Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bunlarda benim yaptığım çapariler

Konu, 'Çapariler' kısmında abt22 tarafından paylaşıldı.

1. abt22

abt22 Yeni Üye

Herkeze merhaba çaparilerimi kendim yapmaya çalışıyorum.bir kaç resim ekledim.çapariler hakkında yorumlarınızı bekliyorum.özellikler renk kombinasyonu hakkında yorumlarınızbenim için çok önemli olucak şimdiden herkeze teşekkür ediyorum.

İğne no:12 youvela

Köstek Misina:0.10 pelican

çeşitli simler

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 6 Aralık 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ozgurarslan

ozgurarslan Daimi Üye

çapariler olmuş da fotoğraf yükleme işi olmamış. bizii imageshack'e yönlendiriyor. direkt görebilsek daha iyiydi.

şaka şaka. ellerine sağlık. ben renk kombinasyonları hakkında değil de misina seçiminde naçizane fikrimi söyleyeyim. bence .10 misina kıyıdan sarkıtma kamışla kraça için kullanılmalı. bu ne kadar ince o kadar iyi balık görmemesi için işine inanmıyorum. inanmıyorum derken deneyerek inanmıyorum.

geçtiğimizi mart ayından eylül ayına kadar yazlıkta teknedeydim. .10 da denedim .25 fc de. en iyi sonucu berkeley .20 normal misina ile aldım. .10 çok kolay burkuluyor, gam yapıyor, karışıyor. inan bana istavrit canlısı "yok lan bu .20 buna atlamayayım bu bir çapari beni yukarı çekecek, tavaya atıp yiyecek" demiyor.

illa da renk kombinasyonları ile ilgili bir cümle kurmak gerekirse; madem istemişsin özellikle; açık/koyu yeşil, açık/koyu sarı, beyaz en bilinen ve tercih edilen renkler. ben ayrıca portakal rengi ve kiremit rengi ile de iyi sonuçlar aldım. ancak bu denemeleri evde atolyede değil de sandalda diğer iki arkadaşıma misinası, iğnesi, bağlama şekli, köstek boyu ve adedi eş olan kendi yaptığım çaparilerle denedik. balık bulucu ile görülen derinlikte aynı anda yapılan denemeler sonucunda balık varsa bir tutuncu çapariye fazla bir sarı çapariye eksik geldi. yani balık şu havada bu rengi yer gibi bir sonuç çıkartamadım.

çıkan temel bilgileri paylaşayım. balık ufaksa (kraça değil ufak istavrit) büyük iğneyi (örn no:7-8) yemiyor. balık iri ise ufak iğneyi (no:9-10-11) yine de yiyor ama bu sefer ayıklaması dert oluyor. ben bu sebeple no:9 iğne kullanıyorum. optimum mustad boyu bizim oradaki balıklara göre.

rastgele...

4. abt22

abt22 Yeni Üye

değer verip cevap yazdığınız için öncelikle teşekkür ederim özgür bey
    benim misina kalınlıklarını sizin gibi uzun soluklu test etme imkanım olmadı ama bende sizin fikirlerinize yakın düşünmekteyim.uzun süredir araştırmalarımda genelde boğazda ince takım kullanıyorlar diğer ülkelerde genelde 0.15 gibi kalınlıkta ve bendene dolanmayacak uzunlukta köstek kullanıyorlar.sizingibi uzun soluklu test etme imkanım olursa bende bilgilerimi aktarırım tekrar teşekkürler.renk konbinasyonlarını test edicem en kısa sürede

5. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

özgür bey bu işin konpetanıdır, değerli güzel bilgiler var kendisinde saygılarımla,

6. abt22

abt22 Yeni Üye

Teşekkürler Ahmet bey

7. viking

viking Yeni Üye

Merhabalar;
    Bunlar iş yapar mı sizce?

8. adnan

adnan Aktif Üye

Bence güzel olmuş eline sağlık misina sert misina kullan 017 fc köstek ile çok balik aldım mürefte iskelede

9. adnan

adnan Aktif Üye

Mecan misina internetten incele fabrikası tekirdağ da mercan dicle flourocarbon al sert bir misinadir

10. abt22

abt22 Yeni Üye

merhaba resimler küçük olduğu için net göremiyorum.ama eminin büyük özenle yaptığın için iş yapacaktır

11. viking

viking Yeni Üye

Henüz köstek olmadılar :) ön çalışmalardayım. Bu malzemeyi yeni buldum. Sizce iş görür mü?