Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

çalişkan bir takim önerisi

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında ogcnd tarafından paylaşıldı.

1. ogcnd

ogcnd Üye

Merhaba arkadaslar ve abiler sizinle ufak ama cok caliskan bir spin tkm paylasmak istedim takimin arkasina rapala baglandigi gibi silikon baglanarak ta cok basarili avlar gerceklestirebilirsiniz anlasilir olmasi icin misinayi koyu tuttum tabi zeminde belli olsun diye sadece fc kullaniniz orjinal takimda kullandığım malzemeler muhtelif ağırlıkta PROTACKLE Tycoon kaşık ve yaklaşık 50-60 cm kısa FC beden ve bedenin iki ucuna rapala klipsi takarak hem kolay değişiklik ve aksiyon koruması sağladım farklı kaşık türleride denenebilir ama genelde kaşıklarda arkada tek iğne olduğu için arkada ki iğneyi almak gerekiyor bu model kaşıklarla hem daha avcı takım sağlanıyor ve birden fazla balık alınabiliniyor ayrıca bu teknikle spin ile uzun atış yapamamaktan şikayetçi dostlarımız daha uzun atış menziline kavuşmuş olacaklar
    saygılar

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. umooth

umooth Aktif Üye

Üstat ben anlamadım bu takımı nereye bağlıyosun ? Birbirine paralel mi gidiyor? Yoksa kaşığın arkasına mı bağlıyosun rapalayı? Biraz daha açıklayıcı yazabilir misin? Ya da kamışın ucunda nasıl duruyor onu bir çizip yollarsan daha açıklayıcı olur.
    Teşekkürler

4. ogcnd

ogcnd Üye

elbette biraz daha anlatmaya çalışayım ana bedenin ucuna klipse kaşığı bağlıyorum kaşığın arkadaki uzatmasınada STROFT FC2 0,25mm 40-60 cm kadar kullanarak tekrar klipsle rapalaya bağlıyorum basitçe çizmeye çalıştım

Ekli Dosyalar:

5. umooth

umooth Aktif Üye

Tamam arkasına bağladınız, peki bu durumda kaşığın balık alma ihtimali de var mı? Bir de atarken dengesiz gitmiyor mu?

6. duran

duran Yeni Üye

ilginç geldi yalnız,atarken sorun teşkil edecek gibi....

7. ogcnd

ogcnd Üye

kaşığın arkasına bagladığınız sahtenin ağırlığı kaşık ağırlığının 3/1 oranını geçmediği müddetçe at-çek de bir dengesizlik oluşmuyor çok sayıda balık aldım bu sistemle atış kısmına gelince kullandığımız misina boyu kısa ve fc olduğundan çünkü fc ler daha sert bir yapıya sahipler bugune kadar dolaşma sorunu yaşamadım atarken oluşabilecek dengesizliklerde normal kursun ve surfle rapala atarken oluşabilecek denge problemlerinden daha az son olarak birden fazla balık alınması çok rahat gerçekleşiyor gerek kaşık gerek rapalanızda balıkla çekmeniz fazlasıyla mümkün

8. ogcnd

ogcnd Üye

bu sistem umbrella rig adı verilen çoklu ve çok başarılı olan avlanma sisteminin tekilleştirilmiş halidir avını takip eden avcı görünümü sağlayıp saldırgan balıkları cezbeden bir sistem bu sistemde kaşıktan sonraki ara bedene çok kısa köstekle tüylü çapari bağlayanlarda mevcut fakat buda tekneden daha çok işe yarıyor

9. ogcnd

ogcnd Üye

atarken değilde birden fazla balık takıldığında tatlı sorun teşkili mevcut :p

10. SworDFish48

SworDFish48 Aktif Üye

Bence Bu Sistem iş yapar, levrek beyaz silikon sırtılara bayılıyor tabiki silikon atılmıyor hafif. bugun arkadaşım sefaf toplardan denedi kaşık yerine iş yapargibi gorunuyor fakat top yerine kaşık olsa iş yapar denemek lazım. paylaşım için teşekürler...

11. ogcnd

ogcnd Üye

rica ederim şu an elimde bitmiş bir tükenmez kalem var ve levrek için basit 3'lü alabama yapımı ile meşgulüm silikonlarım evde olduğu için tamamlayınca resim ekleyeceğim malum şemsiye tipi ürünlerde(alabama veya umbrella)çelik gövde ve teller kullanılıyor ülkemiz sularında daha avcı olacağını düşündüğüm için ben şeffaf tükenmez kalem tüpü kullanarak hazırlıyorum fikir eleştiri ve öneriler oluşması için az sonra temsili bir resim ekleyeceğim
    saygılar