Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bu yazın güzeli :):)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında tomy77 tarafından paylaşıldı.

1. tomy77

tomy77 Aktif Üye

Herkese merhabalar Rizede gittiğim avlara memleketim Yalovada devam etmeye başladım hafta içi gemlik körfezine kadar taramalarımızda bikaç küçük eşkinadan başka kayda değer bi balık olmamıştı onlarda geri salınmışlardı, yorgunluğumu üstümden daha yeni atmıştım ki dün sabah yine deniz kenarında buldum kendimi saat 11 civarıydı deniz hayli kabarmış su aşırı derecede bulanıktı ve her taraf yosundu bende bir saat kadar rapalamı yüzdürüp yarın sabah erkenden gelirim diyrek evin yolunu tuttum sabah 5 te merada olucak gibi saatimi 04.40'a kurdum ve sabah alarm sesiyle ayaktaydım hava çok karanlıktı gitsem mi gitmesem mi derken bi baktım deniz kenarındayım saat 05.05 fb kodlu maxrap yüzdürdüm yaklaşık on beş dakika baktım çok yüzeyden geliyor çıkarıp saruna slim'i yüzdürmeye başladım ümidimi kesmiştim saat 05.40 olmuştu dedim benim kocaman sahtelerimden takıyım 17 cmlik lazer sardinemi taktım ve çok uzaklara attım makinemde 0.28 asso double strenge sarılı olmasına rahmen elli metreyi geçen atışlar yapabiliyordum ikinci üçüncü atış derken yine sahteyi çok uzaklara attım yavaş yavaş sarmaya başladım yaklaşık 20 metre civarında kalmıştı kıyıya artık sahte tıkır tıkır kuma sürterekn birden o beklediğim gerilme oldu tamam dedim oldu bu sefer balık oltanın üstündeydi zorluyordu kalama istiyordu yavaş yavaş 5-6 metre kalama verdikten sonra bir iki suyun üstüne çıkıp salto denemesi yaptı ama nafile suyun kenarına inip hemen geçirdim parmakalrımı solungacına ve zafer benimdir :) bu balıksız günlerimde çok güzel moral buldum gerçekten güzel bir gündü darısı tüm sevdalıların başına :):)
    kullandığım takımlar:
    daiwa new caldia 3000
    shimano hyperloop 270 15-40
    asso double strenge 0.28
    daiwa shore shiner lazer sardine 17cm

Uploaded with ImageShack.us

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. coredon

coredon Aktif Üye

Tebrikler.Azmin zaferi diyelim.Değil mi?

4. tomy77

tomy77 Aktif Üye

sağolasın abi evet azmin zaferi diyelim :)

5. muhammer41

muhammer41 Aktif Üye

Tebrikler barış güzel bir paşa afiyet olsun rastgele.

6. hunter

hunter Daimi Üye

Sevgili Barş tebrikler,
    Çok iyi av yapmışsın,bazan insana bir tembellik çöküyor ve sen o temmelliği ısrarlı tavrın karşısında yenerek kendini deniz kıyısına atmışsın iyiki. :)

Hızır'sız güzel avlara başladın bakalım hayırlısıyla, :D senden raporlarının devamını bekliyoruz.
    Selamlar.

7. tomy77

tomy77 Aktif Üye

hızır abim rizede paslaşıyoruz burdan :) teşekkür ederim abi :)

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Barış
    Çok güzel bir levrek yakalamışsın.
    Her zaman rastgelsin

9. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Tebrikler Barış, güzel bir paşa'yı kandırabilmişsin. Artık yorgunluk falan kalmamıştır :) Afiyet olsun...

10. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Vay be helal olsun sana:) Dün sana 5 de kalkıp git dediğimde bana oha demiştin ama gördün işte faydasını. 17 cm i de çalıştırdın sonunda :)
    Tebrikler ve afiyet olsun...

11. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Merhabalar Barış.:)
    Laser Sardine 17 cm'nin bende henüz skoru yok.Aynı serinin 12,5 ve 14,5 boyları ile levreği kandırabildim.Atış performansı ise mükemmel denecek kadar iyi bir kandırıcı.Merada avcı var ise muhakkak sonuca gidiliyor.
    Levrek,peşinden koşunca sezondan daha verimli avlar verebiliyor.Yaz mevsiminde levrek avıyla ilgili kurallar değişecek gibi.
    Kandırdığın muhteşem levrek için
    Rast gele...