Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bursa da balık durumu

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında egedor tarafından paylaşıldı.

1. egedor

egedor Yeni Üye

Zıpkınla dalmaya başladığımdan beri ara verdiğim olta balıkçılığına yaşamış olduğum kulak problemi sebebi ile tekrar başlamaya karar verdim.Çünkü balıkla ilgili bitmek bilmeyen hastalıklı sevdam ister su altı ister su üstü olsun beni denizden yada tatlı sudan uzak tutamıyor.Zamanında çok yakın takip ettiğim Bursa bölgesindeki balık durumundan şu an için habersizim.Olta ile zaman geçirebileceğim balığı alamasamda balığın varlığını hissedeceğim avlak bölgeleri konusunda desteğinizi bekliyorum şimdiden tşk ler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TurgutCAN54

TurgutCAN54 Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar, bu gün itibari ile Bursa' ya yakın olan yerlerden; Gemlik sadece girişteki limandan çok az mırmır, karagöz, izmarit. Narlı' ya yakın Balkon resturanın yanı çok az pisi, bol zargana, az geç tersaneden iskorpit, izmarit. Gel Narlı' ya limandan karagöz var, mırmır seyrek, gece eşkina bol. Narlıyı geç ufak bi koyda ( eşek uçurumu da diyorlar ) uydurma kayık bağlamak için yaptıkları denize uzanan kaya diyelim, eğer ağ sermediyseler ki çoğu zaman ağ var zaten şamandıralardan fark edersiniz,gece eşkina bol, sabah erken saatler mırmır, karagöz var, zarganada yapar, daha ileriye boşa gitme. Kurşunlu ilk girişteki (Gündoğdudan) köy iskelesinden zargana var, izmarit var, ileride marina sadece gece eşkina bol. Güzelyalı dan Mudanya' ya kadar ara ara istavrit, izmarit ve limanlarda bazen eşkina. Karacabey Boğaz sakın gitme tüm Büyük balıkçı gemileri günün her saati kalkan için ağ ve dip tarayan ağlarla talan ediyorlar balıklar bölgeden firarda. Gelelim göllere Uluabat hariç tüm göllerden İznik israil sazanı bol ama diğer balıkçı arkadaşlar İznik te akbalık alıyorlarmış bu ara ama bana nasip olmadı, Kurtul israil sazanı bol belki yayın ama çok şanslıysan, misinin ordaki gölet ve Mudanya Veletler de israil sazanı. Tüm arkadaşlara neşeli bol av saatleri ve işlerinde de başarılar dilerim.

4. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Selamlar Cenk bey,hoşgeldiniz.:)

Kulak sorunu dalış için çok önemlidir.Eğer kalıcı bir hasar oluşmamış ise su altı hekimliği konusunda uzman birinden yardım alarak bu sorunu aşabilirsiniz.Geçmiş olsun.

Bursa konusunda bilgisi olan arkadaşlarımız yazacaklardır.:)

5. onurpaçacı

onurpaçacı Yeni Üye

merhaba . bu büyük aileye yeni katıldım,balık tutmayı çok seviyorum.ögrenecegim çok sey olduğunu bildiğim için dogru yerde oldugumu biliyorum .

6. erols

erols Üye

Turgut Bey, gördüğüm kadarıyla Bursa ve civarında avlak yerleri ve oralarda yakalanabilecek balıklar hakkında epey bilgileriniz var... Ben İstanbul'da oturuyorum ve bir hafta sonra okullar yarıyıl tatiline çıkınca 1 haftalığına veya 10 günlüğüne Armutlu İhlas Evleri'ne tatile gitmeyi planlıyorum. Buraya daha önce hiç gitmediğim için bu bölge hakkında yeterince bilgim yok. Acaba bu dönemde buralarda hangi balıklar avlanabilir veya civarda tavsiye edebileceğiniz başka yerler var mı?.. Tavsiyelerinizi rica ediyorum.
    Saygılar,