Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bursa alabalık avlak yardım ?

Konu, 'Göller, Barajlar, Akarsular ve Diğer Tatlısu Avlakları' kısmında fatih.madan tarafından paylaşıldı.

1. fatih.madan

fatih.madan Yeni Üye

Merhaba forumdaşlar benim size birkaç sorum olacak.
    Bursada alabalık nerede avlayabilirim avlak iğne yem gibi bilgilerde bana yardımcı olur musunuz alabalık avlamayı cook istiyorum ama nerde olur nasıl avlanır hiç bir bilgim yok hatta hicbir balık avında yeterli bilgim yok sizin yazılarınızla yavaş yavaş öğreniyorum alabalık avına gitmeyi düşünüyorum yakında bana yardımcı olacağınızı umuyorum.
    Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Murat Çoşkun

Murat Çoşkun Aktif Üye

fatih emeklemeden koşmaya kalkıyorsun, yavaş,!

4. onr2onr

onr2onr Üye

Alabalık Avcısı Avlağını kendisi bulur, Avlağını kendisi bulursa o av zevkli olur ve hiç bir gerçek alabalık avcısı asla avlağını söylemez

5. senihcan

senihcan Daimi Üye

Uludağda dereler var otel bölgesindede var ama alabalıkların fazlaca ve boyut olarak büyükçe bulunduğu yerlerde ayıda bol :) Bir kere gitmeye kalkıştığımda zorla vazgeçirmişlerdi :)

6. onr2onr

onr2onr Üye

Doğada hiç bir canlı sebebsiz yere saldırmaz ve doğadaki tüm hayvanlar insanlrdan korkar ama tabi dediğinizde doğru bi yerde Kırmızı Benekli varsa Orda çok yüksek ihtimalle Ayı da vardır Çunkü ayıda Kırmızı Beneklide Kolay ulaşılan yerde olmuyor :)

7. senihcan

senihcan Daimi Üye

Dediğim yerler zaten yüksek bölgeler . Her yaz uludağda kamp yaparım . Ayıda tilkide domuzda gördüm . Sataşmadığın sürece aç olmadıkları sürece yavruları olmadığı sürece alanlarına girmediğin ve avlanmadıkları sürece bişey yapmazlar da... Balık tutmayı çok seviyorum ama avlanan hayvanın yakına gitmekte yemez :) Bi kere kamp alanına gelmişti de yavrularıyla hayvan saldırmasada kalpten gidecektik az daha :) Neyse kısa bir bilgi daha vereyim. Alabalık 1500 metreden yüksek akıntısı yüksek yerleşimden ve akarsunun kirlenmesini neden olacak olan etkenlerden uzak olan bölgelerde bulunur. Bu kıstasa uyan yerlerde alabalık olma ihtimali vardır. Avda sessiz olunması derede kendinizi çok göstermemek yakalamak için etkendir. Yakalamk için spin tatlı su takımı (spin kamış ve makine) ve sahte yem olarakta maps almanız lazım. Alabalığın olduğunu düşündüğünüz bölgede akışın yüksek olduğu alana sürekli mapsi atıp çekerek av denemenizi yapabilirsiniz . Bursa da eğer yüksek yerlerdeki akarsulardan birine gidecekseniz o bölgenin yakınında ki yaşayanlardan yabani hayvan durumu ile ilgili bilgi alınız. Yabani hayvanların en çok görüldüğü ve avlandığı saat güneş doğmasına yakın olan saatlerdir. Gece 4 ve sabah 8 arası yabani hayvanlar avlanmak ve su içmek için dere akarsu kenarlarında sık görülürler.

8. fatih.madan

fatih.madan Yeni Üye

Hepinize teşekkür ederim.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. kekadam

kekadam Aktif Üye

Ben Uludağ üniversitesinde okumuştum.

Bursalı arkadaşlar beni çobankayaya alabalığa götürdü.
    Dombay çukuru denilen yerde zirve altından gelen derede saatlarce alabalık aradık.

Eskiden çok vardı ama bitirdik deyip tek 13cm lik bir ala yakaladık.
    Tereyeğında kızarttık, 4 kişi bu balıkla doyduk.
    3 ekmek 13 cm ala, birkaç hıyar bu kadar mı lezzetli yemek olur.

10. umitdulger

umitdulger Aktif Üye

Kekadam keske uludag universitesinde okurken biraz da bu is kuralini, kanununu, tebligini, sirkulerini ogrenseydin, siz ve sizin gibiler o 13 cm'lik baliklari geri birakmadiginiz icin saatlerce arayip da balik bulamiyorsunuz yada bulamiyoruz, alabalik avlama alt limiti 25 cm ve kisi basi 3 tanedir, bizim insanimizin yamyamligi yuzunden bu guzelim balik da artik tukenmeye baslamistir malesef...

around deep ve eylmz bunu beğendi.
  11. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

abi 13 cm istavrit boyutu belli ki yanlış yazılmış 3 kişiye tadımlık bile olmaz