Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bunlar da Rizeden

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Strongerstriker tarafından paylaşıldı.

1. Strongerstriker

Strongerstriker Üye

Herkeze selam. Paylaşacağım resimdeki 7li olanı bir avda, 4 olanı bir avda, 2 li olanı bir avda, ve gelincik sanırım ( tabi onu tanımadıgımdan attım suya ) sonradan o olduğunu söylediler. Bu konuda sizden de fikir alabilirim. İskorpiti zaten ne zaman gelse oltaya, geldiği gibi suya gönderiyorum :) Bir kere vuruyor sonra öyle tahmin ediyorum ki yatıyor kuma yada nereye yatıyorsa.. Bekliyorum ki daha vursun balık, ses sada yok.. Sonra illaki yedi diye düşünüp oltayı çekiyorum ve iskorpit geliyor.. Bir de nerdeyse mideye kadar indiriyor kancayı ki çıkartması da ayrı bir sıkıntı..
    Yavaş yavaş işi öğrenmeye durduk ki meyvelerini alıyoruz.. Tabi doğru zamanda gidemiyorum boş oldugum saatlerde gidebiliyorum ancak.. Rize gibi bir yerde balık avı planlaması yapmakta zor oluyor.. Bi bakmışsın yağıyor gidemiyorsun.. Bir bakıyorsun dalga cok var yaklaşamıyorsun. Bi gidiyorsun daha bir kaç kez atıyorsun oltayı suya, evden çağırıyorlar. Sabah gideceksin gidecek arkadaş bulamıyorsun.. Gece gideceksin tek, bayağı ıssız oluyor.. Hani korkmasan da tiksiniyor insan. Öğlede gidiyorsun vurmaz bir türlü. Bazen de herşey mükemmel oluyor.. Hava şartlarıydı, yemiydi ne bileyim vaktiydi bu sefer de nasibin olmuyor :) Yanarımda güzel bir av yapamadım ona yanarım. İnşallah o günleri de görürüz :)
    Daha irileri sizlere rast gelsin diyeceğim ama okudugum raporlara bakıyorum bizimkiler yavru kalıyor yanlarında.. Derseniz ki ne yüzle paylaştın bunları onu da anlarım :)

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Tebrik ederim kardeşim, yakın gelecekte oltan bir canavarla cebelleşsin inşallah ;) Bu arada barbuna bayılırım, buralarda ancak balıkçı tezgahlarında fahiş rakamlar eşliğinde görebiliyoruz kendilerini. Ufaklığın nasibi çıkıyor artık hemen hemen her gidişinde maaşallah ;) Her zaman rastgelsin kardeşim...

4. Strongerstriker

Strongerstriker Üye

Sağolun hocam.. Makineyi güçlendirelimde öyle gelsin canavarlar.. 8 kilo çekeri olan 0.30 misinamı cart diye koparttı gitti. Hani tek tesellim 4 5 metre onu çekebilmemdi :( Sanırım kaliteli bir misinaya da göz atmam gerekecek..

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mehmet
    En güzel zamanlar olta başında geçen zamanlar biz balıkçılar için.
    Sen de fırsat buldukça gitmiş ve birkaçta balık yakalamışsın.
    Şu aralar hem mavruşgil (eşkina), hem minekop (kötek), hem de levrek yakalama şansın var.
    Balık açısından şanslı bir ilde yaşıyorsun.
    Bu balıkları araştır derim.

6. darkai

darkai Üye

Güzel balıklar. Sanki hangimiz her avdan başarılı olarak çıkabiliyoruz. Bunada şükür. Daha iyileri rast gelsin.

7. ozan1977

ozan1977 Aktif Üye

tebrikler güzel balıklar...kurtlamı alıyorsun balıkları..iskorpiti de bırakma çok güzel çorbsaı oluyor..daha 2 gün önce yaptım on numara oluyor..rastgele..

8. Strongerstriker

Strongerstriker Üye

Sağolun hocam.. Boru kurdu kullanıyorum avlarımda.. Ama bir hususa daha dikkat ediyorum.. Özellikle kumlu bölgelerde hırsız iğne kullanıyorum.. Misal o 7 balıgın yanlış hatırlamıyorsam 6 sı, o 4 balığın hepsi, iskorpit olsun hep hırsız iğneyle aldım. Belki bilmeyen yada görmeyen olabilir diye becerebilirsem tarif edeceğim. En alta kurşunu taktığımız yere klipsli fırdöndü takıyorum. Firdöndünün bir ucu zaten bedende diğer ucuna da kurşunu takıyorum. Orta da bir halka daha boş kalıyor fırdöndü de.. o halkaya da 20 cm lik bir köstek takıyorum. fırdöndüden yukarıya da 1 köstek bağlıyorum.. Ama üşenmeyenler 2 3 de bağlayabilir.
    Ne oldu üstteki 2 köstekler misinayı gerdiğimizde havada kalıyorlar ama o hırsız tabir ettiğimiz kumda yatıyor. Daha iyisini bulana kadar bu yöntemle devam ediyorum :)

9. Strongerstriker

Strongerstriker Üye

Hocam sağolun düşünceleriniz için.. O konuda bende birşeyler düşünüyorum. Yine levreğin yerleri az cok belli de karagöz ve kötek icin yer bilmiyorum. Civarımızda da pek balık tutan olmadıgından şimdilik bocalamaya devam ediyorum. Hızır şeref hoca rizede.. Fakat avlanma yerlerimiz farklı.. O öyle sanıyorum ki ilçelerde duruyor.. Ben ise merkezden ayrılamıyorum.

10. hasandh

hasandh Aktif Üye

tebrik ederim yine birşeyler almışsın nerede tutyorsun askorozun yanındnmı ? Haftada 1 kez muhakkak balığa çıkıyorum ben , geçenlerde bir izmarit aldm baska da yok balık çoğalcağına gitgide seyrekleşiyor . Bakalıım bayramdan sonra levrek denemelerim olacak inşallah sonuç alırım . Hadi herkese iyi bayramlar

11. Strongerstriker

Strongerstriker Üye

Yoldan geçen 3 kişiden 2 si askoroza gidiyor zaten :) Yeni yerler keşfetmeli :)
    Sanırım Çayeline doğru gideceğim :)
    Aslında fener tarafında da güzel karagözler alıyorlar.. Akşamleyin işin yoksa düşücen yollara.. Kıyı şeridini komple gezicen balık tutulan yerler var mı diye.. Baktın 3 5 yer tesbit ettin oraları deneyip iyi sonuç aldıgına gidicen :)