Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bursa ve çevresinde avlanabilecegim meralar nereleri

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında mc_hasturk tarafından paylaşıldı.

1. mc_hasturk

mc_hasturk Yeni Üye

Bursa ve çevresinde avlanabilecegim meraları, hangi balık türleri olduğunu ve nasıl avlacağım konusunda(yeni başladığım için ) yardımcı olabilecek abilerim var mi.şimdiden teşekkürler. Rastgele herkese

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

tatlı su olarak gölbaşı,demirtaş barajı,uluabat gölü,iznik gölü deniz olarak Mudanya sahilleri, trilye,gemlik,kurşunlu da avlanabilirsin,tatlı suda bol İsrail sazanı ,sarı sazan ,turna avlayabilirsin,denizde istavrit,mezgit,mırmır,dil,kırlangıç,ispari,levrek olur ben daha hiç levrekle tanışamadım belki sana denk gelir

4. mc_hasturk

mc_hasturk Yeni Üye

Cavat Abim mudanya civarında tarif edebileceğiniz yer var mı. Ayrıca çipura durumu nedir bilginiz var mı. Kiyadan avlanacagim bu arada

5. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

mudanyada marinanın arkasındaki taşlıklardan,yunusların oradaki iskelenin yan tarafından ve pazaryeri dolgu alanının oralardan atabilirsin,yalnız biraz daha beklemen lazım dün arkadaşla konuştum kayıkla 1 kg kadar istavrit aldıklarını balığın açıkta olduğunu söyledi,balık daha kıyılamamış,çipura neyazıkki buralarda yok ege balığı,karagöz ve ispari var2014 yazında birkaç ispari denk geldi ama geçenyıl hiç tutamadım,mezgit boldu,aşam üzeri de saat 7,30-8 gibi kısa aralıklarla çapari ile istavrit yapmıştı

6. mc_hasturk

mc_hasturk Yeni Üye

Levrek ve lüfer yokmudur

7. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

kıyıdan lüfer çekene rasgeldim geçen sene mayıs başlarında,ama kıyıdan levrek tutana denk gelmedim yalnız teknelerin arasında zıpkıncı vurmuştu 1 tane,kayıkla teke takarak avlanmaya çalışanlar var

8. mc_hasturk

mc_hasturk Yeni Üye

Anladım Abim. Anlaşılan denizde kıyı için biraz daha beklicez. Haftaya turna avıyla sezonu acariz inşallah