Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çanakkale macerası 18 HAZİRAN -20 HAZİRAN bölüm 2

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Faruk Usta tarafından paylaşıldı.

1. Faruk Usta

Faruk Usta Daimi Üye

Lapseki limanına ulaşmış Çanakkale merkeze doğru asfaltı eskitirken kardeşimde müşterisi ile görüşme yapmaktaydı şehir merkezinde buluşup işimizi halledip ,bir an önce yatak denen dinlenme aletine ulaşmak için can atan bedenlerimiz ,okeye dönüyordu :)

işimizi halledip teyzemin kordon sitesindeki evine dar attık kendimizi ,hoşbeş selam faslından sonra, ben teyze yer göster az sonra yıkılacağım yoksa feryadını bastım :p şööyle güzel bir siesta yapalım kafamız yerine gelsin değil mi :) uyandığımızda olacaklardan habersiz . çektik fişleri :)

akşam olmuş güneş boğazın üzerine sermişti kızıl saçlarını ,kızılına ,yeşiline mavisine kurban olduğum memleketim,çizmişti yine doyumsuz seyirlik tablosunu .

kardeşim abi balığa gidelim kilitbahir bize bakıyor dedi gidelim be kardeşim gidelim de ortalık balıkçı görsün :D aynen bu kelimeyi kullandım ..geçtik karşı yakaya yemlerimiz ful yemci sağolsun boru kurdu ve sülünez yemle at bekle çömez karagöz, at geriye büyüde gel seni yaramaz :p en sonunda birader den güzel bir sarpa kiloluk ,(arkadaşlar resim gerçek değil çünkü fotolar yalan oldu az sonra anlatacağım, örnek olsun diye koydum )

hava iyice kararınca döndük geriye ,zaten balıklarda ufaktı bir tek sarpa mız var adam gibi onu eve bırakıp çıktık kordon boyuna ..

arkadaşlar kusuruma bakmayın yazmadan geçemeyeceğim

Çanakkale belediyesini tebrik ederim :eek: sahilde ışıklar yanmıyor,çiçekliklerin dibi olmuş ot yığını ,kaldırım ve yol çalışması bırakılmış bu tarihe ,banket taşları palet halinde gezi yolu üzerinde hemde bu tarihte turist mevsiminde ,çok ıyı çalışıyorlar ,tebrikler .. umarım bu yazı okunur da düzeltmeler yapılır ..

sahilde gezerken ,kardeşim bu isim tescilli nasıl olur da kullanılır derken garsona yapıştı kim bu mekan sahibi Erhan bey!!!!kendisi nerede ? burada değil ağabey Asos ta ,evet mekan sahibi kardeşimin okul arkadaşı isim doğru ,mekan doğru kişide doğru ama uzakta ,nasıl görüşürüz garson tel. edeyim abi istersen ,et ulen telsiz tel geldi eski dostlar telde hasret telde diner mi yüksek okuldan mezun olalı 10 yıl olmuş hemen geliyorsun Asosa teldeki kişi kardeşim bana bakıyor hadi kardeşim bizi Asos bekliyor yolumuza bakalım deyince ben kardeşimin gözlerindeki ışıltı her şeyi anlatıyordu zaten saat 21:30 1,5 saatlik yol var :);)
    az gittik uz gittik Asos a nail olduk..:)

asos saat 23:15:
    hoş beş felan derken takımlar at çek kamışları bagajda gittiğimiz mekan sahile sıfır ve aslan gibi bir dolunay var ben sahile iniyorum kardeş kamışları alıp, böyle bir gece kaçmaz bu mekanda ,tabi ki cevabını alınca sahtelerim ve ben, dolunay deniz ,alabildiğine özgürlük

ilk yarım saat elimde mey kadehi, ben ve Midilli bakışıyoruz bardan gelen ince klasik müzik sesi ile daha sonra at çekler başlıyor ,kandırılabilecek balık var mı diye ,birden kamış eğiliyor su altı 30 kullanıyorum tamam diyorum yapıştı paşa geliyor ,ama hayal kırıklığı gelen melanur :eek: yok paşa yok ortalıklarda her durum müsait sonra su üstü sahteye dönüyorum vaz geçilmezim rover 128 ha16r ,paşa kıyıya 3 mt. kala yatıyor sahtenin üstüne dur çabalama sevip yollayacağım seni desem de dinlemiyor yavrucak savaşa devam ediyor kafa atıyor sağa sola kaçıyor balığı kıyıya alıyorum yine çömez bir levrek (ispendek)40 cm civarı ben iğneleri ayıklamaya çalışırken ,bir çift ayakkabı görüyorum beni izliyormuş zaar ..şöyle kafamı kaldırp bakıyorum Ünsal (kurtlar vadisi izleyenler bilir )

Tamam simayı tanıyorum ama ismini bilmiyorum aynı mekanda olmanın ve mekan sahibinin kardeşimin arkadaşı olması hasebi ile selam Ünsal bey diyorum :p:p oda selam diyor başlıyor bir muhabbet ,içine taze nane yaprağı konulmuş aslan sütü içiyor sevgili Mesut abim (isminin mesut olduğunu daha sonra Erhan söyledi :D)

gecenin ilerleyen saatlerinde vadi muhabbetti, gecenin mührünü vurdu :):):)

2.bölümde bu şekilde bitti yarın 3 . bölüm pazar olduğu için yazarım her halde:p:p

herkeze sevgi ve saygılarım ile

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Faruk abim her günün ayrı olay valla ne renkli bir hayatın var:D Vallahi sana imreniyorum bu formunu neye borçlusun abi? Tebrikler yıne guzel bir av ve sohbet muhabbet Fatih abime de selamlar:D

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

İnsan Ünsal öldükten sonra mı karşılaşır onunla.
    Ölmeden evvel karşılaşsaydın belki sen de oynardın vadide.. :D

5. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

abi o öldüyse seni ihityarların yerine alsınlar işte reitingi artar sayende zaten tnt ye geçecekmiş daha izlemem
    memedali erbilden sonra polat mı olur yaw :D

6. freefish

freefish Aktif Üye

Faruk abi Ünsal son bölümde ölmüştü !!!!!
    yoksa ölmemiş mi ?????

:)

7. Faruk Usta

Faruk Usta Daimi Üye

Teşekkürler Selahattin cim işimin stresli ve yorucu olması sebebi ile eğleneceğim hiç bir fırsatı kaçırmamaya çalışıyorum dinlenme zamanlarımdan bile feragat atmek zorunda kalıyorum belki vücud olarak dinlenemiyorum ama kafa formatlanmış oluyor buda yeter zaten :):)

8. Faruk Usta

Faruk Usta Daimi Üye

:D:D yok abi istemem bundan 5 yıl evvel bir reklam filminde oynamıştım ama oynamaz olaydım ondan sonra işlerim hep ters gitti ,ekran yaramıyor bana:D

9. Faruk Usta

Faruk Usta Daimi Üye

gelen teklifleri menajerim değerlendiriyor :D:D:D:D

10. Faruk Usta

Faruk Usta Daimi Üye

yok yok kanlı canlı fake (feyk) yapmışlar dizide ,aslan gibi aslan sütü tüketiyor :p:p

11. reisbey

reisbey Üye

'macera dolu amerika' gibi olmuş.. güzel anlatım..