Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bursada elim boş dönmeyeceğim göl veya gölet

Konu, 'Göller, Barajlar, Akarsular ve Diğer Tatlısu Avlakları' kısmında KILLtoLIVE tarafından paylaşıldı.

1. KILLtoLIVE

KILLtoLIVE Üye

Merhaba,

Başlıktanda anlaşılacağı üzere Bursa'da elim boş dönmeyeceğim, göl veya gölet tavsiyelerinizi bekliyorum.

Geçende piknik amaçlı gölcük göletine gittim, giderkende hiç aklımda yokken bitane av marketinin önünden geçince hemen 4 tane dip oltası hazırlattım:) Yem olarakta bitane mısır konservesi aldım, oltaları atıyorum 5 dk sonra bi bakıyorum ne yem var ne balık oltalar bomboş:D Gerçektende dedikleri gibi kerevitler yem mem bırakmıyo, hayvanları iyi besledik o gün:) Bu yüzden kerevit olmayan yerler tercihimdir:))

İlginize teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. İrfan

İrfan Moderatör

Sevgili Emre merhaba,
    Tatlı su kültürüm fazla yok ama aldığım duyumlar neticesinde koca suda güzel kefal, cibrin ve bıyıklı ak balık yakalama şansın var. yine ulabata turna ve israil sazanı çapak balığı yakalama şansın var.demirtaş barajında silikonla güzel turna yapıyor diye biliyorum.

İznik gölünde yayın, sazan ve israil sazanı yakalama şansın var.bu işler kısmet garanti diye bir şey yok. her zaman oltan sudaysa şansın var demektir.umarım keyifli güzel avlar yaparsın.rastgelsin.:)

4. Ersin

Ersin Moderatör Yönetici

5. KILLtoLIVE

KILLtoLIVE Üye

Teşekkür ederim:)

İrfan abi bu koca su tam olarak ne tarafta kalıyor? Kestelemi bağlı. Bir arkadaşım kelesteki göletin bu sezon çok güzel sazan yaptığını söyledi bu haftasonu şansımı orada denemek istiyorum, haftayada inşallah kocasuya giderim. Açıkçası balık tutsamda tutmasamda, olatamın ucunda bir poşet dahi olsa bu beni çok heyecanlandırıyor, elim boş dönsemde hiç yoktan huzurlu bir şekilde dönüyorum bu bana yetiyor:)

6. İrfan

İrfan Moderatör

Koca su orhaneli nahiyesine bağlı akarsularımızdan. o bölgede yine kelese bağlı baraj ve göletlerde mevcut. her biri yakın mesafelerde ve verimli diye biliyorum.

Dediğin gibi önemli olan o havayı solumak doğayala ve yeşiliklerle iç içe olmak.böcek sesi, kuş sesi, su sesi bunlar çok güzel şeyler,poşetin oltaya verdiği aksiyon ve zevki çok iyi bilirim.

7. KILLtoLIVE

KILLtoLIVE Üye

İrfan abi çok yardımcı oldun teşekkür ederim:) Bazen açıp google maps'dan gideceğim yeri kararlaştırmaya uğraşıyorum yanlız ordada Bursa'daki her göleti göremiyoruz, o yüzden sizlerden yardım almak zorunda kaldım, Allah razı olsun sizlerde olmasanız halimiz harap..:)

8. Murat Çoşkun

Murat Çoşkun Aktif Üye

emre kardeş koca suya gerek yok ben geçen gün misi deresinde kefal tuttum.sanada rast gele diyorum.