Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

çanakkale

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında mberkay tarafından paylaşıldı.

1. mberkay

mberkay Aktif Üye

herkese merhaba, ben önümüzdeki bayram çanakkaleye gitmeyi düşünüyorum. öğretmenevinde kalacağım. hedef balığım levrek ama yemli takım da denemeler yapacağım. önerebileceğiniz yerler varsa paylaşırsanır sevinirim. bu şekilde avlaklara daha yakın bir öğretmenevinden yer ayırtabilirim şimdiden teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Kilitbayır ve Seddülbahir arasındaki tüm kıyı şeridi hem levrek, hem de lüfer için uygundur.
    Ayrıca Çanakkale Lapseki arasındaki kıyılarda aynı derecede uygundur

4. Dogmatic

Dogmatic Yeni Üye

Merhabalar. Bende 2 sene önce Kilitbahir Öğretmenevinde kalmıştım ve 3 gün av yapmıştım. Kalacağınız yer olarak söyleyebileceğim ; hem ucuz hem temiz kaliteli bir yer.
    Av için ise söyleceklerim öncelikli olarak yanınızda mutlaka Levrek, Çupra ve Lüfer takımı bulundurmanız olacaktır. Fakat erken saatlerde Rapala ile güzel lüferler alabilirsiniz. Özellikle bir Tulum (su içinden rapala atmak için) sahibi iseniz çok şanslısınız demektir. Kesinlikle güzel lüfer alırsınız. Saat 11:00'e kadar Lüfer avı yapabilirsiniz ve daha sonrasında Kilitbahir girişindeki kıyılardan da Çupra avı yapabilirsiniz.
    Bu arada şunu da belirtmek isterim. Yemli av yapacaksanız eğer istavrit bulmakta zorlanabilirsiniz fakat bol olarak Sardalya bulabilirsiniz. Size tavsiyem ; Sardalyayı bir gece önceden bir kap içersinde tuz'a yatırmanız olacaktır. Sebebi ise Sardalya'nın yumuşak bir balık olması ve suda çabuk dağılmasıdır. Tuz balığı sertleştirip suda dağılmasını önler buda size güzel bir av imkanı sunar.

Benim söyleceklerim bu kadar. Umarım faydası olur ve güzel bir tatil ve av yaşarsınız. Şimdiden iyi tatiller ve Rastgele...

Not : Eğer Tulumunuz yok ise aşağıdaki linki bir inceleyin. Belki size uygun bir şeyler bulabilirsiniz.
    http://www.avmarketi.com/asp/group/164/Tulum-cizmeler

5. mberkay

mberkay Aktif Üye

teşekkürler tavsiyeleriniz için.
    kayalıkları mı tercih etmeliyim yoksa sahilleri mi ?

6. mberkay

mberkay Aktif Üye

teşekkürler gerçekten yardımcı olacak bilgiler verdiniz ancak tulum atış mesafesini ne kadar arttırır yani o kadar para verip almaya değer mi ?

7. enis59

enis59 Daimi Üye

denize dizlerine kadar girip atmana yarar buda mesafeyi uzatır bence

8. Dogmatic

Dogmatic Yeni Üye

Tulum giyerek atış yapacağınız mesafe 10-15 mt. Fakat tulum olmadan kayaları geçip atış yapamıyorsunuz. bu yüzden size tulum'u tavsiye ettim.

Şöyle örnek vereyim : Tulum giyerek Lüfer alan kişiler her 3-4 atıştan birinde Lüferi çantasına koyuyordu :))

9. mberkay

mberkay Aktif Üye

ben o zaman tulum bakmaya başlıyayım :)
    levrek için önerebileceğiniz bi koy veya kayalık vr mı ?

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Berkay, tulum için o kadar fazla para ayırmana gerek yok. 30-40 TL olanlarda gayet kullanışlı ve işini görecektir. ;)