Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Canlı yem temini

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Canlı Yemler' kısmında cihan33 tarafından paylaşıldı.

1. cihan33

cihan33 Aktif Üye

Merhabalar arkadaşlar,ben Antalya'nın kemer ilçesinde yaşıyorum.buralarda canlı yem bulmak çok zor.ancak Antalya'ya yolum düşerse oda en son aldığım boru kurtları satıcıya özellikle sormama rağmen ölü veya içleri boş çıktı.şeker ve tuz ile suyunu aldığım karedesten pek verim alamıyorum,hergün birinci balıktan sonra oltaya balık bile vurmuyor.tavuk göğsünede aynı.bana gece avlarında sargoz,çupra,mırmır ama ağırlıkla sargoz için kullanılmak üzere hangi yemi tavsiye edersiniz?yardımlarınızı bekliyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. alganiresidence

alganiresidence Aktif Üye

Avladığın bölgede kayalara yapışık her türlü mıdye ıstırıdye salyangoz yada dseniz kestanesi olabılır hazır aldığın yemlerın hepsınden daha ıyı ıs yapar garantı verebılırım bırde herhangıbır balıkçıdan sardalyada alıp tuzlayıp kullanabılırsın ınsallah ınsine yaarar rastgele ;)

4. alganiresidence

alganiresidence Aktif Üye

Birde kalamar gece avında onuda kullanabilirsin ...

5. cross

cross Üye

midye yok illada kurt isterim dersen kayalık bi yerde spaluta ile bi kova al suyun içine kovayı sok taşın üstündeki midyeleri kazı =)) illaki 15 20 tane kurt çıkar =))

6. cihan33

cihan33 Aktif Üye

Barış Bey,cevaplarınız için teşekkürler.maalesef avladığım bölge sahil ve etrafımda çakıl taşlarından başka bir şey yok.sardalyayı denedim,bir kere müren denk geldi.birde tavsiyeniz üzerine kaları deneyeceğim.balıkçılarda satılan kalamarlar olur galiba.kullanma şekli nasıl olmalı?

7. mavruşgil16

mavruşgil16 Yeni Üye

yakınlarda mutlaka kayıkların teknelerin bağlandığı bir liman yada iskele gibi birşey vardır ordan kepçe ile teke topla en güzel canlı yem kovadaki suyu taze tutarsan gece boyunca ölmezler tekeyi yem bulamadığım zamanlarda kullanırım onun kırmızı gözlerine balıklar dayanamıyor :)

rast gelsin

8. cihan33

cihan33 Aktif Üye

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim,fakat bunların hiç biri çevremde mümkün değil.acaba bana ücret karşılığı boru kurdu gönderebilecek birileri varmı?

9. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Bizim sitede Mustafa abi var Mustafa Kurdaş nicki Bandırmalı ona özelden bir mesaj at sana yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

10. cihan33

cihan33 Aktif Üye

Teşekkür ederim Mert Bey.şimdi hemen mesaj atıyorum.