Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Canlı yem tuzağı...

Umay

Üye
Yazmayı unutmuşum, ben tuzlu suda kullandım. İçine bayat ekmek, küçük parçalara ayırdığım balık kafası ve ağırlık yapması için de taş koydum.

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
Aynı yöntemle tekede yakalanabilir.Yosunlu liman girişleri,tekne iplerinin yosunlu tarafları,iskele altları vs.
Yanlız balık kafarı kokuştuktan sonra biraz ezilerek kadın çorabı içersine konularak yemleme yapılr.Çorabın amacı yemin uzun süre dağılmadan korunması ve diğer balık,çağnoz,vs didiklememesi içindir.Daha küçük ebatlarda yemleme içinde kullanılabilinir.(Kıyı balıkçılığı )Şamandıralı ve dibe oturtma şeklinde 4-5 adet yapılabilir.Kokuşmuş balık parçaları başta teke,çağnoz, küçük balıkları taş altlarına çeker sudaki bu hareketlenme hedef balığın yemlik bölgesine yönlenmesine ve avlanmasına yol açar.Oltaya çalındımı keyfinden geçilmez.Dikkat edilecek husus plastik,pet gibi metaryaller kullanılacaksa denize,dereye,göle bunları terkedip atmamak birinci öncelik olmalıdır.(c)

Son düzenleme:

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu tuzağı Hüseyin arkadaşımız yazmış ve anlatmıştı bir konusunda gayet etkili bir yöntem..

Adı
arif mutlu
Kan Grubu
O Rh Pozitif
bu yöntem teke için düşünülürse yine ekmek koymak kafimidir

Umay

Üye
@arif_balık_peşinde Kıyıda ki ekmek kırıntılarını bir kaç tekenin işbirliğiyle suyun dibine indirdiğini çok gördüm. Ben teke çıkarırken ekmeklerin etrafından topladım hep irilerini. Teke için sadece ekmeğin yeterli olduğunu düşünüyorum.

murat karahan

Daimi Üye
Adı
Murat Karahan
teke için 1.5 litrelik pet yeterli. Öyle iple örmeye gerek yok, 3-4 kez zımbaladınız mı tamam. Yem olarak kırık midye ve balık parçaları ekmeğe göre çok daha verimli olur
.

Umay

Üye
Ben tekeyi kıyıdan da alıyorum zaten sorunsuz. Büyük pet yapıp iskeleden sarkıttım çünkü yemlik gümüş almak istedim ki gayet başarılıydı bu anlamda.