Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bursa Bölgeler

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Hyacinth tarafından paylaşıldı.

1. Hyacinth

Hyacinth Üye

Bursa'da kumyaka tarafı cok canlı geliyor sonuçlarda iyi.Narlı taraflarında ise kıyıdan karagöz ve çipura alıyoruz.Mundanya ise gerek feribot gerekse yaz, günü birlikçileri yüzünden tat vermiyor.Güzelyalı bölgesinde kiraya verdiğimiz motorlu motorsuz kayıklarımız vardı ara ara balığı çıkıp kilo bazlı mezgit alıp geri dönerdik.Kıyı şeridinden eski kulağı kesik amcamlar büyük bir sabırla bekledikten sonra levrek alabiliyorlardı kimileri boş dönüyordu.Tabi yanıltma olmasın genelleme yaz sezonundan ibarettir kışın mundanya'dan at çek ile levrek alan arkadaşlarda var tabi bu teknikle ben şahsen yeni tanıştım bakalım bizede nasip olur inşallah.

Mudanyada karda levrek avı - YouTube

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Mayıs 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Sevgi

Sevgi Üye

Ozan bey bilgi ve paylaşım için çok teşekkürler.

4. Hyacinth

Hyacinth Üye

Rica ederim bu hafta bir kaç bölge gezicem ona göre bilgilendirmeye devam ederim inşallah

5. Sevgi

Sevgi Üye

Evet bizde her hafta sonu farklı yerler keşfetmeye gidiyoruz. Bende bilgilendiririm. Bol şanslar...

6. Ruzgar16

Ruzgar16 Yeni Üye

Bilgilendirme ve paylaşım için teşekkür ederim

7. Hyacinth

Hyacinth Üye

Net olarak yer veremiyorum ama Narlı tarafında kıyıdan yemli olarak Lüfer ve bol lapin balığı alınabiliyor.Şahsen kendi yanımdaki arkadaşlara yemli takım hazırlayıp onlar yemli kendim ise at çek yaptım.Sonuç olarak hiç takip alamadan 6 saat boyunca at çek yaptım arkadaşlar ise 4 Lapin balığı ( çorbası yapılıyor sanırım) 6 adette güzel boylarda lüfer aldılar (12 mayıs 2013 pazar)

8. Ruzgar16

Ruzgar16 Yeni Üye

Tekrar teşekkür ederim narlı tarafı oldukça bereketli bir yer tabiki tam olarak yer vermemeniz gayet normal bir durum çünkü bayağı bir rağbet gören ve hareketli bir bölge olduğu için yeri geldiğinde adım atacak yer bulamıyor insanlar bölgelerinde :) geçen yıl bizim gittiğimiz bölge gece avlarında çok güzel meyveler veriyordu tabiki bizler biraz acemi olduğumuz için işi bilen ekip arkadaşlarımız kıyıdan çok güzel işler çıkartabiliyorlardı önümüzdeki haftalarda inş bizlerde dahil olacağız bu sefer bahsetmiş olduğunuz avı gerçekleştiren arkadaşlar iyi iş çıkartmışlar allah devamını getirir umarım

9. Sevgi

Sevgi Üye

Kumsas da hiç balık yoktu, kaya balığı dışında, verimsiz geçti.

Önceki haftalarda Narlı daydık. Büyük bir lapin aldık ancak çok fazla yosun vardı ve olta sürekli takılıyordu. Çok keyif alamadım :(

Kurşunlu mezgit yaptı fena değildi yağmur dışında :)

Bu hafta bakalım ne olur, yine bilgi vereceğim ...

Paylaşmaya devam edelim :)

Hepinize rastgelsin arkadaşlar...

10. Ruzgar16

Ruzgar16 Yeni Üye

kumsaz aklımda olan bölgelerden birisiydi bir hafta sonu kumsaz kurşunlu altıntaş v.s kıyı kesiminden çıkmayı planlıyorduk yorumunuzdan sonra kumsazı eliyorum bilgi için teşekkür ederim evet narlı kısımında çoğu yer yasunlu gelen balığı kaçırma ihtimalide yüksek oluyor bol bol yasun temizleme işlemi var birde :) fakat oldukça temiz yasunsuz güzel bölgeleride mevcut gece avları için oldukça ideal ışık ses gürültü gibi faliyetlerden uzak bu hafta zaman durumuna göre ekipteki arkadaşları kandırabilirsem narlı veya güzelyalı kısmında yeni bulduğumuz bölgede keyifli vakit geçirmeyi düşünüyoruz

11. Hyacinth

Hyacinth Üye

Eğer Güzelyalı ile narlı ikileminde kalıyorsan narlı da yemli takım ile iskelelerde dolanmanı tavsiye ederim harici yem olarak boru kurdu ve midye kullanabilirsin şimdiden rast gelsin