Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bursa Gece Avı Raporu

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında nakicagatay tarafından paylaşıldı.

1. nakicagatay

nakicagatay Yeni Üye

Herkese merhaba,

Özellikle Bursalı arkadaşların ilgisini çekeceğini düşündüğüm gece avımızı paylaşmak istedim sizlerle.

Cuma gününden planladığımız avımız için Selim abimizle sözleşmiştik, sağolsun boru kurtlarını aldı ve cumartesi akşam saat 18:00 gibi binbir zorlukla ve kuma saplanma tehlikelerini atlatarak avlağımıza ulaştık. Hava son derece durgundu, bu avlakta geçtiğimiz senelerde de kalkan, minekop ve mırmır avladığımız olmuştu. Hava çok durgun olmasına rağmen dört kişilik ekibimizle heyecan içinde oltalarımızı suya gönderdik. Klasik üçlü dip takımı haricinde şamandıralı olta ile de şansımızı denedik. Sonuç da aldık aslında, geçmiş avlara oranla zayıf geçmesine rağmen mırmırlar bizi ziyaret etti çok şükür. Mırmırın oltaya takıldıktan sonraki çupra benzeri kafa atarak kalama alması bana hep çok keyif vermiştir, özellike de iri olanları bu avda da bize nasip oldu. Tüm gece boyunca olta yemlemenin ve sabaha karşı ateş yakmamıza rağmen yediğimiz soğuğun ve rüzgarın etkisiyle yorgunluğumuz sabah toplanıp arabaya kumda 10 dk süren yürüyüşü eziyet haline getirse de balık avı sevdamız bunları unutturuyor.

Akşam saatinde ve sabah gün doğarken yaptığım spin avı denemelerim her ne kadar sonuç vermemiş olsa da yine de yorgunluğun üstüne közde demlenmiş çay ve pastırmalı yumurta tüm yorgunluğumuzu keyfe dönüştürdü.

Babam ve benim tuttuğumuz balıkların resimlerini ekliyorum. Bunların altına da daha önce aynı bölgede tuttuğumuz kalkan ve benim tuttuğum 1,650gr minekopun resimlerini de ekledim ki tüm balıksever dostlar şevklensin:)

Herkese iyi avlar dilerim...

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Naki..
    Güzel bir av olmuş.
    Hem belli ki avlağınız da oldukça bereketli
    Dahası da rastgelsin

4. seyfi1973

seyfi1973 Üye

TEBRİKEDERİM....

5. nakicagatay

nakicagatay Yeni Üye

Teşekkürler,
    evet zaman zaman güzel av veriyor bu avlak, hava koşulları çok önemli, biraz dalgalı olması halinde süper av veriyor.

6. nakicagatay

nakicagatay Yeni Üye

Teşekkür ederim...

7. erar

erar Yeni Üye

Tebrikler,işin başında olmamızdan kdei-ciğer misali izleyip duruyoruz şimdilik:)

8. nakicagatay

nakicagatay Yeni Üye

İlk başlangıç sıkıntılıdır her işte olduğu gibi, fakat bu zorluğu olmayan ama bunun yanında tecrübelerle pekişen bir hobi, bu sebeple benim tavsiyem sık sık oltanızı alıp avlak tecrübesi edinmeniz, eğer yanınızda balıkçılığı bilen birisi de varsa öğrenme süresi çok çok kısalıyor. Birde merade farklı av metodları denemekte fayda var, hiç beklemediğiniz bir anda enteresan biçimde av olabiliyor, bu sitedeki forumlarda da bunu defalarca gördüm.

9. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler hepsi birbirinden guzel avlar devamina rastgele:)

10. oktay16

oktay16 Moderatör

Tebrikler Naki, sessiz sessiz iyi avlar yapıyosun.:) Devamını dilerim..

11. nakicagatay

nakicagatay Yeni Üye

Teşekkür ederim güzel dilekler için...:)