Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bursa Zargana Avı İçin Yardım Eder Misiniz_?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında umitdulger tarafından paylaşıldı.

1. umitdulger

umitdulger Aktif Üye

Bu sabah eşimle uluabata turna ve kızılkanat avına gittik fakat eşimin tuttuğu bir adet havuz balığı (israil sazanı) dışında hiç bir vuruş alamadık malesef. Uluabat deresine ağ germeye çalışan 4 kişiyi (şerefsizi) jandarmaya bildirip eve döndük. Yarın sabah da şansımızı denizde denemek istiyoruz, hedef balığımız mevsim itibari ile zargana olacak ve başlangıçta ipek ile avlanmayı düşünüyoruz ne markette ne de pazarda yem yapacak istavrit bulamadık. Bursa'da zargana için en uygun avlak neresidir, kumyaka, kurşunlu marina, çağlar iskelesi, gemlik, sizce hangisi daha verimli olur_? Eğer zargana dışında bir balık ve o balığı tutabileceğimiz bir avlak tavsiye ederseniz o da olabilir... Şimdiden herkese teşekkürler...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Yem olarak midye de kullanabilirsiniz.
    Midyenin kenarındaki siyah bölüm bu iş için idealdir.

4. sabora

sabora Daimi Üye

Ümit Bey, bu ara marmarada istavrit bol. Eğer vaktiniz ve imkanınız var ise ben bu akşam deniz kenarına bir inin, yemlik istavritinizi yakalayın derim. Şimdiden rast gele.

5. umitdulger

umitdulger Aktif Üye

Malesef en yakın kıyı 30 km uzağımda o yüzden belki yarın sabah denerim yemlik istavrit yakalamayı... Bulabilirsem midye kenarı deneyeyim o zaman zaten ilk zarganamı yem olarak feda edeceğim yakalamak kısmet olursa...

6. umitdulger

umitdulger Aktif Üye

Bugün de elimiz boş döndük malesef turuncu ipek hiç iş yapmadı midye içi atanlar 2-3 tane zargana aldı ama onlar da parmak kalınlığında bile değildi fakat vicdani limitleri olmadığı için direkt livara gönderdiler... Mudanya civarında çok güzel kefaller vardı 30 cm civarındaydı en azından fakat vakit olmadığı için onlarla ilgilenemedik şimdi en verimli kefal oltasını araştırıp sırf kefal için gideceğim :) Kıbrıs deniz yüzeyinde iş yapar mı yoksa batırmak mı lazım dibe_?

7. oktay16

oktay16 Moderatör

Aramıza hoşgeldin Ümit, Güzel yalının sonunda yemek yemek için barakalar var bilirsin, (güzel yalıdan mudanyaya giderken ilk üst geçitten sağa giriş) Zargana avı için ben genelde orayı tercih ederim, zaten zarganadan başkada birşey çıkmaz ordan:) top arkası turuncu değilde sarı ipek kullan.;) Rastgelsin...

8. umitdulger

umitdulger Aktif Üye

Hoşbulduk abi. Bir sonraki gidişimde orayı da denerim ama bugün gördüğüm o iri kefallerden sonra önceliği onlara verdim abi kiloluğa yakın kefaller geziyor mudanya kıyılarında :)

9. malkoc

malkoc Aktif Üye

Ümit bey bende deniz avcılığına kefal yakalamakla başladım.Kıbrıs oltası diye bilinen takımla kefal yakalayacağınızı düşünürüyom.
    Şimdiden bol şanlar

10. analist16

analist16 Yeni Üye

Merhabalar,

Bu bahsi geçen yer siemens fabrikasının arka tarafı mı oluyor?
    Geçtiğimiz cumartesi sabahı 06.00 civarında trilye barınakta idim.C.tesi 11.30 'a kadar olta attım fakat.. Ben dahil kimse birşey yakalayamadı. Acemi şansına güvendim o da olmadı.

11. hicabi

hicabi Yeni Üye

Ümit kardeşim bende Bursa da sürekli avlanırım... hemen hemen bütün avlak yerlerini az çok bilirim. Zargana için tavsiyem Bursa ya en yakın Zeytinbağı iskeleden veya Gemi barınağı içine veya dışına beyaz topla 0,26 çok ince misina ve beyaz iğne kullan misine uzunluğu zargan topu ucunda yaklaşık 40-45 cm olsun... giderken balıkçıdan bir tane zargan al onun etini kullan.. kovanı doldurursun,