Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bütün avlak boyunca malzemesini sermiş AÇ GÖZLÜ insanları kınıyorum.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında fatih014 tarafından paylaşıldı.

1. fatih014

fatih014 Aktif Üye

Senelerdir Deniz ve Göllerde amatör olarak arkadaşlarımla balık tutmaya giderim. Makul ölçülerde ve kurallara uygun bir şekilde olması gereken gibi malzeme ve ekipman kullanırım.Beklemeli avlarda en fazla 3 veya 4 olta açarım. Gitmek isteğim yere vardığımda tek bir kişi boydan boya elinde ne kadar olta varsa sermiş. Abartmıyorum üşenmedim saydım 25 civarı. Bu sayı sadece görebildiğim kamışlar. El ile kasnak bile vardır. Adamın bu yaptığına ne denir sizce???

1onderozen1 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hayalcisuat

hayalcisuat Üye

hemen bikaç oltayı suya atar yerimi hazırlarım. yada bikaç misina kesme işlemi :) şaka bi yana terbiyesiz denir böylesine...!

4. enginson

enginson Daimi Üye

25 tane olta atacağına bir ucdan bir uca ağ atsaymış bari ya da parakat atsaymış. gölü kurutmaya gelmiş herhalde.

5. paramedicselcuk

paramedicselcuk Aktif Üye

Böyle dengesizler cok fazla malesef. Forum kurallari geregi dengesiz diyorum cünkü cok daha fazlasini hak ediyor. Adana da menderes gölünde de durum pek farklı değil köprüden veyahutta kiyıdan balik avlayan hayvanlar 20-25 ve belkide daha fazla olta serip sözde balik tutuyorlar. Kücük büyük demeden hepsini de aliyorlar. Denetleyen yok ceza yok eeee adam 100 tane atsa hakkidır yani.

6. eylmz

eylmz Daimi Üye

Açıkçası diğer insanları rahatsız etmesi konusunda eleştirmekte haklısınız
    Ama şimdiye kadar öğrendiğim tecrübelerime göre çok olta sermenin hiçbir faydası yok çünkü balık yoksa 100 oltayada yok varsa 2 oltaya da gerek kalmıyor :)
    En son avlarımızdan birinde biz iki oltayı yetiştiremezken yanımızda ondan fazlası oltası olanlar boş çekiyordu.

7. fatih014

fatih014 Aktif Üye

İşin bir de çevre boyutu var. Balta girmemiş amazon ormanlarından kaçıp taaaa buralara balık avlamaya gelen AYILAR VAR ya, işte onlar.... kullandığı malzeme artıklarını, gıda artıklarını, poşetleri ,pet şişeleri, kısacası kullanıp da işi biten ne varsa oracıkta bırakması sağa sola atması tam bir hayvan. Kedi bile "kakasını" önce ön ayaklarıyla açtığı küçük çukura yapıp sonrasında üzerini örtüyor. Kedicik kadar akla ve zekaya sahip değiller anlaşılan. Yarın sanki oralara onların çocukları piknik yapmaya balık tutmaya eğlenmeye gelmeyecek. Bugünün yarını da var. Geceleyin avlanırken ayağı takılıp da yere kıç üstü düşse , hatta düşerken tam o anda oracıkta o atıp kırdığı cam şişe bulunsa ne güzel olmaz mıydı? Arkadaşım düşük zeka seviyenle beni anlayacağını sanmıyorum ama çevrene ve yaşadığın dünyana saygılı ol. sadece sen yaşamıyorsun.

8. 1onderozen1

1onderozen1 Üye

yapılacak işlem çok basit. oltaları atan arkadaşla (!) tatlı tatlı balık muhabbetimizi yapıp, acemi olduğumuzu belirtip engin bilgilerini (!) aldıktan sonra, takımdan gelen misinaya bir adet fırdöndü ucuna en incesinden çapari takımı, onun ucunada 100 gr ağırlık takıyoruz. kıyıya paralel olarak oltaların üzerine doğru takriben 40 metrelik bir atış gerçekteştirip, mümkün olduğunca hızlı bir şekilde sarım yapıyoruz.takımların birbirine karıştıklarından ve sahile iyice yaklaştıklarından emin oluncada beden misinasını koparıp olay yerinden uzaklaşıyoruz.
    önemli not: bu yöntem balık tutmak isteyen ve yavaş koşan kişilere tavsiye edilmez.

Son düzenleme: 3 Temmuz 2015
    mrt55, hayalcisuat, coner ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  9. fishlover

fishlover Aktif Üye

Kendini bilmezler heryerde. Acgozlu ve saygısız insan bunu yapanlar. Yapılacak net gözün adamlara dalasmayi göze alıyor ise hemen birkaç kamisi yere atıp kendi kamisini koymak :)