Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bursa'da Levrek avına devam.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında İrfan tarafından paylaşıldı.

1. İrfan

İrfan Moderatör

Sevgili dostalarım merhabalar,

Öncelikle uzun bir zamandır Levrek avına çıkamamıştım,en son İstanbul'dan gelen misafirlerimle güzel bir av güncemiz olmuştu. tekneyi karaya alma bakım işleri iş yoğunluğu misafirler felan derken,her şey üst,üste gelmişti. Levrek avında olmasa olmazlardan olan canlı yemi muhafaza için tekneye livar yapmak farz olmuştu.arada bakım işlemlerinide hal etmiş olduk.her şey tam istediğimiz gibi olmuştu.bizi en çok mutlu eden ise livarın,tam istediğimiz gibi olması Hilerye,ispari,izmarit,teke vs..bunların her zaman hazır bir şekilde livarda olması gerekiyordu,zamanında bunun sıkıntısını çok çektik.günümüzün çoğunu yemlik balık arıyarak geçiriyorduk.buda canımızı sıkıyordu,çok şükür bu pıroplemi'de arada çözmüş olduk.her zaman artık livarımızda yemlik canlı balığımız ve Tekemiz hazır ve nazır bir şekilde bizleri beklemekteler.

genelde benim uygun ve müsait olduğum hafta sonuda gelip çatmıştı, bu durumda hasret kaldığım denizlerin,efendisi olan bu asil balığın avıda kaçınılmaz olmuştu.sevgili av patnerim Musa ağabeyimle konuşarak ve gerekli hazırlıklar yapılarak cumartesi gecesi 14.08.2010,da gece yarısından sonra her zaman ki sistemle avlanma kararı aldık.ancak evdeki hesap çarşıya uymamıştı.kısa bir yolculuktan sonra buluşma noktamız olan marinaya geldiğimde,inanılmaz bir manzara vardı.deniz adeta hırçınlaşmış ve kudurmuştu, esinti dalga boyu bu ava müsade eder gibi değildi.ne kadar morelim bozulsada beklemekten başka bir çaremiz yoktu.

bu arada biraz teke süzeyim dedim.tek,tek süzerek itinayla iri teke almaya gayret ediyordum.arada gümüş'te aldığım oluyordu.yeterince artık tekemiz ve canlı balığımız vardı.biraz yorulmuştum ve teknede istirhat,ve keyif yapmak istiyordum.Musa ağabeyimle daldık eski anılara ve güzel muhabete zaman su gibi geçmişti.saat.01,5,gibi olmuştu,benim Ramazan dolayısı ile saat.03,5,gibi sıcak pide ille evde olmam gerekiyordu.emir büyük yerden.:D

Hava nispeten eskiye nazaran biraz daha kalmıştı.çıkmaya kararlıydım ve virra Bismillah.diyerek çıkıyoruz abi dedim. kaptan'da marşa basarak hareket etti. kısa bir yolculuktan sonra meraya varmıştık. dalgalar bizi zorluyordu, takımlarımızı hazırlayarak ve yemliyerek virra bismillah.diyerek atım ağzına takılsın boğazına,dileklerimizi söyleyerek gönderdik takımları güzelim ve derin maviliğe.

Musa abi kısa bir süre sonra İrfan balık geliyor. kepçe ama kepçe yok.unutmuşuz,:D abi kepçe yok dedim başının çaresine bak dedim ve balığı kaçırdık.sağlık olsun.bunlar avcılığın tuzu biberi olmasa olmazlardan kısa bir süre sonra benim oltaya sağlam bir vuruş abi kepçe dedim.haycandan.:Dcevap aynı başının çaresine bak dedi.kısa bir mücadeleden sonra onu livara almayı başardım.adetta kuş gibi hafiflemiş ve dünyanın en mesut ve bahtiyar insanı ben olmuştum.bu nasıl bir mutluluk nasıl bir aşk..

tüm sevdalı dostlarımın bu sevdayı yaşamalarını arzu ediyorum.benim evde olma saatim.yaklaşmış, herkez sıcak Ramazan pidesi bekliyor.:Ddenizde sert esiyor ve hırçın dalgalardan rahat değiliz yani. bugünlük bu kadar yeter. diyerek avımızı sonlandırdık.daha iyi avların sizlerin olmasını diler. bir daha ki avda görüşmek üzere sevgi ve sağlıkla kalın.selamlar.:)

Not:takım herzamanki gibi kılasik 2,li 3,lü dip takımı kurşun 70.gr..
    muhtelif kamış ve makinalar misina ultra asso 0.35 şefaf misina iğne 1.numara kısa pala garvaniz iğne.;)
    Avlanma şekli dip sürtmesi kürek yardımıyla yavaş,yavaş yem teke..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

İrfan o gece baya konuşmuştuk senle, hatta sahurda bile :p

Balıktan sıcağı sıcağına haberim olmuş ve senin adına çok sevinmiştim. Çünkü hava müsade etmeyecek durumdaydı.

Neyse ki deniz senin kısmetini verdi :)

Musa abiye selamlar.

4. selçuk

selçuk Aktif Üye

Tebrikler İrfan,güzel bir av olmuş

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler İrfan
    Av partnerin başının çaresine bakamamış olsa da sen halletmişsin işini, almışsın balığı.

6. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

tebrikler, ne güzel geliyor levrek haberleri :)

7. BİROL

BİROL Daimi Üye

Kıskanıyorum artık.Sizin oralara bir sefer düzenlemek farz oldu artık :D

8. enis59

enis59 Daimi Üye

Tebrikler harika bir levrek almışsınız afiyet olsun

9. Arif

Arif Aktif Üye

Çağıran yok ki gidelim, hazır senelik izindeyim..

Şaka bir yana, tebrikler İrfan, daim olur inşallah..

10. MUSA

MUSA Aktif Üye

Tebrikler,ellerinize sağlık.
    Şu balığı gördüğümde içim eriyor valla.

11. hunter

hunter Daimi Üye

İrfan'ım tebrikler,
    Senin maşallahın var,cengaversin evellallah :D elinden birşey kurtulmaz.
    geceyi güzel noktaladığınıza sevindim.
    niceleri rast gelir inşallah.
    selamlar.