Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bursa Lüfer Kaçamağım 16 Ekim 2013

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Selahattin tarafından paylaşıldı.

1. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Herkesin geçmiş bayramını kutlayarak raporuma başlamak istiyorum..

Bayram tatilimi geçirmek üzere Bursa'ya gelme kararı almıştım, hem ziyaret hem ticaret hesabı İrfan abimde bulunan bir levrek bir lüfer kredimden birini de kullanacaktım :) Pazar günü çok kötü bir hava karşıladı bizi.. Buna rağmen verdiği sözü tutmak isteyen Ustam bekleme kararı aldı.. Hava biraz musade edince de çıktık ancak 2 saat kadar kalabildik ve balık alamadan döndük çünkü balık yapan meralara gidemedik.. Bunun verdiği üzüntü ile ertesi hafta Çarşamba günü bayram ziyaretleri olmasına rağmen Ustam beni mutlaka çıkaracağını söyledi, zira hava pazar gününe kadar bozuk olacaktı.. Hazırlıklarımızı tamamlayıp yola koyulduk..

Hava güzel, manzara ise muhteşemdi.. Denize sıfıra kadar inen çam ormanları ve sıfır yerleşimin olduğu güzel meralarda zarganaya gezdik.. Çift kamışın biri iniyor diğeri kalkıyordu..
    Merada inanılmaz zargana bolluğu vardı.. Yem sıkıntısı olmayacaktı anlaşılan :) Artık ellerim pullardan yemyeşil olmuş her tarafım leş gibi zargana kokuyordu ki Ustam bu kadar yeter b.kunu çıkartma da biraz lüfere dönelim dedi :)

Balık seyrek idi, canlı zargana ile dönmemize rağmen 8 adet vuruş aldık 3 adetini tekneye alabildik, zira nispeten ufak lüferler vardı merada..

Bir ara bu yokluktan sıkılıp kırlangıça dönmeye niyetlendik, ve Ustamın tamam aldım demesiyle irkildim.. İnanılmaz bir misina sağışı vardı balığın, nasıl bir heyecandı anlatamam.. En az 4-5 kiloluk olduğunu tahmin ettik zira kafasını döndüremeden komple takımı patlattı, üzerine yol vermemize rağmen..

Ben bir Usta herzamanki gibi benden bir fazla alarak :p avı noktaladık..

Sizleri resimlerle başbaşa bırakıyorum :) Balıklar 30 cm 33 cm ve 34 cm gelmiştir.. Zargana adeti ise İRfan abimin yumurcaklarına yedireceğinden 60-70 adet civarı tuttuk.. Hatta bir ara İrfan abimin başının sağından solundan zarganaların geçtiğini ve kafasını korumaya aldığını hatırlıyorum, o derece kaptırmışım kendimi :)

İrfan abime tabi ki bir parantez açmadan olmaz.. Bursa'da tuttuğum balıkların abartısız %99 unda gerek mera bilgisi , gerekse de takım hakkında vermiş olduğu bilgiler ile bana hep destek oldu.. Bu yüzden Ustam lafını laf olsun diye yazmıyorum.. Avlarının sadece resimleri sanırım bir harddiski doldurur, dudak uçuklatacak avlara imza atan Ustamdan daha öğreneceğim çok şeyler var :) Buradan da kendisine bir kez daha bana göstermiş olduğu konukseverlik ve muhteşem güzellikte geçen zamanlar için teşekkür ediyorum iyi ki varsın canım abim :)

Sabah gün ağarmadan çıktığımızda havanın rengi muhteşemdi...

Yemlik zarganalar..

Uzun bir süre ben de kullandım ve askerlik dönüşü mutlaka bir tekne almaya karar verdim :)

Günün ödülü, az oldu ama çok değerliydi, Tekirdağ'a asker ziyareti dönüşü İStanbul' a uğrayıp bıraktım, validenin özel arzusu vardı :) Boynumuz kıldan ince :)

İrfan Ustamın yavrularına giden fosfor deposu zarganalar :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. menopiko

menopiko Aktif Üye

Maşallah harika görünüyorlar.DAha güzellerinerast gelsin... :)

4. Melih

Melih Aktif Üye

Eline koluna sağlık kardeşim balık biraz daha iyi olsaydı asker öncesi sana fena doping olurdu ama bunada şükür etmek lazım :)))

5. Selahattin

Teşekkür ederim :) Hepimize en güzelleri rastgelsin :)

6. Selahattin

Kanka tamamen benim uğursuzluğum 5 gün sonra 19-20 tane aldı Usta :) Sanırım balık yeni yeni toplanıyor Marmarada..

7. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

Allah avlarınızı hep böyle bereketli ve daim eylesin inşallah ve darısı bizimde başımızaaaaaa AMİNNNNNNNNN :)
    Askerlik engel olmuyor güzel bir trofe olmuş :) ellerinize sağlık olsun.Lüferden sonra ki en zevkli avlardan biride benim için zargana avıdır :)
    o kadar zarganın bol olduğu yerden geri dönmem valla :D
    bayılırım zarganaya zira ileride romatizmal rahatsızlıklardan uzak kalmak için harika bir besin (fosfor) kaynağı ;)
    bu arada harika bir rapor olmuş ellerine sağlık :)

8. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Tebrikler Selahattin bu güzel günce ve balıklar için Ustaya da selamlar

9. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Selahattin. Askerlik öncesi tüm fırsatları değerlendiriyorsun. Bahtın açık olsun.

10. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

tebrikler kardeşim :)

11. Ümit

Ümit Aktif Üye

Terbrik ederim Selahattin ve İrfan Usta, avınız bereketli olsun, hadi askerlikte 12 aya düştü... dönüşün lüfer zamanına denk geliyor, alırız kardeşime güzelinden bir tekne, artık raporlara doyurursun bizi :)...