Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bursa'da silünes ve çapari ile av?

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında kerimkaraman tarafından paylaşıldı.

1. kerimkaraman

kerimkaraman Yeni Üye

Sayın arkadaşlar, tecrübeli abiler. Sitede yeniyim, balık tutmakta da çok iyi olduğumu söyleyemem :) bursa'da av ile ilgili birkaç sorum olacak...

Bursa'da görükle'de oturuyoruz balık tutmaya niyetlendik. İzmirden arkadaşa silünes getirttirdim tuzlanmış sert paket halinde. 2 adet kamışım var biri büyük biri ufak boyda. Çapari ve 3lü dip oltası için malzemelerim, ufak bir de şamandıram var ve takım yapabiliyorum çok harika olmasalarda iş görüyorlar. Fakat bursa'da balık avı hakkında bi bilgim yok. bikaç sordum soruşturdum mudanya tarafına git dediler. Fakat mudanya'da İDO iskelesinden başka bir yer bilmiyorum. Aracımız da yok otobüsle gitmeyi planlıyoruz 2U gidiyor üniversiteden. Elimdeki malzemelerle mudanyanın yürüme mesafesinde ve ya 2U'nun hattı üzerinde nerelerde avlanabilirim? ne tür takımlar hazırlayayım, ne tür balık yakalayabilirim? yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oktay16

oktay16 Moderatör

Aramıza hoşgeldin kerim, Mudanya veya güzelyalı limanlarından tekne kiralayarak, çapari ile istavrit avlayabilirsin.:)

4. kerimkaraman

kerimkaraman Yeni Üye

hosbulduk oktay abi :) suan ekonomik durum pek musait olmadigindan tekneyle acilamayacagim, kiyidan tutmak istiyorum elimdeki malzemelerle. fakat en yakin zamanda tekneyle acilmak gibi bi fikrim de var. tekne kiralama fiyatlari konusunda gincel bilgi de verirsen sevinirim :)

5. oktay16

oktay16 Moderatör

Saati 10 tl civarı, 2 saat kalsan 4 kilo istavrit parası, tercih senin.:)

6. kerimkaraman

kerimkaraman Yeni Üye

hadi ya o kadar uygun mu ? sandal falan değil dimi? bildiğimiz motorlu tekne. eğer öyleyse bugün yarın çıkabiliriz tekneyle. Ama olur da akslik olursa diye soruyorum, elimdeki malzemelerle kıyıdan iş göremez miyim? görebilirsem nerede nasıl bir takımla hangi balık?

7. oktay16

oktay16 Moderatör

Akşamları şamandıralı takım yaparak mendirekteki kayalıklardan eşkinaya bakabilirsin, yem olarak boru kurdunu tavsiye ederim.;)

8. kerimkaraman

kerimkaraman Yeni Üye

dediğim gibi elimdek malzemeleri değerlendirmek istiyorum, silünez ve çook ufak bi şamadıram var yani taş çatlasın 20 gr ağırlığı kaldırır kaldırmaz o kadar küçük :) onun dışında 5 ve 11 numara sinek iğnelerim 0.08, 0.10, 0.20, 0.25, 0.30, 0.35 misnalarım floş ve simlerim bir de zargana ipeğim 2 de kamışım var :)

9. oktay16

oktay16 Moderatör

Sitedeki eşkine avı tekniklerine bak. Malzemelerin yeterli olucaktır.

10. kerimkaraman

kerimkaraman Yeni Üye

teşekkür ederim hocam hemen bakıyorum...

11. kerimkaraman

kerimkaraman Yeni Üye

bu şamandıra sitedeki yöntemde kullanılabilir mi hocam? ve sizce ne kadar ağırlık taşıyabilir? Ben kestiremiyorum da...