Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Burası avcı balık barındırır mı?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında werus51 tarafından paylaşıldı.

1. werus51

werus51 Üye

Merhabalar...
    Burası Tekirdağ marinası.Burada herkes liman burnunua gidip istavrit çaparisi,yemli olta, sahte rapala vs. kullanarak balık yakalamaya uğraşıyor...Fakat daha tutan göremedim.Liman içerisi zargana dolu.Hergün 50 kilo balık dökülüyordu.Kefal ve kefal yavrusu da var limanda.Geçen hafta atçek yaparken3-4 keree rapalama zargana takini aldım.Bir çinekopta rapalayı ısırdı ama çekince düştü iç tarafta iken..Burunda sizce avcı balık(Çinekop-lüfre vs.) var mıdır?Bence zargana olduğu için olması gerekmez mi?
    Bugün atçek yaparken sürekli zıplayan orta boy kefal gibi balıklar yada kefaller gördüm..Ama tam ayırt edemedim.Neden zıplıyor olabilirler?Saldırı mı vardı acaba??

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. werus51

werus51 Üye

Merhabalar...
    Burası Tekirdağ marinası.Burada herkes liman burnununa gidip istavrit çaparisi,yemli olta, sahte rapala vs. kullanarak balık yakalamaya uğraşıyor...Fakat daha tutan göremedim.Liman içerisi zargana dolu.Hergün 50 kilo balık dökülüyordu.Kefal ve kefal yavrusu da var limanda.Geçen hafta at çek yaparken 3-4 kere rapalama zargana takibi aldım.Bir çinekopta rapalayı ısırdı ama çekince düştü iç tarafta iken..Marina burunda sizce avcı balık(Çinekop-lüfer vs.) var mıdır? zargana olduğu için olması gerekmez mi?
    Bugün atçek yaparken sürekli zıplayan orta boy kefal gibi balıklar yada kefaller gördüm..Ama tam ayırt edemedim.Neden zıplıyor olabilirler?Saldırı mı vardı acaba??

Ekli Dosyalar:

4. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

doğru takım ve taze yem ile lüfer alınabilir dış tarafından.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Balıklar zıplıyorsa ya lüfer vardır, ya da levrek

6. werus51

werus51 Üye

Lüfer balığı kefalede saldırır mı?

7. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Aktif Üye

Lüfer balığı kefalede saldırır, ancak kefaller her hangi bir avcı tehtidi olmadan da su dışına sıçrarlar.