Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Büyük KARAGÖZ AVI

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Evren Tamer tarafından paylaşıldı.

1. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

Herkese selamlar.

Karagöz avı için yine hazırdım ve Kocaeli,den yola çıkarak Gemlik ve Armutlu civarına yola çıktım.saat gece 01,00 civarı ava başladım.yağmur ve rüzgar oldukça fazlaydı.yağmurluk ve kabanımla korunmaya çalışırken ava devam ediyor,ayın olmadığı bir gecede heyecanla bekliyordum.hava soğuk ama yine sağlam giyinerek bunun önlemini almış, kalın kıyafetlerimi giymiştim.

Aradan gecen bir saat,e yakın bir zaman,da bir kaç gelincik ile ava gülümsercesine devam ediyordum.beklediğim balık hala oltama vurmamıştı.

Ben ise ara sıra termosumdan sıcak su ile kendime çay yapıp soğuk bir gece,de ava heyecanla devam ediyordum.saat gece hatta sabaha karşı 04,00 civarı hava iyice esmeye başladı ve dalga seviyesi yükselmişti.bu aslında zor olsada av yapma olasılığı daha verimli geçeceğine işaretti.

Kayalık bölge ıslanan zemin ve yağmur avı iyice zorlaştırmıştı.

Sabaha karşı oltayı devamlı yemliyor sürekli farklı uzak mesafelere atışlar yapıyordum.

Bunun sayesinde beklediğim Karagözler,den biri oltama vurdu ve beklemeye devam ettim.ama oltayı biraz zaman geçtikten sonra sardım ama beklediğim balığı daha yakalıyamamıştım.

Ben yine sessizce sabırla ava devem ediyordum.

Sabaha karşı çayı tazeleyip bir kaç yudumdan sonra bir den ikinci vuruş gerçekleti ve bardağı heyecanla atarak Kamışı sertçene tasmaladım ve amanınnn bu nee gelmiyor adeta bir dev sanki.kalamam açık ve ben sardıkça o çekiyor ve gelmiyordu.kalamaya bir kaç diş atarak sarmaya çalışsamda kamış iki parça olmuştu biraz gezdirerek yordum ama misina kopucak gibiydi,

Çok heycanlı bir şekilde ava devam ediyor kaçırmamak için elimden geleni yapıyordum.büyük balık olduğunu tahmin etmiştim.tam 7 dakikaya yakın bir zaman beni iyice yormuştu,kalamayı ara sıra açıyor tekrar sıkıyordum balığı yarı yarıya yormuştum.

Kayalara yakın bir bölgede artık son metrelerle balıkla dans ediyordum acaba galip kim gelicekti.

Son dört,beş metre kala artık ikimizde son kozlarımızı oynuyor son mücadelemizi veriyorduk, ve balığı kenara çekerek bekledim O an bir hamlede kayalara çıkararak beklediğimden de büyük bir Karagözü yakalamayı başarmıştım.kamışı bırakarak balığa sarıldım ve sıkıca tutarark kayalarda bir iki dakika,da yorgunlukla beraber oturdum.balık kucağımda haka serçe vuruyor benden kurtulmak istiyordu.

Ayağa kalkarak balığı filenin içine koydum ve büyük bir heycanla kendime iştee bu dedim..

Yağmur devam ediyor av ise iyice zorlaşıyordu.

Sabaha karşı artık şafağa yakın bir zamanda 900 gram bir tane ve aradan geçen 4 saat sonra bir tane daha yakalamıştım avım güzelce devam ediyor gecenın yorgulıuğunu artık hissetmeye başlamıştım ama benim için çok heyecanlı bir av olmuştu.

Öğlen civarı 3 Karagözla Güzelce ava veda ederek,soğuk ve yağmurlu bir akşamada 2,300 gram bir Karagözü ve iki adet 900 gramlıklarıda yakaladığım bir av günüydü,

Yola çıktığımda çok mutlu bir şekilde eve doğru ilerliyor ve bütün gece aklıma geliyordu.

Zor bir gece ama Büyük bir av yine hatıralarıma yine yerini almıştı..

Herkese sevgi ve saygılarımla.

Evren tamer

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Ocak 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

evren tek gitme sen oralara bir daha kapının önünden geçiyorsun haberin olsun :)

4. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Evren. maşallah karagöz değil kalkan. Bol bereketli avlar.

5. oktay16

oktay16 Moderatör

Çok güzel, hatta süper, bir çok kişinin hayallerindeki balığı yakalamışsın, tebrikler Evren, bu ava yakşır bir sunum ile de süslemişsin daha ne olsun süper süpeeeeer..:

6. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Hay maşallah Evren. Tepsi gibi balık. Hep rastgelsin.

7. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Evren kardeş nettin sen ööle :) gene ustalığını konuşturmuşsun tebrik ederim afiyet olsun.

8. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Tebrikler Evren, hani canlı görmesem inanmayacaktım rastgele.

9. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler güzel karagözler..Yagmur,zifiri karanlık,soğuk ve tek başına bir av ..Cesaret işi ben yapamazdım dogrusu..Emeğinize saglık afiyet olsun..

10. SworDFish48

SworDFish48 Aktif Üye

maşallah takoz gibi:)
    valla devamını yeni av raporlarını merakla bekliyorum.
    herzaman rast gelsin...

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Evren
    Gerçekten güzel bir karagöz..
    Her zaman rastgelsin