Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

burunova bassing team / levrek sezonu açılışı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Devrim Balbay tarafından paylaşıldı.

1. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

Bir cumartesi klasiğidir balık avı çoğumuz için..Bizde bu hafta bir heves karar vermiştik at çek avına ..Akşam saatlerinde yola çıkmak üzere sözleştikten sonra hazırlıklar için evn yolunu tutmuştuk..Fakat beklenmedik hava muhalefeti nedeniyle biraz hevesimiz kırılması ile saati 22.00 yapmıştık. Nihayet rüzgarlı bir havada yola çıktık.Avlağa vardığımızda dolunay ve sağlam bir kuzey ruzgarı esmesine karşın yağmurdan eser yoktu.. hızlı bir hazırlıktan sonra soluğu avlakta atışa başladık..
    ilk balık yarım saat geçmeden yıldıray abiden geldi..pelican nitrosunu çalıştırmıştı..kısa bir mücadeleden sonra balığı kıyıya aldı..Epeydir bölgede levrek olmaması baya canımızı sıksada bu balık baya heyecanlandırdı ve ümitlendirdi beni..Daha bir şevkle atıyordum ve çok geçmeden meyvesini aldım.Kalamam haftalar sonra belki ilk defa böyle şarkılar söylüyordu.kısa bir mücadeleden sonra balığı kıyıya aldım.. 1-1.5 kg arasıydı sanırım.. kahve molası verip bir süre dinlendik.ben tembellik yapıp mola süresini aşsamda yıldıray abi atıp çekmeye başlamıştı bile..beni uyaran ve bir anda kendime gelmemi sağlayan ve hemen önümde gercekleşen atak harikaydı..tekrar bıkmadan atıp çekmeye devam ettim..Saatlerin ilerlemesi ve rüzgarın kesilmesiyle tekrar kahveye verip kendimiz bir süre daha dinlendik.. sabaha karşı rüzgarın şiddetlenmesine karşın pek istenilen haraketi almadığımdan 6 saattir ayakta olmanın etkisiyle bitmek üzere olan kondisyonumuzun son demleriyle kendimize oturacak bir yer bulup avı sonlandırdık..

Güzellerle bir hatıra fotoğrafı çektirerek yorgun ama mutlu olarak avımıza son verdik.. herkese daha iyilerinin nasip olması dileğiyle..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Devrim
    Güzel bir avla sezonu açmışsın.

Ben de şu anda levreklerin peşindeyim ama tık yok yaklaşık 4 saattir.

Verimli bir sezon geçirmeni(zi) dilerim

4. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

teşekkürler şeref abi.. bende bayramda 3 gün uğraştım ama bişi görmedim bile canı istemedimi gelmiyor paşalar..

5. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Rasgelsin Devrim, sezonu gayet yakışıklı açmış ve bizim de iştihamızı kabartmış bulunuyorsun.

6. KalamA

KalamA Daimi Üye

Tebrikler Devrim abi, iyisindir umarım. Almışsın gene yakışıklıyı kıyıya süpersin. Bakalım bana ne zaman kısmet olacak... Arada yo-zuri arc minnow ve diğerlerini de 2-3 saat yüzdürüyorum bir bıcı bıcı yaptırıyorum ama süzüle süzüle kendi başlarına geri bana geliyorlar şimdilik :) Beyaz slikondan da umutluyum bakalım. Dün çipuralarımı aldım, hatta bir de kerevit geldi lakin sabah erken saatlerde esen imbat ve o güzel dalgalar da levoyu almamı sağlayamadı henüz. Hayırlısı bakalım. Kendine iyi bak, her zaman rastgelsin.

7. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

umarım bu sezon bişiler yapıcaz..daha güzel raporlar hazırlama niyetındeyim..iştah kabardıysa sizlerinde raporlarını bekliyoruz diyelim.. :)

8. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

sağolasın..bir gün yapalım seninlede bir av.. ama biraz ufku genişletelim..sanada rastgelsin başkalarınada bişiler bırak hepsini kendin tutma ;)

9. selcukezer

selcukezer Aktif Üye

tebrikler tebrikler

10. İrfan

İrfan Moderatör

Tebrikler Devrim hayırlı olsun.bereketli bi sezon olması dileklerimle..
    rastgelsin..

11. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Tebrikler yorucu ama güzel bir av olmuş elinize sağlık.