Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çanakkale Lapseki Arası

Konu, 'Genel Konular' kısmında U.Dalkılıç tarafından paylaşıldı.

1. U.Dalkılıç

U.Dalkılıç Yeni Üye

Yaz tatilimi geçireceğim bölgede yani çanakkaleden lapsekiye giderken 18 km. de saltık mevkiinde bu gittiğimde balık yakalamak istiyorum.Fakat bu hobide yeniyim galata köprüsü ve birkaç kere avcılar sahilden balık tutmuşluğum var.Gittiğimde yanımda neelr götürmeliyim çanakkale boğazında hangi balıklar ne şekilde avlanır yardımlarınıza aihtiyacım var.Kamış ve makina sağlam dam marka sabrım ve zamanımda olacak di
    ğer ihtiyaçları yazarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Şu sıralar Çanakkale Boğazı pek verimli değil.
    Klasik yemli takımlarla şansınızı deneyebilirsiniz.
    Necmi Fidan abimiz mesajınızı görürse Çanakkale yerlisi olarak size daha fazla yardımda bulunabilir.
    Siz de bu arada onun raporlarına gözatarak neler gerektiği konusunda bir fikir edinebilirsiniz.

4. U.Dalkılıç

U.Dalkılıç Yeni Üye

Tamam dır yemli takımlarımı alıp gidiyorum .Araştırmayada devam :)

5. necmi fidan

necmi fidan Aktif Üye

Sen geleceğin zaman bana haber ver.Lapseki civarları kıyıdan mırmır yapmaya başladı.Çanakkale tarafları biraz karışık.Kilitbahir tarafına veya abide altına gitmen gerekir.Ben Lapseki ye 20 km uzaklıkta Şevketiye köyünde yazlıkta kalıyorum.Her zaman yazlıkta kalmasamda bazen oralarda avlanıyorum.Beraber olta atma şansımızda olabilir.:) Takımda ayarlarım sen merak etme..

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

İşte budur. :)

7. arno_16

arno_16 Aktif Üye

necmi abi selamlar sizi yaban tvde izlemiştim çanakkalede olduğunuzu yeni fark ettim bende iş içabı ayda en az 3 kere geliyorum çanakkaleye lapseki limamının yanında feribotlara bakan kısmından geçen hafta olta attım ama bütün yemleri yengeçlere kaptırdım çok yengeç vardı.şamandıralı takımlada bir şey denk gelmedi.inşallah bir dahaki gelişimde tanışmak ümidiyle saygılar.kısmetse bu ayın 24 de boğazda tekne ile av yapacağız çanakkalede tanıdığım bi abimizin teknesiyle...

8. necmi fidan

necmi fidan Aktif Üye

Oralarda sadece ispari çıkar.Sağ tarafta limanda iskeleye bakan taraflar mırmır yapıyordu.Ama çoktan beri oralarını denemedim.Selamlar..:)

9. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Aktif Üye

Zaman zaman çupra da yapıyor. Mırmır yakalamak istiyorsanız lapseki dalyanı ile Eski DMO kampının arasında kalan alanda veya kampın ilerisindeki alanı deneyin. Burun olduğu için balıkların koya giriş yeri;) Kefal, mırmır, yeterince büyük olmayan çupra, isparya, menekşe, gece de ispendek ve levrek şansınız var.
    Necmi abi, 10 gün sonra Lapseki ve Çardaktayım. Kayıkta her zaman yerim var.
    Bizim meşhur rüzgarlar müsade ederse her gün balıktayım. Yolunuz düşerse her zaman beklerim.:) Olta atar sohbet ederiz. Bu arada on gün önce oralardaydım. Şevketiye limanının etrafından çok güzel yılan balığı çıktığını duydum;)

10. Murat BİLGE

Murat BİLGE Aktif Üye

Balıksevdam'ın güzelliği bu işte.
    Kimin hangi konuda sorusu varsa anında cevap buluyor.
    Ağırlıklı olarak Çoğumuz İstanbul'da olsakta,
    Türkiye'nin neresinde olursa olsun,
    balık nerede çıkar?
    ne kullanmalıyım? ve Nasıl tutmalıyım?? diye sorulsa
    mutlaka o bölgeden bir üyemiz duruma açıklık getiriyor...

Güzellikler ve bilgi paylaşıldıkça dahada artar.
    Saygılar.

11. U.Dalkılıç

U.Dalkılıç Yeni Üye

Necmi abim selamlar .Yazlık dedinizde bizimkilerde saltık denilen yerde sizinle lapsekide balık tutmayı gerçekten çok isterim .Saltık denilen mevkii hakkında bilginiz varmı .Açıkcası evden çıkıp sabah erken yürüyerek yada akşam gece hiç farketmez :) balık yakalamaya çalışmak gibi bir fantazim var.:D

Bilgiler için ayrıca teşekkür ederim ergeç vevap geleceğini biliyordum bu yüzden sordum.Selamalar..:)