Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bu videodaki aparat için yardım

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında melanur tarafından paylaşıldı.

1. melanur

melanur Aktif Üye

selam bu videodaki aparatı niçin kullanıyorlar yemi kumdan az havada tutmak içinmi videonun 6 ıncı dakikasında

bu aparat ta videonun 12 inci dakikasından sonra misinanın boşluğunu almak içinmi

video

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

6. Dakikadaki aparat dediğiniz Sanırım mantar, bizlerin lüfer ve izmarit takımlarında kullandığı yönteme benziyor. Yemin havada kalmasını ve salınmasını sağlıyor.

12. Dakikadaki ise kamışın sürekli Apikoda kalmasını sağlaması için kullanılıyor. Yani, dalgalı denizde takımınız kıyıya doğru gelir ve misinanız boşalır, o zamanda balığın vurduğunu anlayamazsınız. Bu yöntemle boşalan misinayı sürekli gergide tutuyor ve boşluğun oluştuğunu gözlemlemesi kolay oluyor. Misina çok boşladığı zaman Makinayı sararak boşluğunu alıyor.

4. avcihan

avcihan Aktif Üye

hamdi beye bende katılıyorum doğru bir tespit yapmış bence
    ama birşey eklemek istiyorum 12. dakkada kullanılan aparat yerine ben bildiğimiz köpek yada koyun çanı takıyorum hem aynı görevi görüyor hemde kamışın ucuna başka bir zil takmak yada sürekli kamışın ucuna bakmak gerekmiyor :) ;)