Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

burunova bassing team /doğum günü

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Devrim Balbay tarafından paylaşıldı.

1. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

uzun süredir gidemediğim atçek avına zorda olsa bir karar vererek cumartesi gecesi dogum günü organizasyonunu evde erken bitirmek suretiyle avlağa doğru yola çıktık..;
    hava yağmur geçişli ve kıble lodos arası idi.. havanın durumu ve solunar takvimi pek umit vermesede yinede karalıydık atçek yapmaya..saat 11 gibi avlağa ulaşmış hızlı bir hazırlık aşamasından sonra sahteleri suyla bulusturmaya başlamıştık..
    kadroda eksikler olsada..( cihat-vehbi) yıldıray abiyle 2 kişi bu geceyi avla sonlandıracağımızdan umutluyduk.. aramızda 50 mt mesafe bulunuyor ve karanlıkta denemeler yapıyorduk.. ay bir gösteriyor bir saklıyordu dolunaya yakın yüzünü.. 1 saat gecmesine rağmen suda hiç bir haraket olmamıştı ve bu biraz süphe dogurmuştu açıkcası içiimizde.. bir süre 1 ileri 1 geri dolandıktan sonra kumsalda.. tulumun verdiği rahatlıkla biraz suya girmek istedim.. yıldıray abi ise daha derin olan az ilerdeki kısımda sessizce avlanıyordu.. suya girmemle sahteyi değiştirip cam göbeği renginde bir favorı sahtemi taktım takımın ucuna..bir kaç atıştan sonra mola vermek istiyordum..

Taki gecenin karanliğini yırtan kalama sesi ve kamışımın sessiz haykırışını duyana kadar... :eek:
    bir anlık şaşkınlık evresinden sonra kontrolu ele almış kalama ayarı ve kamıştaki gerilmi izliyor buldum kendimi... ama benimle aynı fikri paylaşmayanlarda varmış... :D bunun kısa süre sonra farkına vardım.. biraz sıktığım kalamada bağırmaya başladı sanki beni dener gibi..20 lb ipime güvenerek kamısımı tekrar tarttım resmen C olmuş bana bakıyor ve daha fazla zorlama dercesine yalvarıyordu.. kısa süreli bir sesizlik oluştu ben bir yandan telefona sarılıp benimle yanı fikri paylaşmayan avımı kıyıya almak için yıldıray abiden yardım isterken.. bir yandanda tekrar bagırmaya başlayan ve daha boşluk alamadığım makinama şaşakın gözlerle bakıyordum.. 1-2 dk gememıştıkı yıldıray abi elinde orta ebatta bir kepçeyle gelmiş... karanlikta su üstü yaptırmaya çalıştığım avın kordinatını alıyordu benden..
    bir anlık durgunluk oldu sabit donakalmıştım..o sıra balık beni sanki ben balığı suzmuştum karanlıkta görmeden.. ikimizde limitlerimizin sonunda olduğumuzun farkıydaydık adeta ama karşısındakinin iradesini ölçen iki savaşçı gibiydik.. kısa süreli duraksamadan sonra yıldıray abi balığın suyunu gördü ama kepçeyle kıyıya gidip geri donmek zorunda kalmıştı.. çok büyüktü evet içimden bugun dogum günün veee bu sefer turnayı vurdun gozunden oğlum diyordum..plan şuydu kuma yaslıcaktım balığı son kontrolleri yaparak arkamda mesefe ayarladım yıne kalama başlamıştı kabusmuydu bu.. limitleri zorluyor ama her an kopacak olan ipime ve ucundaki 9 cmlık sahteyi nasıl bişi saldırmıştı böyle..
    Ne yazıkki çok büyük bir ata sözünü derki...dereyi görmeden paçaları sıvama..kontrolu ele alıp kıyıda geri geri yururken ve mesafeyi boşluk alma ile kapatırken içimdeki sevinç bir anda hayal kırıklıgına döndu..karanlıkta parlayan o yuzgecler kabusun habercisiydi..
    ama bugun benim doğum günümdü... :( ama ne yazikki deniz ana bana dileğim olan trofe ve heyecanını vermişti.. ama levrek olarak değil.. bizde saygıda kusur etmeyerek misafirmizi kısa bir tanışma evresinden sonra geldiği sulara iade ettik..
    sevgili arkadaşlar size tavsiyem; siz siz olun ne dilediğinize çok dikkat edin.. çünkü ayrıntılar hakketten fark yaratıyor.. :D herkese rastgele...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Senin ip sağlammış sevgili Devrim.
    O devasa vatosu çeken herşeyi çeker.
    Senin ustalığını da unutmamak gerek tabii.
    O boylarda işe yarar bir trofeyle de karşılaşman dileğiyle

4. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

Devrim tebrikler; isteğin, levrek olmasada olmus. Kac kg. geldi tartabildinmi. ;)

5. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

sağolasın abi... çalışmaya devam..

6. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

sağolasın..hayır tartamadım zarar vermemek için.. ama 10 kg cıvarı vardır sanırım.. baya cebelleştik kumda..

7. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Kamyon gibi çeker bu. Bu balığı kıyıya çıkartmak herkesin harcı değil. Unutulmaz bir mücadele ve hatıra olmuştur. Hem balık, hem anlatım hemde duyarlı davranışınız için tebrikler.

8. akvaryumlove

akvaryumlove Aktif Üye

vay be
    inanılmaz
    sonuz tebrikler
    bence levrekten de eğlenceli bir av olmuş
    nasip olmaz herkeze.

9. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

Tesekkurler..gercekten hic durmicak sandim bir an,, :)

10. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

Tebrikler..Kalama sesini tekrar bu kadar guclu duymak. Insani gercekten mutlu ediyor..

11. SworDFish48

SworDFish48 Aktif Üye

Hani bazi hediye kutulari vardir disi janjanli sevincle hevesle acarsiniz, acinca icinden yayli bir palyaço cikar "cee eee" diye:) kutunun disinin guzelligine bakarak hayal kirikligina ugrarsiniz, deniz ana da size boyle bir hediye vermis:)
    Bu arada dogum gununuz kutlu olsun;)