Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bugün sert Kareyelde oltamıza gelen Baba Torik. 3 Ekim 2011 Sivrice

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Ben Conta kaptan ile İstanbul'dan bizleri zayarete gelen balıkçı İsfendiyar kardeşimzide tekneye alarak mercan avına gidiyoruz,:) yemlerimiz hazır, fakat biraz açıldıktan sonra çok sert bir Karayel ile karşılaştık dalgalar bir ev boyu
    bu havada mercan avı yapamayacağınızı anladık, hemen sırtı takımlarımızı çıkarttık rapalalarımızı denize büyük dalgaların içine bıraktık.
    Aklımızda olan balıklar palamut ve Lüfer, koca dalgaların arasından geçerek balığı arıyoruz bir anda oltama çok büyük bir balık vurdu ama gerçekten takım sanki dibe takılmış gibi bir anda durdu bende kalamamdan misina vermeye devam ediyorum fakat oltamın ucunda bir balık olduğu belli oldu balık geliyor, bir ara gene çekmeye başladı bu sefer tam teknenin üstüne doğru gelmeye başladı, takımdaki kurşunları içeri aldım ince bedene kadar çektim bu arada tekrar deli gibi çıldıran balık yol istemeye başladı bende tekrar çektiğim bütün mısinayı saldım ve biraz durarak balığı tekrar tartım tamam balık takımda bu sefer hiç ara vermeden çekiyorum, Conta kaptan kepçeyi eline almış balığı bekliyor balık gene hırçınlaşıyor, Conta kaptan ile beraber ikimizde aynı anda balığı gördük gerçekten çok baba bir torik, ilk başta kepçeye girmeyi reddetsede ikinci hamlede kepçeye geldi , bu arada isfendiyar kardeşim olayları hayranlıkla seyrediyor, balığı tekneye adığımız zaman her zaman olduğu gibe gene teknede bayram havası vardı,:) bu güzel anı bu güzek torikle beraber fotoğrafladık,:) üçümüzde çok seviniyoruz :)diyoruzki, ne kadar güzek bir şey denizde olmak Torik avlamak ve sizlerle bu güzel sevincimizi paylaşmak. Bu akşam torik ızgara var Sizleri de Sivrice'de balıkçı Ali kardeşimizin Taş Han balık restorantına bekliyoruz.:):):) sizlere de rast gelsin,:) selamlar, sevgiler hoşçakalın,:):):)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

İlk tebrik eden ben olayım.. Harika torikler ekibi kutlarım Orhan abi.. Dahasına rasgele...

4. ryetik

ryetik Aktif Üye

Tebrikler Orhan Abi , yine ne güzel bir av yapmışsınız , torik gerçekten güzelmiş ayrıca iri balık tekneye nasıl alınır anlatmışsınız :) Ellerinize sağlık..

5. SUNAY GÜNGÖR

SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

Orhan Abi tebrik ederim harikasınız, elinize sağlık :)

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan Abi
    Deniz bugün size azgın dalgaların arasından vermiş balığınızı. :)
    Her balıkta olduğu gibi keyif aynı keyif, sevinç aynı sevinç.
    Yüzünüz hep gülsün, her zaman rastgelsin.

7. olmeca

olmeca Üye

Tebrikler Orhan baba!!!

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Güzel Torikler, rastgele Orhan abi :)

9. A.Bülent KUTLUCA

A.Bülent KUTLUCA Aktif Üye

Orhan Abi,Harika bir Torik,uzun zamandır böyle güzel çizgilere sahip bir torik görmemiştim,izninle resmi arşivime ekledim:)Oğullarımda çok beğendiler
    selamları var,,,sağlıcakla ,,,daima rastgelsin:)

10. BİROL

BİROL Daimi Üye

İsfendiyar'ın şansına diyelim,ayağı uğurlu gelmiş, müthiş güzel bir av olmuş
    tebrikler ve afiyet olsun.

11. freefish

freefish Aktif Üye

Tebrikler Orhan abi konuşturmuşsunuz ustalığınızı