Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BUNLARDA BENİM SULTANLARIM

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Alperen59 tarafından paylaşıldı.

1. Alperen59

Alperen59 Aktif Üye

değerli dostlarım cuma günü gene denizin sultanlarını yoklamak için teknemle açıldık denize açılmasına açıldık ama o dalgada teknede nasıl duracagımızı bilmiyorduk.ama havanın bozuk olduğundan zarganada yakalayamadık balıkçıdan kokmuş zargana alıp başladık turlamaya.taze yemi olan balık almaya başladı bizde tık yok.derken beklenen vuruş ve hop balık içeri.ama yarımsaaat bir satte tek vuruştu hava kararmaya başladı derken mera değiştirdik biraz sonra tek tek derken 4 -5 balıkla avımızı sonlandırdık.o günkü halimizi çekemedik çünkü altımızda kasık çizme üstümüzdede balıkçı yağmurluğu vardı sigara bile içemedik dalgalarda. ben karaya çıktıktan sonra TEK ADAM süleymanda gelmiş onunla karşılaşamadık ama telefonla görüştük.ben ona bol şans dileyip istanbula döndüm nasip olursa birkaç gün içinde yine kaçabilirim herkese bol şanslar.
    Takım. klasik uzun olta takımı
    Yem. zargana flato[yaprak]

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

çanakkale-Ayvacık ve edremit körfezde kıyıdan ve t
    Alperen tebrik ederim sultanların maşallahı var,sıraya dizmişsin, pişirip birde yemişsin, afiyet olsun, avların her daim, şansın açık olsun.

4. Alperen59

Alperen59 Aktif Üye

abi teşekkür ederim alperen oğlumun ismi seninde sultanların bol olur inşallah

5. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Tarık'cım,

Bu av güncenden haberim oldu. Seninle görüşme şansımız olmadı ama en azından telefon ile görüşerek bu av güncenin yorumlarını canlı olarak dinledim ve senin adına çok sevindim. Hava şartları ve yem sorununa rağmen sonuç olarak çok güzel Lüfer'ler yakalamışsın, emeğine sağlık, tebrik ederim :)

Bu arada o ortamda fotoğraf çekmek gerçekten imkansız ki, bu pazar günü avımızı anlatan resimler ve video çekebilmek için teşkilatı kurmuştum ama hava kudurunca teşkilatı zor topladım. Ayakta bile durmakta zorlandığımız bir ortamda resim çekmek ve balık yakalamak bize hayal oldu ;)

Umarım bir sonraki av güncende de sultanlar seninle olur. Her zaman rast gelmesi dileklerimle, sağlıcakla kal...

6. Alperen59

Alperen59 Aktif Üye

abiciğim elimizden geldiği kadar arkadaşlarımıza bilgi amaçlıda olsa böyle raporlar yazmaya çalışıyoruz ama bazen hava şartlarından dolayı resim az olabiliyor sen bizim oranın ne zor şartlarda denize çıkmak zorunda olduğumuzu biliyorsun liman olmadığı için teneye ulaşmak çok zor oluyor ama zoru seviyoruz biz sanada rast gelsin

7. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

çanakkale-Ayvacık ve edremit körfezde kıyıdan ve t
    Kusura bakma tarık kardeşim,ismini arkadaşların yazdıklarından öğrenmiş oldum imza ayarlarında isim göremediğim için alperen diye hitab etmiştim,alperen'de bizim evladımız gözlerinden öperim.iyi dileğin için çok teşekkür ederim.sevgilerle

8. Alperen59

Alperen59 Aktif Üye

olurmu ramazan abi bir türlü ismimi çıkartamadım bende kızdım uğraşmadım o yüzden ismim gözükmüyor

9. TekAdam

Haklısın Tarık'cım, amacımız belli, tabi ki, raporumuzun anlam kazanması için av yerinde ya da teknede resim çekebilmek en güzeli ama bazen her istediğimiz olamayabiliyor. Biz seni tanıyoruz, amacının da ne olduğunu ben şahsen biliyorum. Bu bağlamda gönüller bir olduktan sonra gerisi teferruat oluyor ;)

Ayrıca, sizin oradaki şartları görünce küçüklüğümde rahmetli babamların Samatya'daki halleri gözümün önüne geldi. Denize çıkmak bir dert, döndüğünde de tekneyi karaya almak ayrı bir dertti. Ama, denize ve balığa olan tutkumuz bize engelleri aşmamızda güç veriyor

10. Alperen59

Alperen59 Aktif Üye

sana eski günlerini bir parça hatırlattıysak ne mutlu bize

11. TekAdam

Eyvallah Tarık'cım, gerçekten çok mutlu olduğum bir andı o akşam, tekrar teşekkür ederim ;)