Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BU ürünü Airbrush için kullanabilir miyiz?

Konu, 'Balık Avında Kullanılan El Yapımı Sahte Yemler' kısmında OzzyJen tarafından paylaşıldı.

1. OzzyJen

OzzyJen Aktif Üye

Merhabalar... Bim marketi herkez biliyordur...Bazen değişik ürünlerde satıyorlar...şimdi ürünlerin içinde kompresör var ve fıyatı cok ucuz..Acaba düşümdüm de bu kompresör airbrush için kullanılabilir mi?Bu işin uzmanlarından cevap beklıyorum..Linki vereyim aşağıda.Tıklayıp ınceleyebılırsınız..

BİM A.Ş. > Aktüel Ürünler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. nidya78

nidya78 Üye

Aynı sorunun cevabını bende merak ediyorum. İnşallah kullanılabiliyordur.

4. nautilus

nautilus Üye

Bu ürün airbrush için uygun değil arkadaşlar.Sadece lastik ve top gibi bişeyleri şişirmek için kullanılabilir.

5. sabora

sabora Daimi Üye

Airbrush dediğiniz şey, boya yapan bir aletmidir. Eğer öyle ise, ve eski sinek ilaçlama pompalarındaki sprey sistemi ile çalışıyorsa, bence uygun bir aparat ile kullanılabilir. Çünkü sistem sonuçta hızla geçen havanın peşinden boya partiküllerini sürüklemesi ile çalışıyor ve bir kompresör bunu başarabilir gibi geliyor.

6. OzzyJen

OzzyJen Aktif Üye

evet SABORA..airbrush boya tabacası ile ince işçilik boya yapılıyor .. kompresorden gelen havayla boyayı püskürtüyor..tabancanın uzerınde ayarı falan var işte az püskürtme çok püskürtme gibi..

7. nautilus

nautilus Üye

Belki olabilir ,denemeden bilmek imkansız,ancak benim aracımda bu kompresorun bir benzeri var lastiğim indiğinde bir kaç kez kullandım, evet hava üflüyor ve airbrush için hava üfleyen bir alet gerekir.Bu kompresor havayı anlık parçalar halinde üflüyor,yani hızlı ve küçük vuruşlar yaparak şişirmeye çalışıyor,airbrush için sürekli ve aynı tonda ve belirli bir basınçta havaya ihtiyaç var diye düşünüyorum,ayrıca bendeki buna benzer kompresor 5 dakikalık bir çalışmada çok fazla ısındı,o yüzden çok uzun çalıştırılacak bir cihaz olduğunuda düşünmüyorum.
    Ama denemekte fayada olabilir....

8. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

kullanılabilir ama biraz daha emek ister bir soğutucu gazı boş tüpünü direk monte eder bir barometre ile de kontrolü sağlanabilir ama inan bunlarla oğraşacağına 2 bg lik kompresör alman çok daha mantıklı :D

9. ragıp oy

ragıp oy Aktif Üye

Sevgili Özcan bu kompresörü pistole için kullanamazsın. Pistole için gerekli hava devamlı olmalıdır. Bu tip kompresörler hava ile birlikte su da attıklarından, muhakkak hava filtresi takman gerekmektedir. Böylece hava atış esnasında oluşan suyu bu filtre tutmaktadır. Pistole için kullanılacak kompresörlerde muhakkak bir depo olmalıdır ve kompresör havayı bu depodan kullanmalıdır. Pistole için kullanacağınız hava basıncı ortalama 1,5 atmosfer olmalıdır. Ayrıca ev gibi ortamlarda kullanacağınız pistole için kompresör muhakkak sessiz olmalıdır. Bunun için de ekovat motorlu ( Buzdolabı motoru) kompresör olmalıdır.

Selamlar

10. OzzyJen

OzzyJen Aktif Üye

tamam anlasıldı :) tesekkur ederım herkese...ozaman ev tıpı bır kompresor almak en mantıklısı..Sessizinden....