Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

buda taze rapor bir olsun benim olsun 21 Ekim 2012

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında bandırmalı tarafından paylaşıldı.

1. bandırmalı

bandırmalı Aktif Üye

akşam pehlivan dostumun yarın ne yapacan len demesiyle sabah kendimizi merada bulduk pehlivan dün 900grlık çupra aldığı meraya bende 100 metre ilerideki meraya yerleştim bekle babam bekle tık yok saat neredeyse 11 cıvarı kendimi kuytu bir yere attım ara ara çıkan güneşin son demlerinden faydalanıyorum bir an alarmın ötmesiyle yerimden fırladım ben gidene kadar kamış kazığı denize parelel olmuş kamış gitti gidecek son anda elime almamla balık başladı kalama almaya balığa tasma dahi vuramadım
    iki dakika kadar sürdü bu mücadele balığı döndürüp daha makineyi yedi sekiz tur sarmadan bir anda boşaldı takımlarıma güvenim tam kıyıya çektiğimde baktım kopma falan yok büyük ihtimalle daha yemi yutmamamış yada hemen dudak ucundan yakalanmış olsun vermiş olduğu iki dakikalık mücadele bile güzeldi saat 12 ye kadar başka vuruş olmayınca toplanıp bandırmaya döndükbiraz dinlenme birazda pazar alışverişinden sonra şeytan yine dürttü dolaptan yemleri aldığım gibi doğru yakındaki meraya tanıdık ekip yerlerini almış izmarit ve istavrit tutuyor takımları yemleyip yine umutla bekleyiş başladı daha yarım saat olmadı 15 metre ilerimde bir telaş oldu geliyor bağırışları herkez merakla oraya odaklanmış kimisi seyre gidiyor başladı benim alarm ötmeye kamış habire baskı altında elime almamla o tatlı mücadele başladı bizim merada yardımlaşma süperdir hemen biri kepçeyi alır kamışın başında dikilir ama bu sefer kepçeci ortada kalakaldı bir benim tarafa geliyor bir diğer tarafa telaşeyle koşturuyor en sonunda başka bir kepçe piyasaya çıktı emekli öğretmen ömer hoca başladı kamışın yanında beklemeye balık yaklaşırken ayna yapınca ömer hoca mustafa bu kepçe küçük olum nasıl sığdıracaz telaşına düştü hocam basket topunu düşün bunuda deliksiz sokacaz ona göre diyorum oda adama bakya ne kadar rahat ben burada heyecandan duramıyom sitemleriyle artık yorulan balığı kafadan kepçeye aldı 3 kilo cıvarında güzel minokop bugünkü nasibimiz olmuştu kepçeden balığı çıkardığımda köstek kopmuş balığın ağzında kalmış aradan daha 10 dk geçmemişti yanımdaki zekai abinin kamış yerinden bir anda havalandı ve betona düştü denize sürüklenirken son anda tuttum abi balık dediğimde eline almışken çekiver onuda madem dedi ve yine güzel bir mücadele başladı balığı dışarı aldığımızda gelen 2 kg cıvarı bir minokoptuzekai abinin ulen kendine hep büyükleri bize küçükleri çekiyon espirileriyle bu günüde güzel bir şekilde geçirdik

yem olarak taze sülünez

takım olarakta2 nr iğneli klasik ikili mırmır takımı

herkeze bereketli avlar dileğiyle

kepçeci ömer hocam

URL=http://www.yukle.tc][​IMG][/URL]

balığın içinden çıkanlar mamun yada mamuna benzeyen bir canlı ama bu aralar minokop çok yağlanmış tam lezzetli zamanı

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Abi güzel balıklı zevkli av olmuş eline sağlık.Tam seninle telefonla konuşurken alarm çalıyor diye koştuğun balık budur diye tahmin ediyorum.Rastgele.

4. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Gelme zamanim gelmis oraya caktirmadan:) tebrikler abim cok guzel av olmus:)

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Mustafa abi :)

6. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler ustam, daha irileri rast gelsin.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mustafa,
    Sabah kaçanın yerine bu ilaç gibi gelmiş ki hem de ne ilaç. :)
    Her zaman rastgelsin

8. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Hepsi trofe maşallah. Hep rastgelsin.

9. Volkan

Volkan Daimi Üye

Mustafa abi lüfer va mı lüfer? Bayramda oradayım.

10. oktay16

oktay16 Moderatör

Tebrikler mustafa abim, bu avlar çok yakışıyor sana, Daha büyükleride denk gelir inşalah, ellerin dert görmesin. :)

11. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

tebrikler mustafa,balıklar süper,daha nice güzelleri denk gelsin