Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

burunova bassing team / iyi bayramlar paşam

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Devrim Balbay tarafından paylaşıldı.

1. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

burunova bassing team maceraya devam

bayramın 2. günü;

Dün geceden kalma yorgunluk gözlerimizden okunmasına ve kadromuzda 2 eksik olmasına rağmen balık aşkı bizi uyutmamıştı.Cömert ve ben saat 23.00 sularında yine yollara düşmüş halde bulduk kendimizi..keyifli bir yolculuktan sonra cömert ve ben avlağa varmıştık.. Gayet sesiz bir gece ve av için her sey müsaitti.yıldızlar gökyüzünü ay ışıgını aratmıcak sekilde aydınlatıyordu... kısa bir çay molasından sonra kendimizi atçeğe verdik..saat 02.00 gösterdiğinde birkaç vuruş harici skor tabelası halen sıfırdı,cömertle kısa bir mola daha vermeye karar verdik, yorgunluk iyice kendini belli etmeye başlamıştı,bir ara cömertin seslendiğini duydum biraz daha oturursak uyuycaz,hadi avlanalım..

Tekrar başladık atıp çekmeye..bu arada dün denize düşen lambamızın çalışmaması,getirdiğim lambanında sarjı bitmesi dışında her sey güzel gidiyordu..ilk balığı cömert aldı,kalama sesini duymamla yanına gittim ama balık küçük olduğundan kendi imkanıyla kıyıya almıştı.. 300 gr lık ufaklığı öpüp yuvasına geri gönderdik.. saat 3.00 olmuş ve artık ayakta durmakta zorlanıyorduk,gündüz fazla uyuyamamışlığımızın etkisi iyice üstümüze çökmüştüki ; ansızın kalabalık bir kıyı av ekibi ve peşinden jandarma geldi..ortalık panayır yerine dönmeye başlamıştı.Biz hala sesizliğimizi ve av düzenimizi oturarakta olsa devam ettiriyor, kalabalıktan uzak durmaya çalışıyorduk..

5 dk geçmemişti ki beklenen paşa serbest kalamayı konuşturmaya başlamıştı ,ince bir kalama ayarından sonra balığın 1 kg üstü olduğunu hissedebildim.. cömerte bu sefer büyük diye fısıltı seklinde bağırmamla saniyede kepçeyle yanımda bitti..balık ilk önce benim önüme atak yaptı sahteden çıktığını düşünmeye başladım aynı anda biraz sarmayı denedim ve tekrar kalama ve atak bu sefer ters tarafa cömerte doğru gidiyor ve tüm gücünü kullanıyordu..kısa bir boguşmadan sonra cömertin kepce haraketi ile paşanın macerası kıyıda son buldu.1.450 gr ağırlığındaki delikanlıyı alınca ne uyku ne de yorgunluk kalmıştı kanımızdaki adrenalin maksimum seviyeye çıkmıştı..tekrar hevesle devam ettiğimiz avımıza başka vuruş olmamasından ve komşularımızın av esnasında yaptıkları ısık ve ses gösterisinden dolayı 4.00 gibi son verdik.burunova bassing team ile bir macera daha bitmiş ve keyifle evimizin yolunu tutmuştuk
    .[​IMG]

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Eylül 2010
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. whitefoxss

whitefoxss Aktif Üye

Güzel balık,şansınız daim olsun.Burunova bassing team,mükemmel bir isim :D

4. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

teşekkür ederiz.size daha iyileri nasip olsun..

5. BİROL

BİROL Daimi Üye

Arefe gününden beri forumdan uzaktım.Bugün eve döndm ve bu paşa ile gözgöze geldik.
    Tebrikler arkadaşlar,emeğin karşılığı layığı ile alınmış....

6. celiközden

celiközden Aktif Üye

güzel balık tebrik ederim

7. enis59

enis59 Daimi Üye

tebrikler harika bir levrek

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Bu Paşa bence bir başlangıç, sizin takım daha çok paşalar getirecek gibi hissediyorum :)

9. bandırmalı

bandırmalı Aktif Üye

böyle paşaya anca selam durulur:)ellerinize sağlık;)

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Devrim.
    Güzel bir av olmuş.
    O jandarmalar oraya neden gelmişler peki?
    Bir de o gürültücüler avcımıydı yoksa sahilde vakit geçirmeye gelen herhangi birilerimiydi?

11. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

geçen sene bana hep sahtelerini gösteriyorsun artık avlarını görelim demiştin hatırlıyormusun abi..iunutmadım bu lafını..! :rolleyes:

teşekkür ederim yorucu ama güzeldi..jandarma periyodik gezmelerini yapıyordu ama kıyıda cümbüşü görünce dahada bir ilgisini çekti sanırım.. gürültücülerin yarısı vakit geçiriyor diğer yarısıda kendilerini avcı zannediyorlardı..
    :mad: