Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bursa'da avlak yeri...

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında libra tarafından paylaşıldı.

1. libra

libra Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba.. Balık işinde yeni biri olarak epey denemelerimize rağmen denizde kııdan sonuca ulaşamadık.. şimdi soruyorum siz dostlara, üstadlara gece veya gündüz, gerekirse sabahlayarak, bursa civarında bereketli av yapabileceğim avlak neresi var? kıyıdan olta atıcaz, yani kayıkla değil... yem ne kullanmalıyım? ben genelde boru kurdu veya kırmızı kurt kullanmıyorum.. önerilerinizi bekliyorum.. Hiç olmazsa 3-5 balık alıp eve öle dönmek istiyorum..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Volkan

Volkan Daimi Üye

Furkan ayrıntılı bilgi verebilecek arkadaşlarımız çok, ayrıca sitede mevcut raporları okuman bile sana çok fikir verecektir.

4. libra

libra Yeni Üye

sayın moderatörüm, ilginize teşekkür ederim... tek tek bütün av raporlarına zaten bakmıştım, tekrar göz attım ama bursa civarında kıyıdan avlanan pek arkadaşa maalesef rastlayamadım.sanırım herkes meşgül, buraya pek cevap da yazan olmadı. İrfan abimiz bursa'da çeşitli avlar gerçekleştirmiş, kendisine müracat etmeyi düşünüyorum... yine de teşekkürler...

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Furkan, İrfan'ın misafiri olduğu için bir kaç gün siteye giremiyebilir. Kendisi siteye girdiğinde yardımcı olacaktır.

6. selcukkales

selcukkales Üye

Dönemsel olarak bu aralar kıyıdan da tekneden de pek fazla balık almak sözkonusu değil. Ancak yakın zamanda bursa ilçelerinde kıyıdan da balık tutabileceğin onlarca yer olacak. Mudanya civarını biraz biliyorum. Özel mesaj atarım.
    Görüşmek üzere..

7. libra

libra Yeni Üye

selçuk bey teşekkürler, mesajınızı bekliyorum... rastgele sizlere de...

8. Bulent

Bulent Üye

Sayın Furkan Arkadaşım ...

Bursa da bir uçtan bir uca :D

Fıstıklı' ya girmeden sol tarafa dönen yolun bitiminde çam agacları altında mırmır + eşkina

Tersane nin yanında ki küçük kumsaldan mırmır

Narlıdan kayalıklardan karagöz + eşkina

Narlıda alibeykayadan Lüfer

Gemlikte büyük çay bahcesinin oradan karagöz gemlik marinadan eşkina

Gemsaz dan mırmır + ispendek + minekop

kurşunlu marinadan eşkina + istavrit + levrek

Kurşunlu güzel yalı arasında kumocagının karşısında bulunan yoldan girersen sağ tarafta kataları göreceksin sırakayalar diye gecer oradan eşkina + karagöz

Güzelyalı marinadan eşkina simens sin arkasından mırmır

Mudanya da askeri iskelenin dibinden levrek

kumyakadan mırmır

trilye limandan eşkina alabilirsin.

umarım faydası olur güzel avlar yaparsın ...

9. libra

libra Yeni Üye

bülent bey dediğiniz yerlerin fıstıklı ve kum ocağı diye tarif ettiğiniz erler hariç hemen hemen her yeri taradım diyebilirim ama malesef balık yok, yani gecelediğinizde bazen sabaha kadar vuruş alamadığınız oluyor. Örneğin narlı bereketli bir yer olmasına rağmen, geçen 1-2 haftaya kadar denizin üstü çamur gibi idi, koyu kahve bi renk, balıkçılar boşua olta bile atmayın dedi.
    sizin bahsettiğiniz avlaklardan yakında gidip de verimli av yapabildiğiniz yer varsda ben de deneyebeilirim.
    PAylaşımınız için teşekkür ederim...

10. Bulent

Bulent Üye

Bu hafta sonu kurşunlu marinadaydım eşkina ve iskorpit aldım. Ancak sözlerinizde haklısınız. Gecen senelerde bu dönemde av veren meralar malesef şu anda hiç av vermemekte ? önümüzdeki haftalarda eger av yaparsam tarafınıza bunuda bildiririm...

11. libra

libra Yeni Üye

Bülent bey ilginize teşekkür ediyorum... Size bereketli avlar diliyorum, görüşmek dileğiyle...