Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Burunova bassıng team / hazırlık maçları

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Devrim Balbay tarafından paylaşıldı.

1. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

Geçen seneki gibi pek levreğin olmadığı bir normal yaz sezonu geçirsekte,paslanmaya karşı kendimizi korumamız ,çeşitli avlaklarda fazladan deneyim kazanmamızın faydası olduğunu düşünerek fırsat buldukça kaçıyorduk ava.
    Dün gecede yine klasik bozulmadı son 1-2 aydır gittiğim avlarda sık sık palazlarla karşılaşmıştım.. tek tük iri balık görmeme rağmen net bir atak veya av yapmamıştım.. rüzgar kuzeyden esiyor, deniz hafif çalkantılı ve sıcaklık normal hatta gece yarısından sonra serin diye nitelene bilir derecelerde idi.. 1. avlakta gün batımını yaptık tek bir vuruş alamadık.. bunun üstüne ateşi yakan vehbi çay içme projesini çoktan hayata geçirmişti.. çaylarımızı içtikten sonra yer değiştirmeye karar verdik ..10 km yol teptikten sonra 2. avlakta artık rüzgara karşı şansımızı deniyorduk..yeni avlakta hafif dalgalı ve orta sert bir rüzgarla av yapmaya başladık bildiğimiz 1-2 noktayı kolaçan ettikten sonra halen bir takip dahi alamamıştık.bölgede yemle avlananlarla yaptığımız sohbette onlarında pek iç açıcı av yapmadığını fark ettik . saat gece yarısını geçtiğinde diğer amatörler yavaş yavaş terk ettiler alanı..vehbininde hafta boyunca devam eden av maceraları sonucu yorgunluk emareleri göstermesi sonucu (uyudu :D ) meydan bana kalmıştı artık..!
    saat 01:00 olmuş bense bir aşşağı bir yukarı dalgalı kayalıklarda av peşinde koşturuyordum.. nitekim 02:00 gibi ışık altında kayalılara şıkışan kefaller burda bir avcının olabiliceğini çagrıştırdı bana... değişik model sahteler deniyor ama bir türlü sonuç alamıyordum.. sonunda yeşil renkli sahtemi denize vuran ışık altında gezdirirken bir kıpırtı meydana geldi... kahramanımızı göremesemde orda bir yerlerde oldğunu anlamıştım kısa ve sonuçsuz atağından.. 2. ve 3 denemeler kayalara daha yakın teğet geçişler derken bizim kahraman atıldı daha fazla dayanamayarak var gücüyle saldırmıştı.. boyuna göre bayağı kuvvetli olan balığın tüm iğneler ağzındaydı ..
    bir fotoğrafını aldıktan sonra , ufaklığı yine ait olduğu yere gönderdim.500 gr civarı yeni bir palazdı kendileri.
    birazda olsa uykum kaçmıştı,uykusuzluga dayananildiğim kadar dayanarak saati 03:00 ettim yine bir ara taklılan sahteyi çıkarmak için bayağı debelensemde(kayalıklardan yarı beline kadar sarkan adam bendim ) uykusuzluğa dayanamamış ve sabah suyuna şansımı denemeye karar vermiştim...
    saati kurmayı unutup sabah 7:00 da fırlamıştım sızdığım araç koltuğundan.. kapalı bir hava olması ve denizin hala rüzgarlı olması şansıma kısa bir av yapabileceğime işaret ediyordu.. dalgaların kayaları dövdüğü alanda bir süre atış yaptıktan sonra hafif bulanık suda diğer kahramanla karşılaştık.. sahtteyi karaya kadar takip etmiş ve son bir hamleyle yakalamıştı sanırım çok karnı açtı ..
    750-800gr civar bu kararklı gencide bir fotoğrafını aldıktan sonra özgürlüğüne kavuşturdum..bir süre daha atış yaptıktan sonra ava son verdim.. artık yorgun ve mutluydum..

kullanılan takım
    sahteler : duel hardcore lipses minnow 12 (yeşil),daiwa shoreline shinner 12.5( lazer sardine )
    kamış : shimano saltyshot (3.2mt 7-42gr)
    makina: stella 4000fe
    ip: power pro 20 lb ( sarı ) leader (yozuri mirage 16lb)
    klips : decoy no:3

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ryetik

ryetik Aktif Üye

Tebrikler Devrim , inşallah bir dahaki sefere babaları denk gelir :)

4. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler güzel av :D bayram şekeri gibi :D

5. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

tebrikler... o yorgunluğun üstüne tatlı bir uyku... nice güzel avlara...

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Devrim
    Uzun ve yorucu bir avın sonunda geldiklere yere geri dönen iki balık.
    İrieri de en kısa sürede rastgelsin

7. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

o kadar söledim velinizle gelin diye ama dinlemiyor ufaklıklar..

8. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

saolasın..sanada nasip olsun şekerleden.. :D

9. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

teşekkürederim.. ewet uyku şart.

10. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

saolun bişiler yapmaya çalışıyoruz boş zaman buldukça..sanıyorum gecen senenin yavruları bunlar..epeyce var etrafta biraz bilinçli olsakta bulaşmasak bu ufaklıklara..takip eden 1-2 sene kilo üstü bayağı levrek olucaktır etrafta..

11. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Devrim, hazırlıklar güzel başlamış .:)