Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bu yerler levrek yapar mı sizce ???

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında ayvalıklı10 tarafından paylaşıldı.

1. ayvalıklı10

ayvalıklı10 Üye

aşağıya 3 resim ekliycem arkadaşlar izmir çiğli ve mavişehir tarafında.

burası ufaktan bir derenin denize döküldüğü yer hafif taşlı ve kıyıya yakın taşlarda kısa kısa yosunlar var. levreğe at çek yapmak istiyorum. maksat denemek ve eli alıştırmak. ne dersiniz levrek yaparmı?

burasıda mavişehirin önü bir mendirek var ve sahili deminki yer gibi taşlı ve kıyıya yakın taşlar kısa yosunlu.

burası da çiğli menemen arası gedizin denize döküldüğü noktalar. taşlıkmı kumlukmu fikrim yok hiç gitmedim google map ten buldum denemek istiyorum aslında.
    dere çay vb. şeylerin denize döküldüğü yerler levrek yapar diye okudum birçok yazıda ona istinaden buraları soruyorum. teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Levrek genelde sakin sessiz yerleri sever.
    Bu nedenle insan ve araç yoğunluğu olan bölgelerde avı zor olabilir.
    Bunun yanında ticari balıkçılık yapılan limanlarda levrek görülme sıklığı oldukça fazladır.
    Menemen tarafının daha şanslı olduğunu düşünüyorum

4. ayvalıklı10

ayvalıklı10 Üye

ilk fotoğraftaki yerde öyle kalabalık olan işlek bir yer değil ama denemeden de bilemeyiz elbet :) menemen tarafındaki yerede uygun bir zamanda gidip deniycem. fikir verdiğiniz için teşekkürler

5. MADMAN

MADMAN Aktif Üye

ilk iki bölge pek verimli gelmedi bana belkide çok yakın yerleşim yeri olduğu için ama son resimdeki bölgede verim alabilirsin bir denemek lazım özellikle sabah suyuna git