Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çadır hakkında bilgi edinmek

Konu, 'Hobiler' kısmında Mert Özer tarafından paylaşıldı.

1. Mert Özer

Mert Özer Aktif Üye

Merhabalar baliksevdam ailesi ;

Almayi planladığım bir çadır için sizinde bilginizi almak istedim bilindik siteleri iyice araştırdım ve bu siteden başka uygun fiyata satan bir yer bulamadım malesef, bu çadır sizce nasıl uygunmu alınırmi görünüş bakımından güzel gözüktü gözüme şimdiden teşekkür ederim.
    Evolite Excamp 4 Çift Tente Çadır Fiyatı - Taksit Seçenekleri

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. havatemiz

havatemiz Aktif Üye

Merhaba,
    Eski bir dağcı olarak çok şanslı olduğunuzu bir defa belirtmeliyim. İnanılmaz kalitede ve çok değişik amaçlara hizmet edecek çadırlar piyasada bulunabiliyor. En pahallı olan çadırlar Expedition çadırları olup yüksek irtifada kullanılmak için yapılmışlardır. Üç veya Dört , beş mevsim çadır olarak anılanlar ise hangi aylarda kullanılabilecekleri çadır üreticileri tarafından belirlenmişdir. Çadırlarda verdiğiniz paranın tam karşılığını alırsınız. kalite ve fiyat doğru orantılı olarak birbirini izler. Çadırı İlk kullanmanızda yırtılmasını, fermuarın bozulmasını, tabanının taşlık bir arazide delinmesini, dala takılıp yırtılmasını veya yağmur almasını istemezsiniz. Almayı düşündüğünüz çadırın uzun yıllar dayanacağını düşünmüyorum. Yok ben ileride trekking v.s gibi aktiviteleri de yapmak istiyorum derseniz o zaman üç veya dört mevsim çadır seçin. Uzun yıllar kullanın . Bir de konunun uzmanı outdoor malzeme mağazalarından ( Adrenalin, Atlas, Macera Cumhuriyeti V.s ) ürünleri inceliyerek ve karşılaştırma yaparak çok daha iyi bilgi alabilirsiniz.

Mert Özer bunu beğendi.
  4. Mert Özer

Mert Özer Aktif Üye

Verdiğiniz bilgiler için öncelikle teşekkür ediyorum.. Sadece balık avına giderken kalabilecegim bi yer olsun kamp için bi yere giderken yağmur gecirmesin diye idare etse bile yeterli aslında dediğiniz gibi iyi bir araştırma yapmak gerekli

5. HAKTAN

HAKTAN Üye

Mert merhaba.Çadır işi biraz çetrefilli bir konu sınırlarını iyi belirlemen lazım,zira metro marketten alınan bir çadır ile yaz kampına gelen arkadaşımın 3 yıl önce 1 Temmuz gecesi yağan sağanak yağmur altında çadırının içi havuz gibi su dolup eşyalarının ıslanması neticesinde kamp eğlencesi işkenceye dönüştü.Ben Pinguin Gemini Extrem 3 kişilik çadır kullanıyorum.4 yılda yaz kampı da yaptım, - 15 derecelerde de kış kamplarında keyif ile uyudum.Tabi uyku tulumu kaliteside çadır kadar önemli.Anladığım kadarı ile sen iyi havalarda kullanacaksın ama yinede kriterlerin ;su geçirgenliği az ,nefes alabilirliği yüksek,mümkün ise alüminyum pal'leri olan,yaşam mahalli dışında eşyalarını muhafaza edeceğin geniş bagaj kısmı olan ve kesinlik ile çift tenteli minimum 2 kişilik bir çadır almalısın.Tabi mat,uyku tulumu, orta kalite polar battaniye gibi yardımcı ekipmanı unutmamalısın.İnternet mağazalarından ziyade outdoor mağazaları tavsiye ederim yerinde görerek ,dokunarak ve pazarlık ederek alışveriş hem zevkli hem kesene faydalı olacaktır.Her zaman yardıma hazırım Mert kardeşim.

Mert Özer bunu beğendi.
  6. Mert Özer

Mert Özer Aktif Üye

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim en yakın zamanda outdoor mağazalarına göz gezdirecegim linkteki çadır yağmurlu ve soguk havalarda iş yapmazmi 4 mevsimlik bir çadır değilmi acaba çift tenteye sahipmis oda teşekkür ederim

7. senihcan

senihcan Daimi Üye

Hocam çadırı inceledim bu fiyat performans olarak iyi bir ürüne benziyor. 4 mevsim bir çadır fakat su geçirmezlik dereceleri biraz düşük. Ben şahsen Hasan dağı kış kampında 2500 metrede - 10 derece sıcaklıklarda dış tente 4000mm taban 8000mm su geçirmezlik oranına sahip husky çadırda kaldım. Oda orta seviye bir çadır. Genel özelliklerini karşılaştırdığımda arada büyük bir fark yok . Benim görüşüm kış kampları dahil rahatça kullanabileceğiniz güzel bir çadır. Tabi bunları ürün tanıtımında verdikleri özelliklere bakarak söylüyorum . Dağda olmadığınız sürece her türlü koşulda kar yağmur güneş gayet rahat kullanılabilir . germe iplerinide doğru kullandığınız takdirde fırtınalarda bile rahatça kullanılabileceğini düşünüyorum . Bir ön bilgide vereyim eğer 4 mevsim çift tente bir çadır alıp kullanacaksanız en önemli özellik iç katman ve dış katman çadırın birbirlerine temas etmemeleri . Bu çadırların özellikleri tente ve iç çadır arasında havayı tutması ve içeride ki havayı dışarıdan daha sıcak tutması ve içerideki nemin aktif bir şekilde dışarı atılmasıdır. Eğer iç çadır ve tente birbirine değerse bu hava akımı bozulacak içerideki nem dışarı çıkamıyacak ve nem içerde soğuyacak hatta donacaktır . Tabi yine bir etken var eğer dışarının nemi içeriden fazla ise nem yine içeride kalacaktır . Uludağda bu durum çok yaşanır özellikle çadırın içinde kışın içeride donan nemin yüzüne kar olarak yağması çok olağan bir şeydir :)

havatemiz ve Mert Özer bunu beğendi.
  8. Mert Özer

Mert Özer Aktif Üye

:)) teşekkür ediyorum bilgileriniz için yorumunuz kafama yatmış durumda bu çadırı biraz daha arastiricam olmadi en son çare alcam gibi

9. HAKTAN

HAKTAN Üye

Bu fiyata veya cok yakın fiyatlara daha bilindik ve kendisini bu konuda ispat etmiş bir ürünü gorerek dokunarak ve satıcıdan dogru bilgileri alarak hedefe daha kisa yoldan ulasırsın.Demem o ki karaköy'e git yuzlerce ürünün içinden hem amacına hem gönlüne göre bir urunu al.Aksi durumda ilk kamp ta sağda solda ki cadırlardan pek gözünü alamazsın.

Mert Özer bunu beğendi.
  10. Mert Özer

Mert Özer Aktif Üye

Merhabalar gene sabit fikirli biri olarak istediğim çadırı almış bulunmaktayım ama ayarlamasi ve kurması biraz karışık gibi geldi çift tenteli ic tentede klipsler var polleri bu klipslerdenmi geciricez acaba bide çadırın 4 köşesinde anahtar tarzinda kisa cubuklar var acaba bu polleri sabitlemek amaci ilemi yapılmış...

11. uLuGTaN

uLuGTaN Yeni Üye

evolitenın cadırından ben aldım kullanıyorum gayette memnunum