Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çanakkale Alabalık avı

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında AsilTürk38 tarafından paylaşıldı.

1. AsilTürk38

AsilTürk38 Yeni Üye

Merhaba abilerim kardeslerim üstadlarım. Çanakkalenin yenice ilçesinde ikamet ediyorum. Buraya kayseriden taşınalı 1 sene oldu ama dogru duzgün bir avlak bulamadım. Göl ve barajlarda sazan tükenmiş durumda arik çıkmiyor. Bildiğiniz duydugunuz bir yerde alabalik tutabileceğim bir yer varmı?

barisgirgin ve coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. coner

coner Daimi Üye

Aramıza hoş geldiniz.

AsilTürk38 bunu beğendi.
  4. AsilTürk38

AsilTürk38 Yeni Üye

Hoşbulduk abicim sagolun

coner bunu beğendi.
  5. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Öncelikle Hoşgeldiniz.. Çanakkale deki iç sular Turna bakımından zengin.. Hedef başlığınızı değiştirin bence.. Rastgelsin..

coner bunu beğendi.
  6. AsilTürk38

AsilTürk38 Yeni Üye

Hoşbulduk hocam.Turna için hangi bölgeleri önerirsiniz? Yardımcı olursaniz sevinirim

coner bunu beğendi.
  7. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Ben Canakkaleyi ve civarını pek bilmem sadece gözlemlediğim ve duyduğum trofe niteliğindeki avlar neden ile söyledim.. Mesela Çanakkale merkeze yakın bi baraj varmış oraya bakabilirsiniz..

8. AsilTürk38

AsilTürk38 Yeni Üye

Tesekkur ederim hocam

coner bunu beğendi.
  9. barisgirgin

barisgirgin Aktif Üye

çanakkalede olup tatlı su balığı peşinde olmanızda hayli ilginç :) bence bian önce tuzlu su avlarına başlarsanız daha keyfli avlar yaparsınız çok verimli sulardasınız, bu mevsimde tatlı avıda yasak sanıyorum..levrek peşine düşün derim ;)

coner, M.Taha D. ve hayali_53 bunu beğendi.
  10. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Selamlar foruma hoşgeldiniz,

ÇAnakkalede Kaz dağlarında alabalık var,

Çanakkale Ayazma deresinde ve darıdere'de alabalık avı yapabilirsiniz,

Ayazma derede genelde gokala vardır lakin orman içi sular kapsamında olduğundan bu mevsimde alabalık avcılığı yasaktır, alabalık sezonu 1 martda açılıyor,

Ayazma deresinin üstünde buyuk bir alabalık yetiştirme çiftliği vardı hala faal olduğunu duydum giderseniz ilk çiftliğin alt kısımlarını deneyin çiftlik kaçkınları oltanızı ziyaret edebilir, dere oldukça güzel ağaçlık doğası muhtemeşemdir bakdınız balık tutamıyorsunuz ayazmanın buzzzz gibi suyundan içersiniz oda kar kalır yanınıza Rastgelsin.

coner bunu beğendi.
  11. AsilTürk38

AsilTürk38 Yeni Üye

Evet haklısınız abi :) Denize 1 saatlik uzakliktayim çanakkale nin yenice ilçesinde ikamet ediyorum buralardaki gol ve baraj larin hepsine gittim lakin balik çok az ve küçük. Yerli halkin çok fazla ağ ile avlandiğını, ve 10-15 cm boyundaki sazanları alı koydukları gördüm o yüzden hiç buyuk balik yok küçük baliklari almak bana ters oldugu icin alabalik aramaya başladım yakinlarda. Daha önce kayseride yaşadığım icin deniz avından hic anlamiyorum. 1 kez 3 ay once gittim ve tatli sudan çok farkli oldugunu gordum 3 aydir bu formu takip ediyorum ve bir çok sey öğrendim hatta 6-7adet yemli takım yaptim buradan öğrendiklerimden ve öğrenmeye devam ediyorum. Kış günü denize gidip bilmeigim bir merada hezimet yaşayıp denizden soğmamak için yazı bekliyorum:) yazın kıyıarı gezip,buradan daha çok sey öğrendikten sonra deniz avına tamamen başlıcam insallah. Alabalık ve turna meralarini bana daha yakin olma ihtimali oldugu icin öğrenmek istedim. Tabiki sezon dışında gitmicem

barisgirgin ve coner bunu beğendi.