Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çanakkale ve Çevresi Avlak Bölgeler ve Balık Raporları

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında tuncay-ay tarafından paylaşıldı.

1. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

SELAM ARKADAŞLAR ÇANAKKALE VE ÇEVRESİ AVLAK BÖLGELERİ VE BALIK RAPORLARINI PAYLAŞIP BİRBİRİMİZE YOL GÖSTERME AMAÇLI AÇTIM KONUYU.. YÖNETİCİLER DE KONUYU SABİTLEYİP DAHA KULLANIŞLI Bİ HALE GETİRİRSE SEVİNİRİM :)

hakan4117 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

Geçenlerde Geyikli Beldesi Civarında Bulunan Yeniköy'ün aşağı kısmındaki iskeleye gittik. Güzel balıkların olmasına rağmen umduğumuzu bulamamış olsak ta makara muhabbet yetti. Umdugumuzu bulamadık derken de yanlış anlamayın güzel balıklar vardı levrek, mırmır vs. önümüzden geçip gittiler.. Şans işte.. Bize de 5 tanecik çipura yavrusu (lidaki) denk geldi.. olsun maksat muhabbet merayı test etmek , ona göre ekipman takım hazırlamaktı zaten :) o bölgelerde yazlıklarda tatil yapan abiler kardeşler sizde gidip bir test edin derim. Belki bizim önümüzden geçenler bizi beğenmemiştir de size gelir :) hadi rast gele..

lidakilerimiz bunlar :)

avlandığımız meralar ;

sabahın erken saatlerınde ( 8:00 ) da iskeleye indik. ilk olarak 3 nolu bölgeye açtık takımları. 1 saat kadar orda olta attık. ( yemli ). sonrasında önümüzden geçen levrekler olmasına rağmen bir icraat olmayınca tası tarağı toplayıp 1 nolu kumsal bölgeye geldik. orada 2 saat kadar durduk 10 ar dakika arayla ilki ufaktı 5 adet junior çipura aldık ( lidaki ) tabi lidakilerle tatmin olmayınca hem kumsal da kalabalıklaşmaya başladı. 2 nolu bölgeye gittik ordada büyük balıklar olmasına rağmen bize rast gelen olmadı. sonrası büyük hüsran ( muhabbeti yeter :) ) Çanakkale yolunu tuttuk. Ama gerçekten güzel yer.. Güzel bir sahte seçimi yapıpta Şeref abinin söylediği gibi at-çek yapsakdık belki büyük balıklarda rast gelirdi ama inşallah bidahakine :)

http://www.baliksevdam.com/forum/sabahin-erken-saatleri-ve-yeni-koy-sahilleri-10129.html

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 24 Ağustos 2013
    hakan4117 bunu beğendi.
  4. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

Aldığımız istihbaratlar doğrultusunda akşam saat 8 gibi kumkale de olmayı planlıyoruz. önümüzde up uzun bir gece olacak. İnşallah rastgelir de , güzel avları ve meraları sizlere aktarırım.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bölgenin sol tarafı tamamen taşlık, yanınıza bol bol kurşun ve olta takımı alın.
    Rastgelsin

hakan4117 bunu beğendi.
  6. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

eyvallah abi. kurşun stokların da sıkıntı yok. 10 'a yakın takım hazırladım tek iğneli geçen gün dediğin gibi iğnelerinde büyüğünü ve uzun saplısını aldım . tek problem yemin sardalya olması.. :)

hakan4117 bunu beğendi.
  7. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

Kumkale derken Kepez nasip oldu. ( şeref abi geçen ki beraber attığımız mera ) . Biri captain 1405 4/0 , biri sinek iğne olmak üzere kendi hazırladığım 2'li takımlar , üzerinde 50gr. kurşun. Yem midye avlak yerimiz kepez / gümrük ilersi plaja doğru..

oltayı ilk attığım da 3-5 saniye içinde başladı vurmaya baktım hala vuruyor yavaş yavaş çektim kıyıya büyük iğnede yem duruyor sinekte bir tane ufacık lidaki neyse onu saldım denize. sonrasında bir tane daha lidaki (iş yapacak cinsten ).. oltayı yine attım attığım ile çekmem bir oldu tamam dedim levrek geliyor kurşun zaten 50 gr. kıyıya çekerken de suyun üzerinden çırpına çırpına geliyor Bi baktım istavrit hayaller tabi paramparça :) sonrasında iki adet lidaki daha..

avımız :

1 adet istavrit
    3 adet lidaki

avlandığımız mera :

Çanakkale / Kepez Balıkçı Barınağı İlersi

levrek / istavrit / karagöz / çipura / palamut alınan bir yer ama sadece bana lidaki / istavrit rastgeldi.. nasip işi. adamlar 5 mt ötemizde alıyor 600-700 gr levreği vs. biz alıyor 100-150 gr balığı..

hakan4117 bunu beğendi.
  8. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

Nasip Olursa bu akşamdan Gelibolu / karainebeyli köyüne gideceğim. Bilen bilir karainebeyli'nin koyun limanı meşhurdur. :)
    Tabi akşam saati karanlıkta gidilecek bir yer olmadığından sabahın ilk ışıklarını bekliyeceğim. Saros'un boş çevirmeyeceğine inanıyorum.. İnşallah zıpkınla avlanan denk gelmez de keyfimi kaçırmazlar..
    Ayrıntılar, balık raporları yarın akşam ... :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 24 Ağustos 2013
    hakan4117 bunu beğendi.
  9. angora

angora Yeni Üye

hadi rastgelsin tuncay,kepezde bi kaç akşam takıldım levrek yavrularını kurtarmakla uğraştım. bakalım bu akşam bende bi karşıya geçmeyi düşünüyorum fakat bugün cumartesi çok kalabalık oluyomuş.en iyisi dsi önüne gitmek sakin sakin. geçen gün 900 lük mırmır çektim ordan, hemen yanımda da levrekçi biri vardı 2 levrek aldığını gördüm. canlı teke takıyodu. bende bi deneme yapıcam, bakalım nolcak.

hakan4117 bunu beğendi.
  10. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

eyvallah abi. Dsi önünde olta atan arkadaşlar tanıyorum güzel balık alıyorlarmış oradan. ama ben daha hiç gitmedim. hafta sonu karşılar kalabalık olur doğrudur. kilitbahit - Eceabat arasında filan olta atıcak yer bulmak zor olur. Benim gideceğim yer bakalım nasıl olucak merak ediyorum.. Yem olarak teke hiç kullanmadım genelde favorim midyedir. nadiren sülina , boru kurdu , tavuk göğsü kullanırım.

hakan4117 bunu beğendi.
  11. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

yorucu bir günün başlangıcı..

Günün ilk ışıklarıyla beraber , Karainebeyli köyünden koyun limanına doğru harekete geçtim. Zorlu , uzun ve bir o kadarda keyif verici bir yolculuktan sonra Koyun Limanının o eşsiz güzel manzarası tam karşımdaydı.. Dağın eteklerinden koyun limanına doğru uzanan yoldan heyecanla ama bir o kadarda dikkatli bir şekilde sahile doğru indim. Nede olsa daha ilk defa geldiğim bir yerdi. Biraz sağa sola bakındıktan sonra kendime koca kaya denilen bölgeyi seçtim. Denizde küçük bir adacık vardı oraya çıkıp atacaktım ama kıyıdan atmayı tercih ettim. Yemleri telaşla bir o kadarda heyecanlı bir şekilde kayanın üzerine serdim. Kamışı hassas dokunuşlarla açtıktan sonra geceden hazırladığım oltaları özenle taktım. İğnelere midyeleri yerleştirdikten sonra ilk oltamı besmele çekerek salladım. Daha 10 saniye geçmeden tıkır tıkır vurmaya başladılar. 1 dk içerisinde ilk avımı aldım. Acaba şans eseri mi diye düşündüm. İkinciye oltayı attığımda ise , yine aradan 10 saniye geçmeden ikinci avımı aldım. Yok dedim bu şans değil tam yeri , tam zamanı dedim kendi kendime. iki avdan sonra biraz beklettiler beni ama yinede boş çekmedim. Ot balıkları dadandı bir ara iğneleri komple yuttuklarından çıkartması zor oldu takım zaiyatı verdim bir iki kez. Çok yapışkan pis bir balık. kullandığım olta lar 2 li sinek 35 gr kurşun ve tekli karagöz iğnesi gezer kurşun 50 gr. Güzel Keyif verici bir av oldu. Zaten bi süre sonra balık kesmeye başladı. Denize girdim cennet gibi bir mekan çoğu yere değişilmez. Artık bundan sonra vazgeçilmez avlak meralarımdan birisi olacak. Nede olsa Karainebeyli köyü damadıyız ulaşımda sıkıntı yok :)
    Not : Yolu bilmeyen arkadaşlara tavsiyem koyun limanı yolları ; uçuruma sıfır dar yolardan ibarettir. Yalnız başınıza yol , iz bilmiyorsanız eğer tariflerle filan gitmeye çalışmayın..

ot balıkları rahat verse emininim daha fazla olacaktı. on defa olta atsam üç defa ot balığı geliyor. bıktırdılar y.ederim. keyifli ve yorucu bir gündü..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Ağustos 2013
    hakan4117 bunu beğendi.