Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Büyükçekmece rapala

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında Umay tarafından paylaşıldı.

1. Umay

Umay Üye

Arkadaşlar rapala kullanmak istiyorum çok hevesim var ama bizim sahilin eskileri burada iş yapmaz diyorlar. B.çekmece sahilde rapalayla avlanan var mı aranızda? Varsa ve iş yapıyorsa ne tarz bir rapala olmalı? Yardımcı olursanız sevinirim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. echoes

echoes Aktif Üye

Özellikle gürpınar taraflarında levrek ve lüfer yakalandğını başka forumlarda gördüm.Tekneden ise tanıdıklarım özellikle sonbahar başlangıcında palamut yakaladılar.
    Ben şahsen K.çekmece ve yeşilköyde kimseye kulak asmadan denemeler yaptım ve hatırı sayılır balıklar yakaladım.Ama şunu belirtmeliyim ki tekneden avlanıyorum.Şu sıralar B.Çekmecede gitmediğim için durum nedir bilmiyorum.Siz kimseye kulak asmayın,kafanıza yatan bir merada denemekte fayda var.

Umay bunu beğendi.
  4. Umay

Umay Üye

Gürpınar daha verimli balık açısından ama bana uzak kalıyor maalesef. Dediğiniz gibi B.çekmece kıyıdan bir denemek gerek. Rapala öneriniz var mı?

5. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Valla ben menekşe, yeşilköy, gürpınar ve güzelce taraflarında çok rapala ile deneme yaptım. Açıkçası hiçbirşey tututmadım. En son geçen pazar karşıda çok şükür aradığım balıkları buldum. Tabi vaktiniz varsa yolunuz oraya düşüyorsa deneyin. Keşke bu taraflarda çıksada daha çok balığı çıkma imkanı bulsak. Ha bi de ima sasuke öneririm. Biraz pahalı ama balık varsa affetmiyor.

Umay bunu beğendi.
  6. echoes

echoes Aktif Üye

Genelde rapala ile fazla avlanmam ancak sonbahar aylarında belli bir süre rapala kullanıyorum.Muhakkak çok iyi rapalalar var ama fiyatları bana fazla geliyor. Ben genelde sırtıda strike pro kullanıyorum.

Bunun yanında river treble devil ,river 2 sea ve alba starın rapalalarını da kullanıyorum.Bunlardan genel olarak memnunum.Hatta şöyle bir şey söyleyebilirim bir gün bir tarafta river,bir tarafta alba star rapala saldım, alba starın ucuz rapalası diğer rapaladan daha çok balık yakaladı :)

Kıydan avlanan bu işi iyi bilen arkadaşlar var.Onların önerilerini de dikkate almak gerekir.

Umay bunu beğendi.
  7. Umay

Umay Üye

Arkadaşlar, önerileriniz için çok teşekkür ederim. Hepsini inceleyip birinden birini seçeceğim artık :)

8. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Umay Hanım merhabalar,
    Oralarda balık var yok değil uğraşmak lazım.
    Rapala max rap 13 cm FB ve fanc işinizi görür, bir iki tane de kendo alırsınız tamam.
    Kıyıdan uygun fiyatlı sahteler çalışmaz nedeni, belli bir uzaklığa atmak gerektiğidir. Fiyatlı sahteler atış yeteneğinden dolayı para ederler, içlerinde uzak atış için sistem bulunur.
    Bunun yanısıra tipleri ve boyaları da gerçekçidir. Karar size kalmış :)

despiro ve Umay bunu beğendi.
  9. Umay

Umay Üye

Merhabalar, sizin dediklerinize de göz atacağım. Ufak ekonomik bir modelle başlamayı düşünüyorum. Malum amatör olduğumdan oltamı da o şekilde aldım. Her hobimde ustalaştıkça malzemelerimin daha iyisini alma huyum var. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim :)

10. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Valla ucuz sahtelere boşuna para harcama ve vakit kaybetme. Bu az önce bahsettiğim son 1,5 seneki denemelirimde 2 defa sahte attığım merada balık vardı. Gözümle gördüm. Birinde bir karabatak sahile 8-10 metre mesafede kocaman bir çinekopu 3-4 hamlede zor yuttu. O zaman elimde çin malı sahteler vardı. 2 saat uğraşmama rağmen sonuç alamadım. Bir seferde büyükçekmecede çinekoplar önümüzde zıplamaya başladı. Hava oldukça sert ve dalagalıydı. 2 arkadaş muhtelif kaşık ve yine ucuz sahtelerler 1-1,5 saat uğraşmamıza rağmen poşet ve yosundan başka birşey çekememiştik. Bir kere hedef balık ne ona karar vermelisin. Levrek mi lüfer ailesi mi. Ona göre sahteler edinmelisin. Ben sana bir de savagear panic pray tavsiye ederim. Hem levrekte hem lüferde çalışan bir sahtedir. Fiyat olarakta 30 lira civarında. Ucuz sahteleri merada ilişken olup olmadığını test etmek için kullanabilirsin.

Umay bunu beğendi.
  11. HAKAN0022

HAKAN0022 Yeni Üye

GÜRPINAR STADININ ÖNÜNDEN VE BÜYÜKÇEKMECE LİMAN DAN RAPALA İLE BALIK ALABİLİRSİN.RAPALA KONUSUNDA BÜYÜKÇEKMECE CİVARINDA EN İYİ VERİMİ BANA GÖRE KENDO NUN 145 F MODELİ VE YUKİ LONG MİNOW 126 YAPIYOR.

Umay bunu beğendi.