Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bugünkü Sinarit Avımın Hikayesi. 4.Nisan 2011

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Bugünkü Sinarit avımın hikayesi, Müsellim geçidi. 4 Nisan 2011 Kuzey Ege

Uzun zamandan beri esen rüzgarlar, bugün biraz azalmış görünmekte, zaten bu havada ben de karada kalamam. Conta kaptanın bir işi çıktı o bugün yoki bende tek başıma denize açıldım, kafamda devamlı torikler var, yeşil renkli 10.5 cm.Tobimaruyu çekeceğim, ilk başta orta suları aradım, sonra biraz daha derinlerde arıyorum balığı, fakat balık yok çok dolaştım, Karar vardim Yunanistana yakın yerler var Müsellim kayalıkları o tarafa gitmeye karar verdim, sığlık yerlerdeyim belkide Yunan sularındada olabilirim, Torik için dolaşırken devamlı derinleri arıyorum eğer aniden balık vurur diye denize her zamankinden biraz fazla misina bıraktım toplam denizde olan misinam 70 metre kadar, dolaşmaya devam, benim her buralarda bir yerim var bir zamanlar burada melanurlar almıştık Mercan Kenan kardeşimle beraber, bir yerim var devamlı oralarda dolaşıyorum, iyiki öyle yapmışım, arkadaşlar oltama bir balık vurdu inanılmaz bir şey sanki takım dibe takılmış gib oldu, tabi dibe takımayacağını ben biliyorum 2o metrelerdeyim benim takım 12 metrelerden geliyor, balık devamlı yol istiyor bir ara çekiyorum geriye doğru gidiyor tekrar yol veriyorum ve biraz çektim balık geliyor hemde inanılmaz bir şey hala mücadele devam ediyor, ben bu arada tekneyi açıklara doğru götürüyorum, fakat balık gelirken mücadele etmiyor, duruyor geriye doğru gidiyor ben de devamlı misinamı salıyorum, tabi kafasını sağa sola oynatmadan gayet sıkı bir şekilde 100 metre saldım hala açıklara gidiyorum. Ben balığı yakaladıktan sonra çok rahatlarım, balık artık oltada burada acele edip onu tekneye almaya çalışmam ilk başta onu iyice yorarım ve de öyle yapıyorum derinlere doğru yol aldık 150 metre misinayı saldım, takımda 4 tanede kurşun var bunları çekerek biraz sonra balık yorulacak bu arada misinayı topluyorum balık gelmeye başladı 50 metre kadar misinayı çektim sonra gene yavaş yavaş, 150 metreye gekdim gene takımı geri toplamaya başladım, balık geliyor fazla da mücadele etmiyor, torik akya veya torik olsaydı bu şekilde pes etmezdi, zaten bir saat oldu, anlaşıldı gelen güzel bir Sinarit diyorum kendi kendime, ilk kurşunu tekneye aldım diğer kurşularıda aldım, her zaman olduğu gibi kepçep elimin altında balık geliyor biraz derinden gelirken yükselmeye başladı ben de ince misinaya geldim dikkatle balığın başini çevirmesine müsade etmeden teknenin yanına getirdim ve bir hamlede kepçeyi aldım ve balık kepçede Sinarit bu hemde sino, sino bu, iki elimle kepçeye sarıldım ve balık teknede, valla ellerim titriyor, biraz heyecenlandım ve hemen fotoğraf makinam ile filmini çekmeye başladım, filmden fotoğraflar yapıyorum, daha kolay oluyor, takımlarımı topladım limana geldim, ve balığımı balıkçı arkadaşlara gösterdim, Conta kaptan da geldi balıkla benim fotoğraflarımı çekti, hepinize böyle balıklar nasip olsun, bu akşam, Conta kaptanın kulübesinde ızgara da sinarit var Ben Mercan Kenan, Conta kaptan ve Şener albayım gelecek, ızgara da Sinaritin fotoğraflarını sonradan ekleyeceğim, sevgiler, hoşçakalın.:):):)

[IMG=http://img708.imageshack.us/img708/8126/00221d.jpg][/IMG]

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Nisan 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Arif

Arif Aktif Üye

Tebrikler Orhan Abi, denizi, balığı ve Sivrice'yi özlediğimi hatırladım bir an...

4. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Orhan abi,harika bir sino şansın daim olsun.:)

Demek sinarit kendini göstermeye başladı,bu güzel haber.Birde şu Sivrice yakın olaydı da ızgaradaki uğurlamaya katılabilseydim tam süper olacaktı..:D

5. mehmetişbilir

mehmetişbilir Aktif Üye

ORHAN AMCA rüya gibi resmen bu ŞİNOOO yaaa :D:Dmükemmel amca mükemmel rastgele :D

6. Burak Karadeniz

Burak Karadeniz Aktif Üye

Orhan Ağabey'cim ellerine sağlık.Sayende gözlerimizin pası silindi.Bu akşam dostlar meclisinde Sivrice'de olmak varmış.Afiyet olsun,yarasın.Sevgilerimle.

7. Volkan

Volkan Daimi Üye

Orhan abicim tebrikler, sana yakışan bir Sino. Conta Kaptan şansına yansın :)

8. BİROL

BİROL Daimi Üye

Maşallah maşallah süper bir sinarit.
    Aman havalar çok oynak dikkat et Orhan Abi, üşütme.biz evde hasta olduk,sen denizdesin.

9. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan Ustam afiyet olsun rastgele:)

10. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Tebrikler Orhan Abi.

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan Abi
    Çok güzel bir Sinarit
    Afiyet olsun :)