Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bunlarda bana kalanlar.

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında dogu tarafından paylaşıldı.

1. dogu

dogu Aktif Üye

Merhabalar,
    Sıcak fırsatlar bölümünde elimdeki fazla olan sahtelerin bir kısmını satışa çıkarmıştım, onların haricinde bana kalan sahteleri de ayrı bir konuda paylaşmak istedim.
    Her balık malzemecisine gidince ister istemez birkaç tane alıp çıkıyorum ve sonrasında bir sürü malzeme birikiyor.
    Aslında sahteler arasında fiyat haricinde çok ta büyük farklar yok bence. balığın yemlenme zamanını denk getirebilirseniz hepsi iş yapıyor.
    Aşağıda görülen sahtelerin hepsini denemişimdir aklınıza takılan olursan edindiğim tecrübeleri paylaşabilirim.
    Bunlar haricinde bir sürüde silikon var ama silikon yemlerle avlanmak benim için hiçbir zaman öncelikli avlanma tercihim olmadığı için o konuda pek tecrübem yok.
    1 Grup En çok tercih ettiğim sahteler grubu.

2.Grup En çok balık tuttuğum sahteler grubu

3.Grup Alternatif olarak denediğim sahteler grubu.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Çok çeşitli Sahte yemlerin varmış, bol trofeli avlar dilerim :)

4. MERCURY90

MERCURY90 Aktif Üye

en üst resimde, en alttaki nasıl birsey
    en1inci resimdeki enalltaki ensoldaki

5. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Doğu 1. guruptaki sahtelerin sanki 9/11 cm civarı en çok balık tuttuklarınsa 7/9cm gibi küçükler dahamı etkin avcılar yoksa?

6. dogu

dogu Aktif Üye

Merhabalar Recep Bey,
    Haklısınız 7-9cm sahtelerin aksiyonları daha iyi oluyor, tek eksik yönleri uzak mesafeye ulaştıramamak.
    Ufak sahteler için bir diğer düşüncem, özellikle beyaz olanların aksiyonu balıktan daha çok silikon gibi aksiyon almaları ve bu avcılıklarını arttırıyor.
    Ben daiwa 15cm ile sahteden daha küçük ispendek aldım, 7cm lik strike pro ile 3 kg üzeri levrek aldım.
    Bence 7-9 cm sahteler daha avcı.
    Bir diğer tespitim eğer avlak bölgeniz tatlı su karakteristiğinde ise yeşil renkli sahteler daha avcı oluyor.
    İyi günler, rastgelsin.