkında yorumunuz nedir? Alternatif önerileriniz var mıdır? Bir de misina tavsiyesi rica edeceğim.

LINEAEFFE SEA MASTER SURF KAMIŞ 420
    LINEAEFFE SEA MASTER SURF KAMI 420 MC AV MARKET
    94 TL

OKUMA COMPRESSA CP-65 FD MAKİNA
    OKUMA COMPRESSA CP-65 FD MAKNA MC AV MARKET

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. leventt

leventt Aktif Üye

Surf kamışın hafifiği çok iyi yanlız sağlamlığı konusunda aynı şeyi söyleyemiyecem.İki kere uç kısmını kırdık :)( Belki bizde bir sıkıntı var )

Sağlamlığı ve atarına kefil olabileceğim LNEAEFFE BAA GRANDE 420 cm OLTA KAMII | Lineaeffe Surf Olta Kamlar var lakin uzun av zamanlarında kollarını ağrıtıyor insanın..

4. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

İlginiz için teşekkürler. Açıkçası çok güçlü atışlar yapamıyorum. Yani atış esnasında kamış kırabileceğimi pek sanmıyorum. Ancak misina filan dolanırsa belki. Önerdiğiniz kamış 135 cm uzunluğu ile bagajda taşıyabileceğim bir model değil maalesef.

5. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Murat bey,
    Bence ayırdığınız bütçe ile alacağınız takım bir sezonu bitirmeden size yetmez hale gelecek.
    Yine de bir kaç kritik paylaşmalıyım...
    Kullanacağınız makine mümkünse sığ kafalı olsun ve örgü misine kullanın.
    (Tecrübe ettikçe örgü kalitesini arttırırsınız, sağlamlık adına)
    Kamışınız ise belirttiğiniz kapalı boy kriterinden dolayı teleskopik olmalı. Sağlamlık olarak bilemem ama atarı yükseldikçe kamış ağırlığıda artacaktır.
    Siz bence yapacağınız ava göre maksimum atar tespit edin.
    Mesela istavrit vlayacaksanız 150 gr üstü kurşun atmanızı gerekterecek avlak çok az İstanbul için.
    Dediğim gibi şu olsun diyemem ama bu kriterleri söyleyebilirim.

6. vatos70

vatos70 Aktif Üye

7. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Bütçemi zorlasam bile maalesef arabamın bagajına yapacak birşey yok. 120-125 cm den yukarısı sığmıyor. Balıkla ilgili malzemelerimi çoğunlukla bagajda tutuyorum.

8. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Örgü misinayla tanıştım. Spin takımımda 0.12 örgü var. Rüzgarda misinaya göre fazla savruluyor ve arada karışma problemi oluyor. Surf takımda pek örgü kullanmayı düşünmüyorum. Genelde en fazla 100 ve 125 gr kurşunlar ile atışlar yapıyorum. İstavritten ziyade yemli avlar düşüncem. Lüfer belki levrek, eşkina gibi. Vakit bulursam karadeniz kıyısında kalkan balığı içinde deneme yapabilirim.

9. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Hedef mesafeyse örgü misine kesin çözümlerden biri.
    Ancak siz örgü kullanmicam diyorsanız o zaman makinenin misina yuvasının sığ olmasına da ihtiyaç yok.
    Bu durumda ilk öncelik bütçe...
    Hayırlı olur umarım şimdiden kutlarım yeni ekipmanınızı...

10. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Valla kafam bayağı bir karışık. Açıkçası bütçem yüksek olmasada yinede uzun süre beni idare edebilcek bir set istiyorum. 6 ay sonra başka kamış makina aramamalıyım. Makinanın surf olmasıda çok şart değil. Yani öyle 100-130 metre atışlar yapabileceğimi sanmıyorum. Ama yinede mümkün olduğunca mesafeli gitsin isterim. Çok şey mi istiyorum acaba?

11. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Evet artık seti almak üzereyim. Kamış konusunda değişiklik yok. Ama Makina olarak artık bunu düşünüyorum. Bütçeyide böylece biraz arttırmış oldum. Bunu seçmemdeki en büyük sebep diğer surf modellerine göre hafif olması. 570 gr. Ayrıca yedek kafasıda mevcut. Birine ip misina birine normal misina sarabilirim. Bu makina hakkında yorumu olan var mı?

Mitchell Compact LC Silver 700
    Mitchell Compact LC Silver 700 Surf Makine 5+1BB, Surf Olta Makinesi | SpotBalik.com.tr