Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Burgaz Ada'ya ava

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında adil kaan tarafından paylaşıldı.

1. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

Merhabalar,

bu benim ilk mesajım herkeze selamlar saygılar ve paylaştıkları bilgiler için sonsuz teşekkürler. yıllardır arayıp bulamadığımız kan ,internet saolsun, demekki buralarda gizliymiş.

Bu haftasonu şehirden kaçmak vede farklı avyerlerini tecrübe etmek amacıyla burgaz adaya ,mevsim belki biraz erken ama, yinede levrek hayalleri kurarak gitmeyi düşünüyorum. c.tesi sabah vakitleri orda olup bir gece kaldıktan sonra pazar duruma göre geri döneceğim.

Tahmin edeceğiniz üzere bu benim ilk at çek denemem olucak. yaklaşık 15 gündür interneti alt-üst edip levrek konusunda kendimce pekçok şey öğrendim. av zamanı,avlak yerleri, av teknikleri, su-hava-rüzgar durumu vs. ve artık bir deneme yapmak için yanıp tutuşuyorum.

sabaha karşı-sabah vakitleri ve akşamüstü-akşam vakitleri. batmayan rapala ve şamandıralı silikon yemlerlerle gece geç vakitlerde ağırlıklı rapala ile avlanmayı deneyeceğim.

gözüme adanın arka tarafındaki kayalıkları kestirdim fakat önerebileceğiniz başka av yerleri varsa bunları paylaşırsanız çok sevinirim.

birde adalarda bu mevsime başka hangi balıklar tutulmaktadır. muhtemelen levrek tutamayacağım için :) aç kalmamak adına yanıma ne çeşit takım taklavat almam uygun olur.

sevgiler, saygılar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Adalarda hiç av yapmadım ama zaman zaman gelen haberler denenmesini gerektiri nitelikte.
    Rastgelsin

4. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

evet bende interneti alt-üst etmeme rağmen adalardan gelen herhangi ,güncel yahut olmayan, bir rapora rastlamadım.

bakalım kısmet, çıkabilirsek şayet bu seninin ilk raporunu acemi bir balıkçı olan bendenizden alabilirsiniz :D

sevgiler, saygılar.

5. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

sende benim kafadansın bende çıkar giderim hafta sonları 1/2 gece acaip şahane olur havaları iyi takip etmeni ve buna göre giyin eger soğuk olurda üşürsen sıkıntılar çogalır gece acıkacaksın ama açık yer bulamayacaksın ekmek unutma sakın 1/2 konserve yahut piknik gibi düşün al yanına domates soğan vb ha bide içme suyunu unutma sakın ,sonracıma ateş yakabilecekmisin adada hava nemli ise bide çiğ düşerse kagıt olsa yakamazsın eger yerin varsa tahta çıra vb, bende boyum kadar dağcı sırt çantam var içinde av malzemelrim ayaklı dükkan gibi 100/1 ihtimali dahi düşünür bu yüzden abartırım eksikten çok fazlam olur hep aydınlatmayıda asla unutma kafa lambası vb yedek piller falan

6. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

ara sıra bahane ile şehirden kaçıp kafa dinlemesi gibi yok abi. helede birde birkaç balık tuttuysan değme keyfine :)

çanta hazırlama konusunda oldukça beceriksizimdir. doğru dürüst bir çantam bile yok aslına bakıcak olursan. saolsun ev arkadaşım kamp işlerinde tecrübeli ,gençlik işte :), olduğu için çanta işlerine el atıyoda dağda bayırda sefil olmuyoruz.

teşekkür ederim önerilerin için. ben olta,kamış,iğne,bıçak derken bi bakıyorum susuz varmışım dağın başına :D

sevgiler

7. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

şu ara yolda falan olmalısın dönünce beklerim tecrübelerini?

8. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

kira idi tamirat idi derken ekonomi çöktü ./
    gidemedik ada'ya.

yinede c.tesi sabah vakti beylerbeyi tarafından rapala ve muhtelif kaşıklarla denemeler yaptım. balık tutamadık ama maksat elimiz alışsın.

kısmet inşallah haftaya :)
    sevgiler.