Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BÜYÜKÇEKMECE GÖLÜ SON DURUMU 09/01/2011

Konu, 'Göller, Barajlar, Akarsular ve Diğer Tatlısu Avlakları' kısmında sniper85 tarafından paylaşıldı.

1. sniper85

sniper85 Yeni Üye

Arkadaşlar Büyükçekmece Gölüne gitmek isteyenlere tavsiyem en yakınlarındaki su birikintisine oltalarını atsınlar hatta varsa evin saçaklarına sallasınlar oltalarını boşuna evden çıkmasınlar. Gölde sadece tek-tük(ama gerçekten tek-tük) israil sazanı var. 2-3 saatte bir vuruyor o da ya vuruyor ya vurmuyor hesabı. Yemi alıp yatıyor balık. Mısır-boili-özel karışım da şu sıralar hikaye. Sadece solucana geliyor. Gece gündüz farketiyor. Dün gece büyükçekmecedeydik iki arkadaşımla beraber tek kârımız gecenin ayazını doyasıya tadmak oldu. İlgilenen arkadaşlara duyurulur. B.çekmece gölünün son durumu budur. Ha bir de göl su doluluk yönünden tamamen dolmuş durumda. Yani su neredeyse sete gelmiş diyebilirim. Yol kenarındaki ağaçların gövdeleri suyun içinde. Limitlere uyan tüm arkadaşlara rasgele.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ycan

ycan Üye

Davut desene göldede olmadı abi diye :) , balık işi kısmet işi, sende bu azim varken trofeler yakındadır :) , odun bulabildin umarım, o ayazda sıcak ateş iyi gelir :) , bendede bu sıralar deniz durumu kesat biliyorsun, dün sabah denemelerim sonuçsuzdu, bu sabahta çıkıcaktık çıkamadık, levrek görürsem hemen arıycam seni.

4. sniper85

sniper85 Yeni Üye

Odunsuz olur mu abi yaa. Odun bulamasaydık kesin 1 saat sonra bırakırdık avı. Bu arada senin dediğin gürpınarda ki oduncu 50 kilo oduna 20 lira istiyo. Onu da büyük yük kantarında önce benim arabayı tartıyo ondan sonra odun yükleyip tartıyo ona göre parasını alıyo. zaten 2 odun alsam 50 kilo gelir. Ayrıca kantarın tartma aralığı muhtemelen 100 kilodur zaten. Biz de bayşayişe giderken çatalca yolu üzerinde bi kömürcüden aldık çuvalı 5 liradan 3 çuval odun. Ama üç çuval bile yetmedi abi. Donduk resmen...

5. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Sevgili Davut,
    Avınızın pek keyif vermediği sözlerinden belli oluyor. Sen de iyi bilirsin ki ; "kırk gün taban eti, bir gün av eti" ;)
    Daha bereketli avlara diyelim.

6. sniper85

sniper85 Yeni Üye

Haklısın Bahadır ABİ ama B.Çekmece göü gerçekten öyle böyle değil. O güzelim göle İsrail Sazanını bırakanları Allah (c.c.) nasıl biliyorsa öyle yapsın. Göl resmen istilaya uğramış. Aslında yetkililer birşeyler yapsa çok güzel olur ama b.çekmece gölünü israil istilasından kurtarmanın tek yolu göldeki canlı popilasyonunu tamamen yok etmek gibi görünüyor.

7. ycan

ycan Üye

Valla iyiki almışsın odun Davut, 2 gündür don var havada, geçen sabah 6 da bende üşüdüm , eldiven giydim, hatta eve yeni geldim büyükçekmece e-5 tuzlamışlar yeni, asfalta tehlike büyük bu sıralar, bir takım içlik al saf yün, ben devamlı kullanıyorum yıllardır çok rahat edersin.

Tatlı sudan anlamam bilirsin, ama bu israil sazanını devamlı duyuyorum , ne bela bir balık bu ya , herkez şikayet ediyor :)

8. sniper85

sniper85 Yeni Üye

Evet Yalın abi haklısın. ilk fırsatta bi yün içlik ayarlıcam. Bi tane de Eren abinin Rus şapkasından tabi :D
    Şu havalar biraz ısınana kadar gece avına ara verdim abi artık gündüzleri denicem şansımı.
    İsrail sazanına gelince, benim tahminim o balık aynen köpeklerde olduğu gibi(pitbull vb.) farklı tür bi kaç balığın genlerinin karışımıyla bilim adamları tarafından üretilen bi mahlukat. Ya abi o balık yüzünden balıkçılıkan soğudum resmen. Aslında hitler gibi bi balık türü çıksa da o da şu israil sazanlarının kökünü kurutmaya çalışsa... Ama en azından o başarılı olsa... :D :rolleyes:

9. ycan

ycan Üye

Gece avına ara vermek yok, dur ben sana güzel levrek avlatıcam :) , gece avına ara verilirmi ya keyif yapmadık daha, sana şu levreği aldıralım ondan sonra, gece benden sana mangal sözü var bakıcaz keyfimize

At-çek yaptınmı turna için ? , sende güzel kaşıklar aldığımız su üstü sahteler vardı, denedinmi hiç?

10. sniper85

sniper85 Yeni Üye

Abi b.çekmece de turna... Çok düşük ihtimal. hatta yok denecek kadar. ama b.çekmecenin bi yeri belli bi tarihte güzel turna yapıyor ama onun da ne zaman olduğunu bilmiyorum. Bir de biz oraya gitmedik.
    Gece avı işine gelince, sen iste Yalın abi akan sular durur da en azından hava -5,-6 nın üzeinde olduğu bi gece gidelim. Olma mı ya... :p

11. avciibo1985

avciibo1985 Üye

kanka patlatmışsın kaçamağımızı emeğine sağlık bılıyosun turna yasağı başlayalı 1 ay kadar oldu yanılmıyosam 15 aralık aman dıyeyım bı yanlışlık yapıp takılma turna ya falan sen levreğe devam et o aldığın rapalalar ile kardeşim hadı allaha emanet ol.he bu arada senı dınleyıp odunları 3 çuval almışız yoksa orada bı anıt gıbı kalıcaktık