Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BURSA > DEMİRTAŞ BARAJI YARDIM

Konu, 'Göller, Barajlar, Akarsular ve Diğer Tatlısu Avlakları' kısmında gelberi tarafından paylaşıldı.

1. gelberi

gelberi Yeni Üye

İyi günler arkadaşlar. Güzelyalı ve Kurşunlu hezimetlerinden sonra yakınlarımdan öğrendiğim Demirtaş Barajına gitmeye karar verdik. Perşembe günü 17:00'den sonra. İnternetten biraz baktımda sazan türleri, turna ve kızılkanat olduğu yazıyor. Demirtaş Barajında tecrübesi olan arkadaşlardan yardım istiyoruz. Bizimle tecrübesini paylaşırlar ise sevinirim. Sazana nerede atılır. Turnaya nerede atılır. Sazana atsak bekler iken plastik sahteler ile bir yandanda turnaya at çek yapsak şansımız nedir ? V.s. v.s. Yardımcı olan arkadaşlardan şimdiden Allah razı olsun.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. gelberi

gelberi Yeni Üye

ÖZEL MESAJDA ATSANIZ OLURDU BEA :)

4. Prusias

Prusias Yeni Üye

Öncelikle Demirtaş barajı hakkında hiç bir bilgim yok :)

Ancak Kayapa ve Hasanaga sulama göletlerinde sazan , israil sazanı , kızılkanat ve turna olduğunu biliyorum. Tatlı su avcılığı hakkında forumda oldukça bilgi var , bu göletlere özel bilgi ise tek aklımda olan Kayapa'da sazan için mısır kullanıldığı :)

Daha önce Güzelyalı ve Mudanya zargana başlığına yazmadım zira alışık olduğum zamanlardaki gibi değil , eskisi gibi balık yok , balık tuttuğumuz yerler değişmiş , yasaklanmış vs...

Mudanya için Çay bahçelerinin oradaki grup halinde banklarda oturan yaşı büyük emekli amcaları tek geçerim :) Onları çok rahatsız etmeden , keyiflerini kaçırmadan nereden ne tutabileceğini sorarsan, onlar gayet iyi bilgiler veriyorlar.

Aklına takılan başka sorular var ise özelden yazabilirsin , elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım :)