Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bursa suuçtu şelalesi ve yakınları

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında gelberi tarafından paylaşıldı.

1. gelberi

gelberi Yeni Üye

S.a öncelikle bursada tatilim devam ediyor :) Balık avlakları takibim ve denemelerim devam etmekte. Yarın suuçtu şelalesine gideceğiz o taraflar da balık var mı ya da yakın yerlerde ? Acill yardım edin lütfen

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. onder

onder Aktif Üye

O tarafa gidince olta açmaya gerek yok çünkü çok su yok :). Manzaranın tadını çıkarın. Ben geçen hafta gezmeye gittim oraya olta açtığınıza değmez bana kalırsa. Ama ana çağlayanın altında ve az aşağıdaki çağlayanın altında göletçikler mevcut. İri balık göremememe rağmen balık popülasyonu var. Onun yerine bence kirmasti' ye gidin balık için bence.

4. gelberi

gelberi Yeni Üye

Evet Bursa / MustafaKemalPaşa / Suuçtu Şelalesi raporu.

- Bursa ' dan 12:00' de çıktık yola. Daha önce hiç gidilmediği için çeşitli km tahminleri ile koyulduk yola :) Bursa / Bağlarbaşından - Bursa / Suuçtu Şelalesi tastamam 100km :) idi. Biraz yolda yorulduk zaten. Gidince hemen bir boş piknik masasına oturduk. Etrafı biraz gezdikten sonra mangal keyfi ve hemen arkasına açtık oltaları yüksek şelalenin 100 metre aşağısında geniş güzel bir havuz. Gri sinek iğne tabir edilen iğne ile 0,20 mm lik misina ile yaptığım kösteği 0,30 mm makina ana misinasına fırdöndü ile taktım. Hemen üstüne bir ufak bir şamandıra. İğne ve şamandıra arasına 2 tane 2gr'lık sıkma kurşun. Yem tabiki solucan :D Attık gölete oltaları biraz bekledikten sonra çok güzel vurmalar oldu oltaya heycan veren. Ancak 5-6 cm'lik kırmızı kanatlardan başka bişi yok derken kayın babam 10cm 'lik bir alabalık çekti biraz inceledikten sonra saldık hepsini suya. 100 metre aşağıya kadar ufak tefek göletleri deneye deneye indik ancak hepsinde ufak kırmızı kanatlar alıp saldık. 50 metreye yakın bir şelaleye gelince yeter diyerek geri döndük. Belki aşağılarda vardı bilemiyoruz :) Yada vardı bizden önce birileri gelip büyükleri avladı. Şelalenin üzerine hiç çıkmadık bile boşa yorulmayalım diye. Ancak mekan çok güzel sabah erken saatte gidilip su sesinde içeceksin çayını. Atacaksın karpuzu kolayı buz gibi suya. Ayakları sokacaksın ara sıra serinleyip. Bir de yatacağın büyüklükte kilim götüreceksin ki öğleden sonra 2-3 saat kestirmelik bir yer. Piknik için çok ideal tavsiye ederim.