Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

burunova bassing team/ marmaris

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Devrim Balbay tarafından paylaşıldı.

 1. Devrim Balbay

  Devrim Balbay Aktif Üye

  Kayıt:
  28 Haziran 2010
  Mesajlar:
  604
  Beğeniler:
  129
  Şehir:
  izmir
  Bayramın 1.günü
  saat 18:00

  Burunova bassing team olarak son hazırlıklar yapılmış, herkes sabırsızlıkla yola çıkmayı bekliyordu.. 1 saat sonra yıldıray abi (kimsesiz balıkçı)kaptanlığında gerçekleşicek olan iki günlük marmaris yolculuğumuza takım arkadaşımız vehbininde(mabool) katılımıyla başlamıştık.. 300 km eğlenceli bir gece yolculuğundan sonra hedef noktamız olan avlağa saat 12 gibi varmıştık..
  Soğuk hava ,sisli bir azmak ve harika bir koy bizi karşılamıştı.Suyun üstü buhar perdesiyle kaplanmış ve harika bir görüntü oluşmuştu,bir kaç dakkika bu görüntüyü seyrettikten sonra çadırlarımızı kurup kamp yerimize yerleşmeye başlamıştık.Kamp ateşi yakılmış ,demlik hafif hafif buhar atmaya başlamıştı..Kısa bir hazırlıktan sonra hemen atçek yapmaya başlayan yıldıray abi ilk ıskarmozu fazla zorlanmadan kıyıya almıştı.

  [​IMG]
  Peş peşe yapılan denemelerde iyi vuruşlar alan yıldıray abi ayın batmasıyla son verdiği avda skorunu değiştirememişti.. vehbi bir kaç atak ve bende ise tek vuruş olmaması iyice canımı sıkmıştı..
  İçilen çaylardan ve yapılan keyifli sohbetten sonra havanın iyiden iyiye soğuması ve nemin aşırılığı nedeniyle dinlenmek için saat 3:00 gibi çadırlarımızın yolunu tutmuştuk..

  Bayramın 2. günü
  saat 06:00

  [​IMG]
  Şafak yeni atmış ve çadırlara vuran gün ışığıyla fırlamıştım.havada o kadar nem ve sis vardıki sanki bir korku filmi setinde atçek yapıyorduk.. Gece yaktığımız kamp ateşi sönmeye yüz tutmuştu.Sabah suyunu değerlendirmek amacıyla iki saat kadar denemeler yaptık , yıldıray abi ve vehbi az sayıda olsada güçlü vuruşlar alıyordukki..az sonra su üstünde beliren kafa bizde şaşkınlık yaratmıştı .. avlakta kaplumbağalar vardı ve bize uzak dursalarda sıksık ortalarda görünüyorlardı.saat 8:30 gibi sis dağılmaya başlamış güneş yağan çiği bir nebzede olsa kesmişti. ben halen tek vuruş bile alamamış belki sans getirir diye daha hafif bir takımla atçek yapıyordum o esnada harika bir vuruş almıştımki daha kalamaya elimi bile sürmeden sahtemle vedalaşmıştım .Nasıl koptuğuna anlam veremediğim ipiminin kopmuş ucu elimde yanlarına gittiğim yıldıray abi ve vehbiyle düğüm hatasımı yoksa balığın cinsimi mütalasını yaptıktan sonra ava ara verip harika kahvaltımızı hazırlamaya karar vermiştik güneş iyiden iyiye içimizi ısıtıyor ve çevredeki süpriz misafilerimiz bizi o ince tondaki sesleriyle bizi karşılıyorlardı.. O da ne her yanımız arılarla doluydu ve ben sarı tişörtüm nedeniyle meraklarını bayağı çekmiştim..Bu arada yemli av için hazırlıklarını yapan vehbi ve yıldıray abi oltalarını suya indirmişlerdi.. saat 14:00 olduğunda çevre koyları gezmek ve biraz atış yapmak için kampı arkamızda bırakıp yola koyulduk , çevre koylarda yaptığımız denemelerde aradığımız levrek takibini alamamış ve kampımızın yolunu tutmuştuk..
  [​IMG]
  Güneş batmak üzere ve rüzgarlı bir hava kampımızda bizi karşıladı.. hemen akşam yemeği için hazırlıklara başlamış ve kısa bir telaştan sonra topladığımız odunlarla kamp ateşini kıvama getirmiştik.. keyifle geçen akşam yemeği sonrası ayın gökyüzünde belirmesiyle bizde ava başlamıştık..saatler ilerliyor ama hala bir skor olmaması bir miktar canımı sıkıyordu..
  devam eden skorsuz atçek periyotları 12:30 dan sonra kendini büyük bir ıskarmozla baş etmeye çalışırken gördüğüm vehbi ile son buldu..
  [​IMG]
  kısa bir arbededen sonra vehbide balığı kıyıya almıştı.İri bir ıskarmoz ve dişleride harika idi..Hava iyiden iyiye soğumuş ve ateş sularının etkisi bile havanın soğunu kırmaz olmuştu.. Yıldıray abinin ısrarlı denemelerine rağmen skorda değişiklik olmamış , günün yorgunluğuna yenik düşmeye başlamıştık . Ay yavaş yavaş kararmaya başlamış ve sis perdesi iyice bastırmıştı.. 03:00 gibi ava son vererek dinlenmeye çekildik..

  Bayramın 3. günü
  saat 06:00

  [​IMG]
  Tekrar aynı senaryo tecelli etmiş ve gün doğumunda çadırdan fırlamıştım.hava gayet soğuktu çiğ ve sis hala etkisini hissettiriyordu. Yıldıray abi ve vehbi daha uyanmamıştı.Hemen geceden hazır olan atçek takımımı kaptığım gibi kendimi su kenarında buldum.İkinci atışımda ıskarmoz sahteyi kapmıştı,çok iri değildi fazla zorlanmadan kenara aldım.. Hemen diğer ekip üyelerini uyandırdım..kıyıya gelip tekrar denemeye başlamıştımki ikinci ıskarmoz sahteye hamle yapmıştı.Az sonra şamatayı duyan yıldıray abide bana katılmıştı..
  Bir kaç atış sonra yıldıray abiyi kampta bırakarak dün sabah tek vuruş alıp sahteyi kaptırdığım yer olan kampa 60-70 mt mesafedeki avlağımda soluğu aldım.Uzun atışlar yaparak koyu mümkün olduğunca taramak istiyordumki ,daha ikinci atışımda aradığımın trofe artık sahtenin ucundaydı.
  Bir an ne olduğunu anlamaya çalıştığım avımla birbirimizi tarttıktan sonra kalamanın sesiyle kendime geldim.makinadaki ipim hızla boşalıyordu.Yaklaşık 10 sn sonra kalama sesi kesilmişti..Bu esnada makinamda kalan ipe baktığımda yarıya yaklaştığını gördüm aradaki farkı kapatmamak ve suya görüntü vermemek için geri geri 6-7 mt geri yürüdüm..Sanki beni tartan balık anında hamleme cevap vermiş ve kalama tekrar çığlık atamaya başlamıştı . Aman allahım bu ne zevk ve heyecandır dedim içimden ..Bir yandan kamışı sabit tutmaya çalışıyor,bir yandanda ıslık çalıyor az önce ilerde gördüğüm yıldıray abiyi çağırmaya çalışıyordum .Görünürde kimse yoktu ve makinanın çığlıkları durmuş yerini bir kaç dakika süren kesik kesik kalama seslerine bırakmıştı.Bu esnada heycanla çaldığım garip ıslıkları duyan yıldıray abi kepçeyle bana doğru geliyordu.. makinamın çığlıkları susmuş balık yorulmaya başlamış ama hala yüzeyde görünmüyordu. Son bir hamle kıyıya dogru yüzmeye başladı ve suda bir iz oluşturdu o esnada ben ve yıldıray abi balığın ne olduğunu çözmeye çalışıyorduk ,yıldıray abi kepçeyi getirmiş ama kepçenin çapı yetmemişti.. Yıldıray abi Seri bir hamleyle balığı kumsala atmıştı.. Trofemle yaklaşık 10 dk süren güzel mücadelem zaferle bitmişti..
  [​IMG]

  Suratımda mutlu ifadeyle tüm yorgunluğumu arkamda bırakarak kampa doğru yürüdük. Bir miktar daha deneme yaptıkta sonra kahvaltı için mola verdik..Öğlen olmuş artık umutlar tükendi derken büyük bir balık yıldıray abinin kalamasını konuşturmaya başladı. Bizde beklediği o güçlü vuruşu alan yıldıray abinin yanına koştuk kısa bir mücadele ve balık kıyıdaydı , .Tam bir hayal kırıklığı yaklaşık 60 cm kadar koskoca bir balon balığı sahtenin ucundaydı.

  [​IMG]
  vakit öğlen olmuş ve av maceramızın sonu gelmişti.Harika tabiatın içinde güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra .Eşyalarımızı toplayıp geri dönüş yoluna girmiştik..
  Ne denilebilirki ; harika bir manzara , eşsiz doğal yaşam ve güzel bir bayram geçirmek bu olsa gerek ..!
  [​IMG]

  burunova bassing team den sevgilerle
   
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. hunter

  hunter Daimi Üye

  Yaş:
  47
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  3.970
  Beğeniler:
  650
  Şehir:
  İstanbul-Pendik
  Devrim iyi Bayramlar,

  Öncelikle güzel bir bayram geçirmişsiniz,harika görüntüler eklemişsiniz,değmiş doğrusu.

  Nice güzel avlar dilerim.
   
 4. agartan

  agartan Moderatör Yönetici

  Yaş:
  51
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  19.870
  Beğeniler:
  6.789
  Şehir:
  İstanbul
  Tebrikler Devrim
  Güzel bir kamp, güzel bir av olmuş.
  Hazırladığın rapor da örnek olacak nitelikte.
  Her zaman rastgelsin
   
 5. Devrim Balbay

  Devrim Balbay Aktif Üye

  Kayıt:
  28 Haziran 2010
  Mesajlar:
  604
  Beğeniler:
  129
  Şehir:
  izmir
  teşekkür ederim daha iyisi sizlerin olması dileğiyle...
   
 6. labrax

  labrax Aktif Üye

  Kayıt:
  13 Haziran 2010
  Mesajlar:
  287
  Beğeniler:
  0
  Torun sevmek için gelen kayınvalidem ve kayıppederi bırakamadığım için gelemedim malesef. Aklım hep sizdeydi, her ne kadar telefonlarınızı açmamış olsanızda seviyorum sizi. Rastgelsin.
   
 7. AKIN KAPTAN

  AKIN KAPTAN Editör Moderatör

  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.915
  Beğeniler:
  71
  Şehir:
  Marmaris
  Mekan, balıklar, yöntem, fotolar, hepsi çok güzel. Ellerinize sağlık. Hep rastgelsin.
   
 8. SUNAY GÜNGÖR

  SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

  Yaş:
  38
  Kayıt:
  1 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  349
  Beğeniler:
  139
  Şehir:
  Tekirdağ
  Ekibi kutlarım çok güzel bayram tatili olmuş.
   
 9. agaydemir

  agaydemir Aktif Üye

  Yaş:
  50
  Kayıt:
  8 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  239
  Beğeniler:
  122
  Şehir:
  İstanbul
  çok güzel bir kamp ve av macerası olmuş tebrik ederim....
   
 10. m1976k

  m1976k Aktif Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2010
  Mesajlar:
  472
  Beğeniler:
  7
  Şehir:
  ortaca /muğla
  süper bir rapor olmuş ilk baştada ipini kesen %100 balon balığıdır buradada (ortacada) zaman zaman karşılaşıyoruz benzer durumlarla özellikle yemli avlarda birde bakmışızki bütün köstekler traşlanmış. güzel bir kamp geçirmenize sevindim bu arada izmirin neresindensiniz?..
   
 11. Devrim Balbay

  Devrim Balbay Aktif Üye

  Kayıt:
  28 Haziran 2010
  Mesajlar:
  604
  Beğeniler:
  129
  Şehir:
  izmir
  teşekkürler seref abi.. umarım daha iyilerinide yazıcaz ..