Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu takım Antalya'da kıyıda sokar vs için uygun mudur ?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında gurhanx tarafından paylaşıldı.

1. gurhanx

gurhanx Yeni Üye

Öncelikel herkese merhaba. Antalyada kıyıdan (eski bir liman) ama tahminen 4-5 metre gibi bir derinlikte sokar avlamayı düşünüyrum. Ve artık ne gelirse bunun dışında. Aşağıdaki gibi bir düzenek yaptım sizce iş görür mü ?

resimdeki kurşun 30 gramdı düzeltiyorum.. yanlış yazmışım :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ozkan_askan

ozkan_askan Aktif Üye

Merhaba dostum. Cizdigin resimde en alttaki 5 no kancayı çıkar. Onada 12 no sinek iğne tak.
    Sokarda en önemli şey ekmeği kancaya duzgun takmak. Balık vurduğu an tasmalamalısın. Birde liman icinden avlanma. Buradan aldığın sokar lezzetsiz olur. Kayalık normal kıyı bir yer varsa oradan tut. Renklerinden bile belli oluyor. Açıktan aldığın sokar daha açık renkli olur tadı dsha iyidir ve iri olur.liman icinden aldıkların daha koyu renkli olur.
    Bu arada balon balığıda gelme ihtimali var sizin oralarda.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. gurhanx

gurhanx Yeni Üye

teşekkürler ederim çok faydalı bilgiler..

5. forkill96

forkill96 Aktif Üye

merhaba Gurhan abi geçen sene 1haftalığına antalya kemere gitmiştim otelin adını unuttum istersen bulurum atçek ile sokar tutmuştum

orada tahmini 3 4 kg turna balıkları görmüştük babamla spin takımım yetersiz olduğu için onları avlayamadan döndüm istersen spin atçek ile avlanmayı dene bir yandanda yemli takımını atarsın

6. gurhanx

gurhanx Yeni Üye

teşekkürler.. güzel fikir :)

7. Babali07

Babali07 Aktif Üye

Bahsettiğin sistemle sokar avlanir ancak hem yorucu olur hem de verimsiz
    Sokar oltasi basittir kisaca tarif edeyim istersen çizerin
    Avlanacagin mekana uygun uzunlukta 4-7m arasi göl tipi hafif bir kamis
    18-20mm sağlam misina
    10-11-12 numara kisa pala dövme siyah iğne (ama sinek iğnesi değil)
    Küçük ve hassas samandira ve buna uygun agirlikta sikma kursun
    İki igneyi hirsizli olarak bağla ignelerden sonra suyun derinliğine gore dibe yakin olacak şekilde samandirayi ayarla samandirayi batirmayacak ancak dikecek şekilde sikma kursunu tak
    Avlanma sekli ise
    Gözün sürekli samandirada olacak samandira battigi an hizlica tasmala balik yakalanırsa yavaşca çek sokar mücadelecidir ufacik sokar kiloluk balik gibi basar

8. ozkan_askan

ozkan_askan Aktif Üye

Artı olarak adı üzerinde sokar balığını sakın avcunuzla tutmaya , kavramaya kalkamayın , fena yakıyor dikenleri. Baş , işaret + orta parmağınızla balığı solungaçlarından tutun yada yanlarından tutmaya çalışın.

9. m1976k

m1976k Aktif Üye

En iyisi yanınıza bir karga burnu alın tutayım derken illahi iğneleri batar ve canınızı yakar birde avlağı ekmekle biraz yemle küçük küçük parçaları elinle yuvarla at denize balık toplanır iğnelerin kesinlikle kaliteli olsun mümkünse wmc 8 numara çünkü balığın hem çenesi hemde damağı sert iğne oturdumu çıkarmak zor oluyor ve iğnenin ağzı bozuluyor dolayısı ile avcılık özelliği gidiyor.
    özellikle ensedeki inesinede maksimum dikkat kış günü adamı soyundurur ona göre.

10. Babali07

Babali07 Aktif Üye

Baligi solungacindan tutucam diye ugrasirsan çok ezelersin bunun 2 yolu vardır
    Baligi alttan tutmak en basit yoldur baligi kavramakta acemi isen bi parça havlu bulundur havlu ile birlikte kavra
    Sokarin sokmasindan da çok korkma en fazla1-2 ddakika orasi yanar sonra hafif bi agri olur gecer ben isi ogrenene kadar kendimi yuzlerce kez sokturmustum