Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Büyükçekmece Sarayburnu arası spin avı

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında scorpion26 tarafından paylaşıldı.

1. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Büyük bir hevesle aldığım spin takımım ile bir türlü sonuç alamıyorum. Menekşe, Yeşilköy, Gürpınar, Ahırkapı, Yenikapı ve Tarabya civarında gerek kaşıklarla gerekse çeşitli sahtelerle at çek denemelerim oldu. Maalesef hiçbir sonuç alamıyorum. Genellikle yosun ve poşet topluyorum sudan. Sabah erken ve gündüz saatlerininde deniyorum. Buralarda spin takımla iş yapmak mümkün mü? Tavsiyeleriniz neler olabilir. Böyle giderse spin takımımımdan vazgeçmek zorunda kalacağım. Her deneme sonucunda hevesim biraz daha kırılıyor. Özellikle geçen perşembe yenikapıda sahilde 8-10 metre kıyıda bir karabatak gözümün önünde çinekop sarıkanat arası birseyi evire çevire zor yuttu. Toplam 2 saate yakın orda atış yaptım. Ekipmanım DAM Pyhton 2,40 20-50 atarlı iki parça kamış. DAM 630FD makina, 0,12 örgü misina, muhtelif kaşıklar ve sahteler. Sahtelerde markalarda var çin malı ucuz sahtelerde.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. senihcan

senihcan Daimi Üye

Bende yeni topladım spin takımını 3 defa şuana kadar çıkma imkanım oldu ilkini asosta denedim yaklaşık 4 saat at çek yaptım sabah suyunda :) 2 defada istanbulda boğazda en son 2 gün önce gece forumdan abiler ve dostların yanına gittim 1 buçuk saat kadar yaptım. Meraları iyi bilmek lazım sanırım spin için. Hele istanbulda koca menderekte canlı veya taze yemle bile 50 kişiden sadece 1 kişi 2 ane balık alabiliyosa boğazda spinle iş yapmak zor olur kanımca doğru merayı bilmedikten sonra :) Ama ben çoks evdim spin işini tutmasamda o sahteyi çekerken balık tutmuş kadar oluyorum inşallah yakın zamanda avımızı yaparız spin takımla :)

Taneraksay bunu beğendi.
  4. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Evet spin takımla atış yapmak, sahtelerin suda yüzerek gelişini izlemek, kaşıkların yalpalamasını izlemek filan oldukça keyifli. Zaten bunlarda olmasa ben çoktan vazgeçmiştim. Eğer biraz olsun umut varsa denerim. Bu başlıktaki amacım hem umut olup olmadığını anlamak hem de varsa yanlışlarım onu düzeltmek. Sonuçta benim gidebileceğim yerler belli. Keşke imkan olsada egede akdenizde karadenizde avlanabilsek. Ama buralar benim senede anca 1-2 kez gidebileceğim yerler.

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Sabah gün ağarmadan deneyin farkı göreceksiniz...

6. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Şun balık sahte yemiyor nedense, itibar etmiyor yeme geliyor o da çok kuvvetli değil. İmkanınız varsa sabah erkenden heykelin oradan deneyin. ince uzun parlak sahteler yada kaşık deneyin hızlı sarın belki bir kaç tanesini kandırabilirsiniz.

7. kahramanaa

kahramanaa Üye

s.a murat kardesiim senin adina uzuldum ama unutma balik alamayan bir tek sen degilsin denizde yemliye bile gelmezken bizim sahtelere gelmesini beklemek biraz uyanik aptal hissi veriyor :) hevesin kirilmasin bu zaten ole bisey degil her gun her atmada balik alsaydik bunun bir anlami kalmazdi diye dusunuyorum ..
    bu gun kizar yarini dusunmeye baslarsin eksiklerni arar,dusunur ve tekrar donersin..:):D:D

8. kahramanaa

kahramanaa Üye

bu arada bu heykel nerde oluyor:D:D

9. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Valla açıkçası benimde amacım her gittiğimde balık almak değil. Ama bayağıdır denemeler yapıyorum ve hiçbir sonuç yok. Eğer dediğiniz gibi bu normal bir durum şu an av balığı bol olduğundan ya da vs. sebeplerden zaten alınamıyorsa bir acemi olarak benimde almam tabiki zor. Ama umut var diyorsanız, bu bölgelerden de spin takımla iş yapmak mümkün diyorsanız denemelere devam tabiki. Sabah önerinizi de deneyeceğim. Bu heykel dediğiniz sarayburnu civarındaki turgut reis heykelimi acaba?