Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bursa mera bilgisi ??

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Lazarus tarafından paylaşıldı.

1. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

Arkadaşlar merhaba ... levrek hevesim başladı bu yerlerde avlanmayı düşünüyorum acaba işin ustası arkadaşlar buralar hakkında ön görüde bulunabilirler mi ?
    [​IMG] [​IMG]

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Prusias

Prusias Yeni Üye

Lazarus , resimlerini koyduğun tüm yerlerden denemelerde bulundum :) Çökmek üzere olan iskelenin yukarısında, arada uğradığım ufak bir evimiz mevcut. Ev biraz bakımsız , şimdilik düzenli kalabileceğimiz bir halde değil ancak bu sonbaharda toparlamayı düşünüyoruz. Balık mevzuna gelince ben de levrek tutabilmek ümidi ile buralarda biraz atıp çektim, herhangi levrek saldırısı diyebileceğim bir atak olmadı. Ancak bir iki defa sahtenin arkası hareketlendi , herhangi başarı yok :)
    İlk koyduğun fotoğraftaki kayalıkların sağı ve solu boyunca uzanan kumluk şerit üzerinden mırmır yakalardım daha önceki senelerde , artık o da pek çıkmıyor :)
    Bir süre işlerim yoğun ancak ola ki o tarafa gelecek olursan bana haber verirsen , birlikte de denemelerde bulunabiliriz :)
    Bu arada kesinlikle usta sayılabilecek biri değilim :) Aman yanlış anlaşılmasın :)

istavritci bunu beğendi.
  4. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Levreği denediğiniz saatler ve yemler önemli. Bazı meralar gece avına uygun olurken bazı meralar gün doğumu ve batımı sırasında daha iyi oluyor.Bazı meralar ise tüm gün av verebiliyor.O nedenle Birkaç hafta farklı saatlerde ve farklı yemler ile deneme yapılmalı ve ona göre karar verilmeli.Yemleriniz gece ve gündüz olarak seçilmelidir.Silikon tüm gün boyunca av veriyor.Burada hangi yemler diye soracak olursanız sitede bunla ilgili çok güzel paylaşımlar var.Ben ilk levreğimi spin avcılığının 2.ayın da yakalamıştım.Rastgele.

5. hayalcisuat

hayalcisuat Üye

bursanın neresi burası :)

6. Prusias

Prusias Yeni Üye

Suat Hocam ,
    Yeri Güzelyalı marinadan Kurşunlu'ya doğru giden koylar arasında , Altınkum Plajı ile Kızılay kampı arası , Çamlıbel diye geçen bölge. Bir aydır her gün oralardayım ancak tadilat nedeniyle iki üç gün balık tutmak ile ilgilenebildim. Zıpkıncıların sık ziyaret ettiği bir bölge, eskiden hiç hatırlamazdım bu kadar zıpkın ile avlanmaya gelen olduğunu :)

7. hayalcisuat

hayalcisuat Üye

oralardaki balık durumunu bende çok merak ediyorum. ben daha çok trilye taraflarında takılıyorum.

8. Prusias

Prusias Yeni Üye

Bu yaz fırsatım olur , gidip bir şeyler tutabilirsem paylaşırım Suat Hocam :)

hayalcisuat bunu beğendi.
  9. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

yeri benım kadar ıyı bılıyorsunuz :D olurda haberlesırsek gun batımından dogumuna kadar bır at cek denemesı yapabılırız

ben kırmızı kafa max-rap cakması jappanese kullanıyorum luferde fena sonuclar vermedı bugun lufer alamadım sabahta alamazsam luferı bırakıp levrege gecıcem oraya ama dedıgınız gıbı 24 saat ıcınde ne zaman yapacagı bellı degıl yerın sıkıntısı dalgalı havada cok yosun cıkması ayrıca kayalar buyuk cok fazla ve yuzeye yakınlar rapalayı taktırma korkusu yasıyorsun sureklı

gitmek ıstesnız buradan haberlesebılırız sızle de tek basına cok skıncı ozellıkle gece gayet tenha bır mekan :D

10. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

bir bilgim olmasa da şu goruntuler levrek ıcın cok uygun gıbı lakın ruzgar ve kayalıklar spin işini çok zorlaştırıyor

11. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

spinden ziyade taze sardalya veya lımandan cıkaracagımız iri tekeler ile gezer kurşun 60 70 cm serbest beden ile yemli olarak deneme düşüncem var