Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çanakkale sokakağzı yem tavsiyesi

• Konbuyu başlatan BS Okuru
  • Başlangıç tarihi
B

BS Okuru

Misafir
Arkadaşlar acaba surf takım ile kurşun arkası çalışsam iş yapar mı?

Sent from my iPhone using Tapatalk

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Arkadaşlar acaba surf takım ile kurşun arkası çalışsam iş yapar mı?

Zargana topu ve ipek ile zargana yakalayabilirsin
Aynı yöntemle ipek yerine silikon takarak da şansını deneyebilirsin

B

BS Okuru

Misafir
İpek ile zargana aldım ama boyları tatmin edici düzeyde değildi saldım ve daha sonra zarganaya atmadım. Kayalıklarda üste çıkıp 100 gram kurşunu dibe indirdikten sonra rapala sonuç verir mi. Daha doğrusu takılma sorunu Yaşar mıyım?

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
İpek ile zargana aldım ama boyları tatmin edici düzeyde değildi saldım ve daha sonra zarganaya atmadım. Kayalıklarda üste çıkıp 100 gram kurşunu dibe indirdikten sonra rapala sonuç verir mi. Daha doğrusu takılma sorunu Yaşar mıyım?

O bölgede levrek dışında tatmin edici balık bulmak zor kıyılarda. Yemli takım deneyebilirsin. Belki karagöz, ıstakaroz yakalayabilirsin. Bonus olarak da çipura olabilir ama boyları tatmin edici olmayacaktır. Zargana topu ve silikonla melanur yakalayabilirsin belki..
Levrek için de sabah gün doğmasına yakın ve güneş alçalırken denemeler yapabilirsin.
Ben geçmişte yaz ve gündüz saatinde de levrek yakalamıştım o bölgelerde ama o zamanlar çok azimli bir acemiydim.
Sıcak vs bana işlemiyordu. :D

etulum

Üye
Adı
Emrah

Liman kayalıklardan bahsediyorsanız şöyle yardımcı olayım, iki hafta önce gözlükle oraları inceledim ve kayalıklardan 5-10 metre açılınca taş döküntüleri bitiyor ve kumluk/yosunluk alan başlıyor dolayısıyla çok dibe indirecekseniz kaya olmasa bile yosunlara takılabilir ama her durumda son 5-10 metrede dikkatli olmanız gerekir.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler

Bu balık silikona ve bazı sahtelere de atlar